Zobrazit všechny nabídky
USA

Ze Seattlu do Anchorage


  Poloha a popis

  Program

  1. den PRAHA – SEATTLE Odlet z Prahy do Seattlu, nocleh.

  2. den SEATTLE
  Prohlídka města včetně Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle. Odjezd do NP Mt. Rainier, nocleh.

  3. den NP RAINIER – POBŘEŽÍ PACIFIKU
  Prohlídka NP Mt. Rainier obklopeného vodopády a ledovci. Odjezd k Pacifiku do NP Olympic, nocleh v Aberdeen.

  4. den NP OLYMPIC
  Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 ledovců a mezi nimi obr Mt. Olympus. Nocleh v Port Angeles.

  5. den PORT ANGELES – VICTORIA
  Přesun trajektem do metropole Britské Kolumbie, Victorie. Prohlídka města a přístavu s hotelem Empress, kde se odpoledne konají téměř rituální anglické čaje. Návštěva majáku Fisgard Island.

  6. den KOSATKY – DUNCAN – NANAIMO
  Ráno plavba za kosatkami (fakultativně). Pak cesta do Duncanu, města totemů a domova komunity indiánů kmene Cowichan. Pyšní se hned dvěma unikáty: nejširším totemem a největší hokejkou světa (63 m). Nocleh v Nanaimu.

  7. den NANAIMO – PORT HARDY
  Odjezd přes údolí Nimpkish se zastávkou v Telegraph Cove, osadě postavené z velké části na dřevěných pilířích nad hladinou moře. Nocleh v Port Hardy.

  8. den PORT HARDY – PRINCE RUPERT
  Plavba lodí členitými fjordy. Dojmy z přírodní scenérie umocní setkání s velrybami. Nocleh v Prince Rupert.

  9. den PRINCE RUPERT – HYDER
  Cesta kolem vrcholků Seven Sisters do Stewartu a Hyder. Hyder, dříve prosperující důlní městečko, je dnes přezdívané jako "Nejživější město duchů". Návštěva ledovce Bear. Nocleh ve Stewart.

  10. den HYDER – WATSON LAKE
  Ráno možnost pozorování medvědů Grizzly při lovu lososů (bez záruky). Cesta pravou kanadskou divočinou se zastávkami na focení do Watson Lake.Prohlídka “háje značek”, nocleh.

  11. den WATSON LAKE - SKAGWAY
  Odjezd do Skagway, které na přelomu let 1897 – 1898 zavalili zlatokopové, dobrodruzi, desperáti či prostitutky. Prohlídka města. Nocleh ve Skagway.

  12. den LAKE BENNETT – CARCROSS
  Cesta historickým vlakem přes průsmyk White Pass. Zastávka u „nejmenší“ pouště světa v Carcrossu, cesta pokračuje k jezeru Bennett a dále do Whitehorse, metropole Yukonu, nocleh.

  13. den WHITEHORSE – DAWSON CITY
  Cesta po Klondike Highway do Dawson City, centra zlaté horečky. Kdo vyrazí do města, zjistí, že se tu moc nezměnilo – hazard a kankánová děvčata čekají.

  14. den KLONDIKE – BONANZA CREEK
  Pěší výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu českého polárníka Jana Eskimo Welzla. U Králičího potoka uvidíme obří rypadlo na těžbu zlata a na vlastní kůži si vyzkoušíme rýžování v potoce Goldbottom Creek. Prohlídka muzea v Dawsonu, nocleh.

  15. den DAWSON CITY – GLENNALLEN
  Nebýt zlata, byla by tato místa dlouho známá jen kartografům. Po cestě do NP Wrangell-St. Ellias možnost pozorovat aljašskou přírodu. Nocleh v Glennallen.

  16. den NP WRANGELL-ST. ELLIAS
  Odjezd do NP Wrangell-St. Ellias, návštěva. Zastávka v Chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Cesta do McCarthy, případně Kennikotu, kdysi centra těžby mědi u ledovce Kennikot.

  17. den GLENNALLEN – NP DENALI
  Odjezd do Chugach Mountains. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. Po cestě návštěva farmy pižmoňů v Palmeru (fakult.). Nocleh v blízkosti NP Denali.

  18. den NP DENALI
  Cesta do nitra NP Denali. Na trase čeká řada zastávek spjatých s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků, ovcí aljašských a jiných obyvatel Aljašky. Večer fakultativně možnost raftingu na řece Nenana. Nocleh v blízkosti NP Denali.

  19. den NP DENALI – ANCHORAGE
  Přejezd do Anchorage. Zastávka ve Wasille, kde se dozvíme o proslulém běhu psích spřežení Iditarod, nocleh.

  20. den ODLET DO PRAHY

  21. den PŘÍLET DO PRAHY

  Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní taxy • 19x ubytování kategorie 3* • doprava vozy či mikrobusy (pouze) • vstupy do národních parků • služby českého průvodce NAVÍC V CENĚ • Návštěva muzea v Dawson City • Teplé prameny u Lake Laberge

  Cena nezahrnuje

  • fakultativní vstupy a výlety / stravování • vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese: ht tps://esta.cbp.d hs.gov

  Informace

  Trasa může být směrována opačně.