800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelké jižní dobrodružství

  • Návštěvy Národních parků

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

PRAHA – LOS ANGELES
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.

2. den

LOS ANGELES
V Mekce filmového průmyslu nás čeká návštěva Chodníku slávy, premiérové kino Mann’s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center,milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3. den

JOSHUA TREE – LAKE HAVASU
Výprava do NP Joshua Tree – strhující rezervace žulových skal a kaktusových zahrad. Projedeme městečkem Twentynine Palms, kde irská skupina U2 natočila albumJoshua Tree. Cesta do Lake Havasu – pouštního centra rekreace na řece Colorado s kamenným mostem London Bridge, jenž v roce 1962 koupil a následně z Londýna přepravil milionář Robert P. McCulloch. Nocleh v Lake Havasu.

4. den

LAKE HAVASU – GRAND CANYON
Prohlídka mostu London Bridge a odjezd k Velkému kaňonu – největší turistické atrakci státu Arizona a celých USA. Tuto gigantickou hříčku přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloubce jednoho a půl kilometru si vychutnáme z vyhlídek, případně se vydáme na pěší výlet po okraji. Nocleh v Grand Canyon Village.

5. den

METEOR CRATER
Dopoledne dokončení prohlídky Velkého kaňonu – případně let nad tímto kolosálním útvarem (fakultativně). Cestou na východ navštívíme 70 metrů hluboký a více jak jeden a půl kilometru široký kráter Meteor Crater, do něhož by se vešlo 20 fotbalových hřišť. Gigantická díra je výsledkem kosmické kolize meteoritu, který skřížil dráhu s arizonským územím před 22 tisíci roky. Nocleh v Holbrooku.

6. den

ZKAMENĚLÝ LES – TUCSON
Návštěva NP Petrified Forest – Zkamenělého lesa. V této rezervaci došlo před 250 miliony lety k procesu tlení dřevin a jejich sycení křemičitými silicemi. Výsledkem je les zkamenělých stromů. Přejezd do Tucsonu, nocleh.

7. den

KAKTUSOVÉ ZAHRADY ARIZONY
Výprava do bývalých filmových studií Old Tucson Studios s rekvizitami ze stovky filmů o Divokém západu. Přesun do pouštní rezervace Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhů zvířat včetně tarantulí, chřestýšů a pum. Nakonec projedeme pravou zahradou kaktusů v NP Saguaro. Nocleh v Tucsonu.

8. den

TOMBSTONE – WILD WEST
Dokončení prohlídky Tucsonu nebo NP Saguaro. Přejezd do Tombstonu. Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitneme v dobách, kdy udatní šerifové s rukou rychlejší než útok chřestýše bránili osadníky před zloduchy. V městečku legendárního maršála Erpa zažijeme rekonstrukci nejslavnější bitvy pistolníků v dějinách Divokého západu.

9. den

TOMBSTONE – BÍLÉ PÍSKY
Přejezd do Alamogorda přes jednu z nejtajnějších vojenských základen USA White Sands Missile Range, kde Američané v létě 1945 odpálili první jadernou pumu v dějinách lidstva. Pod siluetou pohoří Andres nás ale čeké jiné tajemství – totiž bělostné duny rezervace Bílé písky. Nocleh v Alamogordu.

10. den

BÍLÉ PÍSKY – ROSWELL
Prohlídka NM White Sands a muzea raketové techniky v Alamogordu. Návštěva Roswellu, který je kvůli tajemným událostem z roku 1947 považován za světovou metropoli UFO. Nocleh v Carlsbad.

11. den

NP CARLSBAD CAVERNS
Návštěva jeskynního systému Carlsbad Caverns, který je tak velký, že by v jeho hlavním sálu zaparkoval Boeing 747. Cestou na jih zastávka u kamenné hradby NP Guadalupe Mountains se zbytky dostavníkové stanice. Nocleh na trase.

12. den

NP BIG BEND
Odjezd do NP Big Bend. Cestu si zpestříme nesmírně přírodní cestou El Camino del Rio – považovanou za nejhezčí silnici Texasu. Zastávka v Lajitas, které daleko od civilizace a v tiché oáze řeky Rio Grande šokuje skvělými golfovými hřišti a řadou luxusních hotelů pro texaskou ropnou elitu. Nocleh v NP Big Bend.

13. den

NP BIG BEND
Prohlídka NP Big Bend, přírodní fantazie jihozápadního Texasu. Navštěva horské oblasti Dugout Wells s 350 druhy ptáků, kaktusy a také výlet k řečišti Rio Grande, která zde elegantně mizí mezi stěny kaňonů. Nocleh v NP Big Bend.

14. den

V ZEMI SOUDCE BEANA
Jízda divokou krajinou podélmexické hranice a řeky Rio Grande. Návštěva Langtry – kde ze svého salonu vládl na západ od řeky Rio Pecos legendární samozvaný soudce Roy Bean. Podél vodního rezervoáru Amistad příjezd do Del Rio, nocleh.

15.den

SAN ANTONIO
Přejezd do San Antonia, města moderní architektury, tváře Divokého západu a živlu hispánské komunity. Návštěva misijní stanice Alamo, piliře texaské historie. Za jejími zdmi bojoval o nezávislost i James Bowie – pašerák, indiánobijec a vynálezce slavného nože. Nocleh v San Antoniu.

16. den

ČEŠI V TEXASU – HOUSTON
Cestou do Houstonu zastávka v Praze, kdysi významném centru českých přistěhovalců. Praha je na oficiálním seznamu Ghost Towns – čili městeček duchů. Příjezd do Houstonu, nocleh.

17. den

HOUSTON – NEW ORLEANS
Krátká prohlídka čtvrté největší aglomerace USA. Pokud čas dovolí návštěva vesmírného střediska NASA (fakultativně). Přejezd do strhujícího New Orleans. Večer volno, případně návštěva ulice Bourbon Street ve Francouzské čtvrti a podání důkazů, proč tahle kolébka jazzu platí za nejodvázanější město v USA.

18. den

NEW ORLEANS
Prohlídka města a jeho největších atrakcí. Plavba kolesovým parníkem po Mississippi, návštěva akvária (fakultativně). Večer volný program, nocleh.

19. den

NEW ORLEANS – PRAHA
Volný program či dokončení prohlídky města. Odpoledne odlet do Prahy.

20. den

PŘÍLET DO PRAHY

Navíc v ceně

- vstup k obřímu kráteru Meteor Crater v Arizoně - návštěva pouštní zahrady Sonora Desert Museum v Tucsonu - návštěva filmových studií Old Studios v Tucsonu - rekonstrukce slavné pistolnické bitvy pistolníků v Tombstone - vstup do jeskynního systému Carlsbad Caverns plavba - plavba kolesovým parníkem po Mississippi v New Orleans

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Miami

24°C Polojasno

Havajské Ostrovy

26°C Skoro jasno

Las Vegas

15°C Jasno

×