800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZÁPAD USA

  • 16-denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis okruhu

1. den: LOS ANGELES

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den: LOS ANGELES

Dopoledne Vás America Tours pozve k návštěvě filmových studií Universal – jedné z největších atrakcí Hollywoodu (vstupné je v tomto roce v ceně zájezdu). Odpoledne následuje prohlídka města a okolí – Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard, Santa Monica Beach. Večer návrat do hotelu.

3. den: SAN DIEGO, YUMA

Časně odjezd do San Diega. Orientační prohlídka centra města a ostrova Coronado. Zde doporučujeme Vaší pozornosti zejména hotel Del Coronado, který sloužil jako exteriéry při natáčení slavného filmu „Někdo to rád horké“. Následuje návštěva letadlové lodi USS Midway, která po vyřazení z aktivní služby kotví v San Diegu a je přístupná turistům (vstup v ceně). Následuje návštěva skvělého zábavního parku Sea World do odpoledních hodin. Večer poté dorazíte cestou podél pohraničních hor s Mexikem do města Yuma ležícího na řece Colorado za hranicí Arizony, ubytování.

4. den: AJO, TUCSON

Putování krajem obřích kaktusů saguaro do města Tucson. Cestou návštěva malebného městečka Ajo a průjezd rezervací indiánů kmene Papago. Po příjezdu do Tucsonu následuje návštěva „pohřebiště“ letadel a muzea letecké techniky Pima Air Museum (vstup v ceně v návštěvní dny). Ubytování v hotelu v podvečer.

5. den: APACHE TRAIL, SEDONA, FLAGSTAFF

Dnešní den bude bohatý na zážitky – cesta vede krajem jako vystřiženým z westernových příběhů. Uvidíte divoké kaňony porostlé kaktusy, jezera v horách, „město duchů“… V podvečer navštívíme městečko Sedona v kraji rudých skal, a poté se ubytujeme v hotelu ve Flagstaffu.

6. den: NP GRAND CANYON, PAGE

Celodenní návštěva národního parku Grand Canyon! Doporučujeme Vám nezapomenutelný fakultativní let letadlem nad Grand Canyonem nebo jeho alternativu helikoptérou, a návštěvu kina IMAX. Odpoledne průjezd podél terasy Grand Canyonu se zastávkami na vyhlídkách. Ubytování ve večerních hodinách v pouštním městečku Page uprostřed rezervace indiánů Navaho.

7. den: LAKE POWELL, MONUMENT VALLEY

Časně ráno Vám nabídneme jedinečný letecký výlet nad pouštní jezero Lake Powell k největšímu skalnímu oblouku světa Rainbow Bridge (tento nevšední zážitek vřele doporučujeme). Odjezd do Monument Valley známého jako kulisa mnoha westernů. Možnost prohlídky Monument Valley v jeepech s indiánským průvodcem (není v ceně). Následuje průjezd jednou z nejúžasnějších scenérií, jakou kdy příroda stvořila – Nejprve shlédnete obří skalní „klobouk“ Mexican Hat, Navštívíme neuvěřitelné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, shlédnete Valley of Gods – panoráma skalních „tyčí“ a „prstů“, a projedete napříč kaňonem řeky Colorado v místě, kde končí jezero Lake Powell v zemi rozervané rudými kaňony. Ubytování ve večerních hodinách.

8. den: NP CAPITOL REEF, NP BRYCE CANYON

Časně odjezd přírodou jižního Utahu přes národní park Capitol Reef a oblastí Grand Staircase of Escalante do národního parku Bryce Canyon. Prohlídka parku do večerních hodin, závěrem návštěva Inspiration Point – jedinečného místa za pozdního světla.

9. den: NP ZION, LAS VEGAS

Odjezd do národního parku Zion, jednoho z nejkrásnějších národních parků USA. Prohlídka do odpoledních hodin, poté přejezd do Las Vegas a po orientačním okruhu městem ubytování. Večer v centru města poznáte, proč je Las Vegas nazýváno hlavním městem nikdy nekončící zábavy.

10. den: LAS VEGAS

Celodenní volno v Las Vegas. Můžete na vlastní pěst poznávat atrakce města, či relaxovat u hotelového bazénu. Protože však „to pravé“ poskytuje teprve noční rozzářené město, nabízíme Vám v tento den fakultativní výlet k nejvyšší přehradní hrázi světa Hoover Dam na řece Colorado, jezeru Lake Mead (dle počasí koupání) a do státního parku Valley of Fire – geologického skvostu plného hýřivých barev hornin s převažující rudou barvou, zkamenělých kmenů rostlin a indiánských petroglyfů. Po návratu Vám nabídneme let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas – jedinečný zážitek (fakultativně, ale doporučujeme). Také Vám nabídneme vstupenky na vybrané koncerty a shows - přesnou nabídku na Vaše data dostanete cca 2 měsíce před odletem zájezdu!

11. den: NP DEATH VALLEY

Časně odjezd do národního parku Death Valley. Průjezd nejnižším a nejteplejším místem západní polokoule Vás přesvědčí, že tato pouštní oblast není mrtvou pustinou, ale má svoje kouzlo a zajímavou historii. V podvečer příjezd do města Fresno v Kalifornii, ubytování.

12. den: NP SEQUOIA, KINGS CANYON

Celodenní návštěva národních parků Sequoia a Kings Canyon – domova jedinečných obřích sekvojí. Během dne absolvujete několik trailů v nejzajímavějších partiích parků, poznáte historii a s trochou štěstí potkáte typického obyvatele hor Sierry Nevady – černého medvěda baribala. Večer návrat do hotelu, nocleh.

13. den: SAN FRANCISCO

Časně odjezd do San Francisca. Po příjezdu do města absolvujete orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street…, poté Vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz (v ceně). Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman’s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca. Večer ubytování v hotelu.

14. den: SAN FRANCISCO

Volný den v San Franciscu. Nezapomeňte se projet slavnou pozemní lanovkou a projít si hlavní ulici neméně slavné čínské čtvrti. Fakultativně Vám nabídneme další nezapomenutelnou atrakci – let helikoptérou nad San Franciscem, Golden Gate a Alcatrazem. Nepromeškejte příležitost vidět toto krásné město nejen ze země a z lodi, ale i ze vzduchu !! Odpoledne ještě budete mít možnost si sami přejít slavný Golden Gate… Poté odjezd do místa ubytování na cestě do Los Angeles. (V případě odletu zpět ze San Francisca bude poslední nocleh na stejném místě jako předchozí noc.)

15. den: LOS ANGELES

Pokračování přejezdu do Los Angeles, dle času Vašeho odletu transfer na letiště a odlet do Prahy, fakultativně odlet k pobytu na Havajské ostrovy.

16. den:

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Možnosti ubytování

Počasí

Las Vegas

20°C Skoro jasno