800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh národními parky amerického středozápadu / 15 dní

15-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Las Vegas . Po příletu Vás bude očekávat na letišti řidič a odveze do hotelu. Ubytování a odpočinek. Možnost prohlídky města.

2.-3. den

LAS VEGAS – GRAND CANYON
(cca 280 mil / 450 km, 5 hod)
Grand Canyon je bezpochyby jeden z nejkrásnějších přírodních parků Severní Ameriky. Ač sem každoročně zavítá na pět milionů návštěvníků nemusíte mít obavy, místa je dost pro všechny. Pohled na Grand Canyonu zejména ráno a v podvečer, kdy červeno-hnědo-šedo-bílé skalní útvary, mění své odstíny v závislosti na dopadu světla je naprosto neopakovatelním zážitkem. Celým parkem protéká řeka Colorado, která pramení ve Skalistých horách a ústí do moře až ve vzdáleném Mexiku. Právě ta se po více než 6 milionů let prokousávala vrstvami usazených hornin a pomocí vlivu eroze se jí za tu dobu podařilo vytvořit doslova skvost přírody. Není divu, že Grand Canyon bývá velmi často zařazen i na neoficiální seznam Sedmi přírodních divů světa.

4.-5. den

NP GRAND CANYON - MONUMENT VALLEY
(cca 175 mil / 280 km, 3,5 hod) Odjezd do Monument Valley. Vstupní poplatky: 5 USD/os.

Typy na místa, která byste rozhodně neměli minout:
- East and West Mitten Buttes
- Merrick Butte and Mitchell Mesa
- Elephant Butte
- The Three Sisters
- Camel Butte
- Rain God Mesa a další

Národní park Monument Valley to je hlavně posvátné místo původních obyvatel Ameriky. Jen kousek od bran parku se před Vámi objeví majestátní skály nejrůznějších tvarů a také jmen. Ve starodávné kultuře Navahů měl každý skalní útvar své vlastní jméno. Například "Tři sestry" dole v údolí, "Totem" a "Král sedící na trůnu". Názvy jako "Pravá a levá palčáková rukavice" u mnohých vzbuzují úsměv. Pokud však zapojíte svou fantazii, skutečně můžete ve skalách některé věci rozpoznat.

6.-7. den

NP MONUMENT VALLEY - CANYONLANDS
(cca 220 mil / 350 km, 6 hod)
Přejezd do NP Canyonlands. Vstupní poplatky: 10 USD/vůz, 5 USD/os.
O několik desítek kilometrů dál se před Vámi objeví divoký národní park Canyonlands neboli Země kaňonů. Park je zejména rájem pěších cestovatelů, kteří vyrážejí mnohdy i na několikadenní výpravy do nitra rozervaných skal a odloučených kotlin vymletých řekami Kolorádo a Green.
Park je rozdělen do 4 částí: Island in the Sky, Maze, Needles, rivers. „Bohužel“ ani jednu z oblastí byste němeli při návštěvě vynechat.

8.-9. den

NP CANYONLANDS - ARCHES
(cca 80 mil / 130 km, 3,5 hod)
Přejezd do nedalekého NP Arches. Vstupní poplatky: 10 USD/vůz, 5 USD/os.

Vstupní poplatky: 10 USD/vůz, 5 USD/os.
Pobyt v parku - 2 dny

Typy na místa, která byste rozhodně neměli minout:
- Delicate Arch
- North & South Windows a Turret Arch
- Wolfe Ranch

Dva tisíce kamenných oblouků - to je více než kdekoli jinde na světě zdobí náhorní poušť národního parku Arches. Mazi nimi vyniká Landscape Arch , s 91 metry délky se jedná právděpodobně o největší přírodní most na celé planetě. Vzhledem ke strhujícím pohledům na rudohnědé a oranžové pískovcové útvary patří NP Arches k nejfotografovanějším národním parkům na americkém kontinentě.

