Zobrazit všechny nabídky
USA

Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 21 dní


   Poloha a popis

   Návrh trasy (v závislosti na Vámi zvolené destinaci) LOS ANGELES > SAN FRANCISCO

   Toto je návrh trasy, nicméně záleží jen na vás, jakou cestu si zvolíte. S obytným vozem nemáte prakticky žádná omezení, hlavní je to, kdy a kde musíte vůz vrátit.
   Jsme schopni vám zařídit převzetí / vráceni "RV" např. v San Franciscu, Los Angeles, Las Vegas, Denveru, Salt Lake City a mnoha jiných místech (poslední dvě jmenovaná města jsou obzláště vhodná pokud chcete vidět i NP Yellowstone).
   K dispozici jsou vozi vhodné jak pro páry (2 os., tak i rodiny nebo přátelé (až 6 lůžek).
   Pro ty, kteří preferují osobní vůz + ubytování v hotelu / motelu, mámé připraven "záložní" plán - přesnou trasu se zarezervovaným ubytování. Zeptejte se nás na detaily, rádi vám pomůžeme.

   Proč práve s naší CK?
   Detailně zpracovaný program včetně vzdáleností, kilometráže, doby přejezdů.
   Doporučení, kde se zastavit.
   Seznam kempů a míst kde nocovat.
   Velký autoatlas USA v ceně.
   Vozy jsou kompletně pojištěné, s možností se je jště připojistit a dokoupt si za zvýhodněné ceny např. GPS, kempingové vybavení, extra míle atd.
   Prostě mít dovolenou "all Inclusive".
   Spolehlivé zázemí - máme více jak 20 let zkušeností. Doporučíme ten správný vůz a trasu pro vás - nechte si poradit od těch, kteří opravdu vědí.
   24 hod. servis - ani v případě potíží vás neopustíme. Naše emergency linka je jen pro vás a funguje 24/7.

   1. den

   PRAHA > LOS ANGELES Spojené státy americké

   Odlet z Prahy do Los Angeles (s 1 přestupem).
   Ubytování v hotelu nedaleko letiště.
   Vydejte se na prohlídku Los Angeles a navštivte např. Hollywood Blvd. a The Walk of Fame, Sunset Strip a Sunset Bl vedoucí do Beverly Hills, Krásný výhled na město se Vám naskytne z Mulholland Drive a nezbytné nákupy je dobré vybavit Rodeo Drive. Pokud však dáváte přednost odpočinkovějšímu zážitku, vydejte se na Venice Beach Boardwalk. Pokud jste příznivci akčnější zábavy neměli byste vynechat zábavní park Universal Studios případně Disneyland.

   Fakultativně prodloužení pobytu v LA, např. v hotelu u moře.

   2. den

   LOS ANGELES > JOSHUA TREE > KINGMAN Spojené státy americké

   V poledne vás vyzvedne v hotelu řidič a odveze do půjčovny karavanů. Převzetí vozu.
   Odjezd do města Kingman u Route 66 s návštěvou NP Joshua Tree.

   Národní park Joshua Tree se rozkládá na území Kalifornie a svou západní částí zasahuje do oblasti Mohavské pouště. Své jméno Joshua Tree, neboli Jozuův strom získal park podle stromovité rostliny juka, která je typická právě pro tuto oblast.
   Rostlinu pojmenovali zbožní mormonští kolonisté, kterým větve tohoto stromu připomínaly ruce proroka Jozua.
   Park je situován severovýchodně od Palm Springs, v nadmořské výšce od 1000 do 1700 metrů. Do východní části parku však zasahuje Coloradská poušť, výškové rozdíly se tak projevují hlavně na vegetaci – v polohách nižších než 1000 metrů nad mořem se vyskytují spíše keře a kaktusy. Park od severu až k jihu protíná zpevněná silnice vedoucí přes Cottonwood Pass.

   3. den

   KINGMAN – GRAND CANYON (SOUTH RIM)

   Přejezd do NP Grand Canyon.

   Grand Canyon je nejznámější a mylně považován za největší kaňon na světě. Vytvořila jej řeka Colorado v severní Arizoně ve Spojených státech amerických. Tvoří podstatnou část národního parku Grand Canyon, jednoho z prvních národních parků založených v USA.
   Prezident Theodore Roosevelt byl jedním z hlavních zastánců založení tohoto parku, k ochraně zdejší krajiny.

   Kaňon, který tok řeky Colorado modeloval milióny let, je téměř 446 kilometrů dlouhý, se šířkou od 500 metrů do 29 kilometrů. Největší hloubka je okolo 1 600 metrů. Řeka Colorado a její přítoky se téměř dva milióny let zařezávají vrstvu po vrstvě sedimenty coloradské plošiny.

   Prvním Evropanem, který zaznamenal zmínku o existenci Velkého kaňonu, byl Španěl García López de Cárdenas v roce 1540. První vědeckou expedici vedl koncem 60. let 19. století major americké armády a geolog John Wesley Powell. Powell označil zdejší souvrství sedimentárních hornin za otevřenou knihu zaznamenávající velký příběh. Dávno před Evropany však v oblasti kaňonu i v jeho stěnách sídlili původní obyvatelé Ameriky.

   Jižní okraj (South Rim):
   K jižnímu okraji obří hříčky přírodních sil o délce pěti set, šířce dvaceti a hloubce dvou kilometrů přijedeme silnicí č. 64, na níž z č. 89 odbočíme v Cameronu. Není člověka, který při prvním spatření Velkého kaňonu – Grand Canyon neotevře ústa v němém úžasu. Pocit osobní nedůležitosti zachvátil španělského průzkumníka García Lópeze de Cárdenase, který v roce 1540 stanul jako první Evropan tváří v tvář propasti neskutečných rozměrů. Nejinak si vedl objevitel, etnolog a jednorukký veterán občanské války John Wesley Powell, jenž v roce 1869 vyjel ve čtyřech pramicích na výpravu peřejemi řeky Kolorádo do nitra kaňonu. Tři z devíti mužů nevydrželi útrapy divoké jízdy a expedici předčasně opustili. Později je zabili Shivwitsové, kteří je mylně pokládali za vrahy několika svých žen. Powell se vrátil jako hrdina s pověstí bystrého vědce, který pochopil jemné předivo ekologie Kolorádské plošiny – Colorado Plateau, jejíž součástí je i Velký kaňon.
   Jižní okraj nabízí neopakovatelné rozhledy na strašlivý škleb obnažených vrstev hornin, které by mohly jazykem geologů vyprávět o dobách dávno minulých. Skalní bloky výšky jednoho a půl kilometru jsou rovněž zprávou o trpělivé práci řeky Kolorádo, která se poprvé zařízla do dna mělkého moře před šesti miliony lety. Kouzelný je západ a východ slunce, kdy vysoký obsah železa zvětralých skal rozehraje v teplém světle překotnou symfonii barev. V Grand Canyon Village vede podél srázu pěší stezka Rim Trail. Ale ty nejhezčí vyhlídky, jako Hopi Point leží západně od střediska a jezdí k nim autobusy přehledně značené kyvadlové dopravy - Shuttle (zdarma). Podrobný jízdní řád s mapou dostaneme po příjezdu do parku.

   Fakultativně např. výlet helikopterou.

   4. den

   GRAND CANYON (SOUTH RIM)

   Volný program u Grand Canyonu.