800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh národními parky amerického středozápadu / 20 dní

20-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Salt Lake City (Případně Las Vegas) . Po příletu Vás bude očekávat řidič na letišti a odveze do hotelu. Ubytování a odpočinek. Možnost prohlídky města.

2.-5. den

SALT LAKE CITY – NP YELLOWSTONE
(cca 360 mil/ 580 km, 6,5 hod)
V poledne odjezd do půjčovny karavanů a vyzvednutí vozu.
Podmínky: řidičský průkaz sk. B, min. věk min 21 let, další řidič v ceně, vyzvednutí vozu 13.00-16.00, vrácení 9.00-11.00, kauce ve výši 500 USD – platba na místě (kreditní kartou), kempingové vybavení 50USD/os. a 100USD/vůz – platba na místě. Konečný úklid (pokud by nebyl vůz uklizen při vrácení) 50 USD. Zvýšené pojištění vozu v ceně do 1,7 mil USD.

Po vyzvednutí odjezd do NP YELLOWSTONE. Příjezd pozdě večer. Vstupní poplatky: 25 USD/vůz, 12 USD/os. Pobyt v parku 3-4 dny (3 dny jsou absolutní minumum).
Typy na místa, která byste rozhodně neměli minout:
- Old Faithful
- Grand Canyon
- Yellowstone Lake
- Lamar Valley

Pozn: následující dny programu jsou pouze doporučením, máte pronajatý vůz, jste pány svého času, pokud se Vám někde líbí, můžete se zdržet, nebo se naopak vydat dále. Limitováni jste pouze termínem vrácení vozu resp. odletem domů.
Yellowstone je nejstarším národním parkem nejen Spojených států, ale celého světa. Byl založen již roku 1872.
Jeho pozoruhodností, která ho činí naprosto výjmečným, jsou neobyčejně vulkanické projevy. Příčinou jeho sopečné aktivity je obrovský lávový kotel uprostřed zemské desky, skrytý pod zemí, a pronikající na povrch tenkou zemskou kůrou. Celý Yellowstone je tak v podstatě jedna velká sopka.

6. den

NP YELLOWSTONE – NP ARCHES
(cca 600 mil/1000 km, 10-12 hod.)br /> Dnes Vás čeká náročná cesta, záleží na Vás zda si troufnete přejet cestu přes Salt Lake City do NP Arches, nebo přespíte někde po cestě. Můžete zvolit dvě cesty buď stejnou jakou jste jeli do Yellowstone přes Idaho Falls, nebo delší cestou Teton National Forest a Bridger National Forest, která je sice delší, ale o to zajímavější. V tomto případě se ke konci pobytu v Yellowstone přesuňte k jeho jižnímu okraji.

7.-8. den

NP ARCHES
Vstupní poplatky: 10 USD/vůz, 5 USD/os.
Pobyt v parku - 2 dny

Typy na místa, která byste rozhodně neměli minout:
- Delicate Arch
- North & South Windows a Turret Arch
- Wolfe Ranch

Dva tisíce kamenných oblouků - to je více než kdekoli jinde na světě zdobí náhorní poušť národního parku Arches. Mazi nimi vyniká Landscape Arch , s 91 metry délky se jedná právděpodobně o největší přírodní most na celé planetě. Vzhledem ke strhujícím pohledům na rudohnědé a oranžové pískovcové útvary patří NP Arches k nejfotografovanějším národním parkům na americkém kontinentě.

9.-11. den

NP ARCHES – NP CANYONLANDS
(cca 80 mil/130 km, 3,5 hod)
Přejezd do nedalekého NP Canyonlands. Vstupní poplatky: 10 USD/vůz, 5 USD/os.

O několik desítek kilometrů dál se před Vámi objeví divoký národní park Canyonlands neboli Země kaňonů. Park je zejména rájem pěších cestovatelů, kteří vyrážejí mnohdy i na několikadenní výpravy do nitra rozervaných skal a odloučených kotlin vymletých řekami Kolorádo a Green.
Park je rozdělen do 4 částí: Island in the Sky, Maze, Needles, rivers. „Bohužel“ ani jednu z oblastí byste němeli při návštěvě vynechat.

12.-13. den

NP CANYONLANDS – MONUMENT VALLEY
(cca 220 mil/ 350 km, 6 hod)
Odjezd do Monument Valley. Vstupní poplatky: 5 USD/os.

Typy na místa, která byste rozhodně neměli minout:
- East and West Mitten Buttes
- Merrick Butte and Mitchell Mesa
- Elephant Butte
- The Three Sisters
- Camel Butte
- Rain God Mesa a další

Národní park Monument Valley to je hlavně posvátné místo původních obyvatel Ameriky. Jen kousek od bran parku se před Vámi objeví majestátní skály nejrůznějších tvarů a také jmen. Ve starodávné kultuře Navahů měl každý skalní útvar své vlastní jméno. Například "Tři sestry" dole v údolí, "Totem" a "Král sedící na trůnu". Názvy jako "Pravá a levá palčáková rukavice" u mnohých vzbuzují úsměv. Pokud však zapojíte svou fantazii, skutečně můžete ve skalách některé věci rozpoznat.

