800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Severní Amerikou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

setkání na letišti s průvodcem a odlet z Prahy. Přílet do New Yorku, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.  

2. den

okružní prohlídka města. Mezi mnoho pamětihodností patří Pátá Avenue, Rockefeller center, Broadway, Wall Street, Central Park, Chinatown a další. Odpoledne individuální volno. Fakultativně možnost výletu k  soše Svobody nebo na Ellis Island. Nocleh.

3. den

odjezd do města Boston, prohlídka tohoto krásného města na východním pobřeží USA. Boston je zároveň jedním z nejstarších a kulturně nejvýznamnějších měst USA. Turistickým lákadlem jsou zde galerie a muzea, zejména největší z nich, Museum of Fine Arts. Nocleh.  

4 den

individuální volno, dle letového řádu transfer na letiště v Bostonu a odlet do Buffala. Po příletu okružní cesta městem, individuální volno. Nocleh.  

5. den

výlet k  Niagarskýcm vodopádům. Nalodění na známou loď "Maid of the Mist", která vede přímo k vodopádu Horseshoe.  V odpoledních hodinách  pokračování  po tzv. Vinné cestě při které navštívíte Erie Canal. Individuální volno. Nocleh.  

6. den

v ranních hodinách transfer na letiště a přelet do San Francisca. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.  

7. den

dopoledne prohlídka města, při které uvidíte Union Square, Civic Centrum, Fisherman Wharf a mnoho dalších zajímavostí. Nádherný výhled na San Francisco a Východní záliv budete mít z Twin Peaks. Poté, co budete stát na vrcholu kopce a pozorovat mlhu vířící se přes Golden Gate, snadno porozumíte, proč se San Francisco nazývá nejkrásnějším městem Ameriky. K hlavním atrakcím tohoto města jistě patří také cable cars a nejklikatější ulice Lombard Street. Nocleh.  

8. den

brzy ráno přejezd do nejznámějšího Národního parku Kalifornie – Yosemite. Tento park je zhruba tak stejně velký jako stát Rhode Island a každoročně sem přijiždějí miliony turistů, aby se přesvědčili o jeho kráse. Yosemitský národní park patří k ikonám amerického západu, najdete tu krásné scenerie, úžasné vyhlídky, hřmící vodopády, dech beroucí skalní stěny i skoro nekonečnou divočinu. Budete mít možnost si zde prohlédnout obry z rostlinné říše – stromy sekvoje. Při prohlídce parku uvidíte velkolepý El Capitan a Half Dome. Nocleh.

9. den

v brzkých ranních hodinách přejezd do Death Valley, cestou zastavíte v Hot Creek u Mammoth Lakes. V těchto horkých pramenech se budete mít možnost vykoupat a nabrat síly na další cestu. Příjezd do Death Valley – Údolí smrti, což je nejníže položené místo kontinentu. Při projíždění tohoto národního parku budete mít pocit, že je to nekončící údolí. Po návštěvě národního parku pokračujete do Las Vegas. Nocleh.  

10. den

Las Vegas je nazývané hlavním městem hazardu. Celý den si můžete užívat všeho, co toto město, které nikdy nespí, nabízí. Hotely a kasina v podobě středověkých zámků a pyramid, všudypřítomná světla neonů, zábavné show, vystoupení špičkových hvězd a hlavně vidina výhry, to je Las Vegas. Městem vede široká pěší zóna – ulice zvaná Strip. Světelná show vytváří úchvatné divadlo a láká návštěvníky dovnitř všech kasin a restaurací. Toto město je nejrychleji rostoucím městem na americkém západě. Nocleh.      

11. den

ráno odjezd z Las Vegas za poznáním dalších krás západní části USA. Cesta povede do Utahu, do NP Zion. Slovo Zion (Sion) pochází z hebrejštiny a znamená mimo jiné posvatné místo. Tento park jsou především červené skály a hlavní kaňon, který vyhloubila řeka Virgin do místního pískovce. Dále navštívíte NP Bryce Canyon, je to jeden z nejmalebnějších národních parků. Budete mít možnost projít se kaňonem mezi tisíci skalních věží, výčnělků, kamenných jehel a hřebenů. Nocleh.  

12. den

v ranních hodinách odjezd k jezeru Lake Powel, kde budete mít možnost překročit Glen Canyon Dam. Poté už vaše cesta směřuje ke Grand Canyonu, který je znám jako jeden ze sedmi divů světa. Budete mít možnost vyhlídkového letu helikoptérou nad Grand Canyonem. Tento park je známý pro svou ohromující velikost, ale i jeho nádherně barevnou a členitou krajinu. Nocleh.  

13. den

ráno se přesunete přes Oak Creek Canyon, který je známý pro své úžasně barevné útesy. Zastávka u zřícenin zámku Montezuma. Když bylo toto město "objeveno", domnívali se, že je to tajné město, kam se kdysi ukryli mexičtí indiáni po kolonizaci Španěly. Byla to svým způsobem obranná pevnost, protože žádný nepřítel neměl šanci se nahoru dostat. Příjezd do Scottdale ve státě Arizona. Nocleh.  

14. den

cesta povede přes malebnou pouštní krajinu. Krátká zastávka v Joshua Tree a Palm Springs, nejlákavějším místem v jižní Kalifornii. Jeho poloha mezi pásmy hor, jež jej obklopují jak z jihu, tak severu či západu, nabízí nejen lákavé turistické procházky, ale i výjezd lanovkou na Mt. San Jacinto, jež vám poskytne nádherné scénické pohledy do všech světových stran. Vrcholky bývají pokryty sněhem, zatímco dole v Palm Springs zůstávají teploty velmi příjemné.  Přejezd do Los Angeles. Ubytování a nocleh.  

15. den

Los Angeles – největší město USA a jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Prohlídka města, při které objevíte většinu zajímavých míst, která nabízí – Beverly Hills, Downtown, bájný Hollywood se svým Chodníkem slávy, Santa Moniku, Venice Beach a mnoho dalších. Nocleh.  

16. den

pokračování prohlídky Los Angeles, Návštěva filmových studií a zábavního parku – Universal Studios, kde vás Hollywood pustí tak blízko, že můžete slyšet i zvuk filmových kamer. Individuální volno.

17. den

individuální program. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Evropy *

18. den

přílet do Prahy   * možnost prodloužení zájezdu o Velkou cestu Jižní Amerikou na str. 199.

Počasí

Miami

22°C Převážně oblačno

Havajské Ostrovy

28°C Slabý déšť

Las Vegas

30°C Skoro jasno

×