10.-11. den

NP ARCHES - CAPITOL REEF
(cca 170 mil / 270 km, 3,5 hod)
Odjezd do NP Capitol Reef.
Vstupní poplatky: 5 USD/vůz, 3 USD/os.

Waterpocket Fold - zlom zemské kůry táhnoucí se skoro 100 mil napříc státem Utah, od pohoří Thousand Lake Mountains až k toku Colorado River. Vzájemně působící dvě geologické desky zde v průběhu milionu let zformovaly také kamenný hřeben, který vystupuje až do nadmořské výšky 2500 metrů.

12.-13. den

NP CAPITOL REEF - ZION
(cca 340 mil / 540 km, 6 hod)
Odjezd do NP Zion. Vstupní poplatky: 25 USD/vůz, 12 USD/os.

! Do NP je během sezóny (1.4.-30.10.) zakázan vjezd vozem kvůli enormnímu počtu návštěvníků. Funguje zde tzv shuttle system – dopravu do a z parku zajišťují autobusy, které staví na mnoha zastávkách (auta smějí pouze do Zion-Mt. Carmel Highway). Park si tak můžete projít sami pěšky (více jak 160km stezek), s místním rancherem, na kole nebo třeba na koni. Ubytování buď v karavanu mimo NP nebo lze za poplatek zajistit povolení ke kempování uvnitř parku.

Zion je opravdová perla nejen amerického středozápadu, ale vyniká mezi všemi národními parky. O jeho jedinečnosti svědčí i přísná opatření, která ale, upřímně, z něj dělají park vhodný pro lidi, kteří chtějí poznat krásu neporušené přírody a ne jen parkoviště pro auta.
Nejzajímavější místa parku se nacházejí v oblasti okolo hlavní silnice, Highway 9, podél soutěsky zvané Zion Canyon. Celým parkem se se pak táhnout desítky kilometrů stezek a také několik vyhlídek, z nichž mohou turisté obdivovat takřka nedotčenou krajinu, například Observation Point či Lava Point. Některá místa Národního parku Zion jsou přístupná bez povolení, jako třeba již zmíněná observation Point, severní část kaňonu pak vyžaduje povolení, které je možné si zakoupit ve střediscích. Týdenní povolenka stojí 12 dolarů na osobu, za každé vozidlo pak zaplatíte 25 dolarů.

14. den

LAS VEGAS - ODLET
(cca 170 mil / 270 km, 3 hod)
Návrat do Las Vegas. Vrácení vozu a odlet zpět do Prahy.

15. den

PRAHA
Přílet.

Cena zahrnuje:

- Letenku z Prahy do Las Vegas a zpět, vč. letištních tax
- Ubytování po příletu ve 3-4* hotelu v Las Vegas
- Půjčení obytného vozu pro max 3 os. dle programu na 13 dní včetně rozšířeného pojištění až do 1,7 mil EUR (pro větší rodiny zařídíme i větší vůz)
- Poplatek za dalšího řidiče
- Balíček na ujetí 2500 mil (za příplatek neomezené míle)
- Základní zdravotní pojištění do zahraničí
- Pojištění CK
- Mapy a průvodce (cizojazyčné)

Cena nezahrnuje:

- Volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990 Kč/os.
- Vratný depozit cca 500 USD/splatný na místě kreditní kartou
- Kampingové vybavení
- Navigace GPS
- Vízum do USA - zařídíme (300 Kč/os)
- Pohoné hmoty
- Vstupy do národních parků a poplatky za kempy

Poznámka:

S obytným vozem poznáte nejlépe nejkrásnější americké parky, aniž byste museli utrácet velké částky za ubytování v často velmi dlouho dopředu zaplněných hotelech. Kromě Las Vegas Vás čekají národní parky GRAND CANYON, MONUMENT VALLEY, CANYONLANDS, ARCHES, CAPITOL REEF a ZION.

Počasí

Miami

24°C Jasno

Havajské Ostrovy

27°C Skoro jasno

Las Vegas

23°C Polojasno

×