14.-16. den

MONUMENT VALLEY – NP GRAND CANYON
(cca 175 mil / 280 km, 3,5 hod)
Grand Canyon je bezpochyby jeden z nejkrásnějších přírodních parků Severní Ameriky. Ač sem každoročně zavítá na pět milionů návštěvníků nemusíte mít obavy, místa je dost pro všechny. Pohled na Grand Canyonu zejména ráno a v podvečer, kdy červeno-hnědo-šedo-bílé skalní útvary, mění své odstíny v závislosti na dopadu světla je naprosto neopakovatelním zážitkem. Celým parkem protéká řeka Colorado, která pramení ve Skalistých horách a ústí do moře až ve vzdáleném Mexiku. Právě ta se po více než 6 milionů let prokousávala vrstvami usazených hornin a pomocí vlivu eroze se jí za tu dobu podařilo vytvořit doslova skvost přírody. Není divu, že Grand Canyon bývá velmi často zařazen i na neoficiální seznam Sedmi přírodních divů světa.

17.-18. den

NP GRAND CANYON - NP ZION
(cca 250 mil / 400 km, 5 hod)
Odjezd do NP Zion. Vstupní poplatky: 25 USD/vůz, 12 USD/os.

! Do NP je během sezóny (1.4.-30.10.) zakázan vjezd vozem kvůli enormnímu počtu návštěvníků. Funguje zde tzv shuttle system – dopravu do a z parku zajišťují autobusy, které staví na mnoha zastávkách (auta smějí pouze do Zion-Mt. Carmel Highway). Park si tak můžete projít sami pěšky (více jak 160km stezek), s místním rancherem, na kole nebo třeba na koni. Ubytování buď v karavanu mimo NP nebo lze za poplatek zajistit povolení ke kempování uvnitř parku.

Zion je opravdová perla nejen amerického středozápadu, ale vyniká mezi všemi národními parky. O jeho jedinečnosti svědčí i přísná opatření, která ale, upřímně, z něj dělají park vhodný pro lidi, kteří chtějí poznat krásu neporušené přírody a ne jen parkoviště pro auta.
Nejzajímavější místa parku se nacházejí v oblasti okolo hlavní silnice, Highway 9, podél soutěsky zvané Zion Canyon. Celým parkem se se pak táhnout desítky kilometrů stezek a také několik vyhlídek, z nichž mohou turisté obdivovat takřka nedotčenou krajinu, například Observation Point či Lava Point. Některá místa Národního parku Zion jsou přístupná bez povolení, jako třeba již zmíněná observation Point, severní část kaňonu pak vyžaduje povolení, které je možné si zakoupit ve střediscích. Týdenní povolenka stojí 12 dolarů na osobu, za každé vozidlo pak zaplatíte 25 dolarů.

19. den

SALT LAKE CITY - ODLET
Návrat do Salt Lake City (případně Las Vegas). Vrácení vozu a odlet zpět do Prahy.

20. den

PRAHA
Přílet.

Cena zahrnuje:

- Letenku z Prahy do Salt Lake City a zpět, nebo do/z Las Vegas a zpět, nebo do Las Vegas a zpět ze Salt Lkace City, vč. letištních tax, ubytování po příletu ve 3-4* hotelu v Salt Lake City nebo Las Vegas
- Půjčení obytného vozu pro max 3 os. dle programu na 18 dní včetně rozšířeného pojištění až do 1,7 mil EUR (pro větší rodiny zařídíme i větší vůz)
- Poplatek za dalšího řidiče
- Balíček na ujetí 2500 mil (za malý příplatek neomezené míle)
- Při variantě odletu do Las Vegas a zpět ze Salt Lake City, také jednosměrný poplatek za půjčení vozu
- Základní zdravotní pojištění do zahraničí
- Pojištění CK
- Mapy a průvodce (cizojazyčné)

Cena nezahrnuje:

- Volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990 Kč/os.
- Vratný depozit cca 500 USD/splatný na místě kreditní kartou
- Kampingové vybavení
- Navigace GPS
- Vízum do USA - zařídíme (300 Kč/os)
- Pohoné hmoty
- Vstupy do národních parků a poplatky za kempy

Poznámka:

S obytným vozem poznáte nejlépe nejkrásnější americké parky, aniž byste museli utrácet velké částky za ubytování v často velmi dlouho dopředu zaplněných hotelech. Kromě Salt Lake City nebo Las Vegas Vás čekají národní parky YELLOWSTONE, ARCHES, CANYONLANDS, MONUMENT VALLEY, GRAND CANYON a ZION.

Počasí

Miami

24°C Polojasno

Havajské Ostrovy

24°C Skoro jasno

Las Vegas

15°C Jasno

×