Zobrazit všechny nabídky
USA

Zemí kaňonů a puebel

  Poloha a popis

  Program

  1. den ODLET Z PRAHY
  Odlet z Prahy do Phoenixu. Transfer do Tucson, ubytování. Nocleh v Tucson.

  2. den KAKTUSOVÉ ZAHRADY ARIZONY
  Výprava do filmových studií Old Tucson Studios s rekvizitami z filmů o Divokém západu. Přesun do rezervace Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhů zvířat včetně tarantulí, chřestýšů a pum. Pak pěší výlet pravou zahradou kaktusů v NP Saguaro. Nocleh v Tucson.

  3. den TOMBSTONE – ALAMOGORDO
  Brzy ráno přejezd do Tombstone. Jako zázrakem se ocitneme v dobách starého dobrého Divokého západu, kdy udatní pistolníci s rukou rychlejší než útok chřestýše bránili osadníky před bandity. Přejezd do Alamogorda přes jednu z nejtajnějších vojenských základen White Sands Missile Range (podle aktuální situace návštěva), kde Američané odpálili v létě 1945 první jadernou pumu v dějinách lidstva. Nocleh v Alamogordo.

  4. den NP CARLSBAD CAVERNS
  Návštěva jeskynního systému Carlsbad Caverns, který je tak velký, že by v jeho hlavním sále zaparkoval Boeing 747. Pěší sestup na dno jeskyně je nesmírně působivý – atmosférou srovnatelný pouze s četbou klasické verneovky “Cesta do středu země”. Zpět na povrch nás pochopitelně vyveze výtah. Cestou na jih zastávka u kamenné hradby NP Guadalupe Mountains se zbytky dostavníkové stanice. Nocleh v Alamogordo.

  5. den BÍLÉ PÍSKY – SANTA FÉ - TAOS
  Pod siluetou pohoří Andres nás čeká zázrak – totiž bělostné duny rezervace White Sands – Bílé písky. Zářivě bílou barvu má na svědomí sádrovec, který voda vymývá z hor, pouštní jezírko Lucero ukládá na dně a vítr roznáší dál na sever, kde jej usazuje v mnohakilometrových vlnách přejemného písku. Přejezd do Santa Fé a dále podél Rio Grande do kouzelného Taos, ubytování, nocleh.

  6. den TAOS PUEBLO - DURANGO
  Prohlídka Taos, které nejlépe charakterizuje pohoda usazená do světle hnědého štuku španělské pueblové architektury. Útočiště zde kdysi nalezl legendární důstojník americké kavalerie Kit Carson. Prohlídka elegantního indiánského puebla Taos Pueblo a odjezd do Duranga se zastávkou u mostu Grande Gorge Bridge, který se dramaticky klene nad řekou Rio Grande. Nocleh v Durangu.

  7. den DURANGO - SILVERTONE
  Dobrodružná jízda historickým vláčkem do Silvertonu. Prohlídka osady, která ohromně zbohatla na těžbě stříbrné rudy, a která si uchovala autentický ráz Divokého západu. Legendární horská silnice Route 550 nás provede řadou horských pasů až do blízkosti NP Black Canyon of Gunnison. Nocleh na trase.

  8. den BLACK CANYON OF GUNNISON
  Dnes si z několika působivých vyhlídek prohlédneme NP Black Canyon of Gunnison, jehož útesy patří k nejstrmějším v USA. Cestu do Moab si zpestříme průjezdem půvabným údolím Castle Valley. Odpoledne návštěva NP Canyonlands – respektive překrásného oblouku Mesa Arch, odkud z výšky stovek metrů spatříme krajinu jakoby rozřezanou frézou šíleného umělce. Nadpozemskou scenerii mají na svědomí řeky Colorado a Green. Nocleh v Moab.

  9. den NP ARCHES
  Prohlídka skalních oblouků jednoho z nejznámějších národních parků USA Arches. Možnost řady neopakovatelných pěších výletů včetně procházky k Delicate Arch – oblouku, který je symbolem státu Utah. Nocleh v Moab.

  10. den MESA VERDE
  Přejezd do NP Mesa Verde. Skalní města lidu Anasáziů nalezneme ve výšce 2,5 km. Jsou vystavěna na vnitřních stěnách stolové hory způsobem, že odborníci dodnes žasnou nad dovednostmi téhle starobylé civilizace. V rámci prohlídky navštívíme i Cliff Palace, největší a nejzachovalejší z těchto kamenných paláců. Nocleh v Mexican Hat.

  11. den NP MONUMENT VALLEY
  Nejprve krátce navštívíme meandry řeky San Juan ve SP Goosenecks a vyhlídku nad Údolím bohů. Pak se vydáme do Údolí monumentů. Každého napadne, že tohle už viděl. Proč ne? Vždyť úvodní scéna z filmu Tenkrát na západě proslavila údolí po celém světě. Možnost průzkumu údolí v vozech navažských indiánů (fakultativně). Nocleh v Holbrook.

  12. den ZKAMENĚLÝ LES
  Návštěva NP Petrified Forest, v němž před 250 mil. lety došlo k procesu tlení dřevin a sycení silicemi. Výsledkem je les zkamenělých stromů. Cestou do Flagstaff zastavíme u 170 m hlubokého a více jak 1,5 km širokého kráteru Meteor Crater. Gigantická díra je výsledkem kosmické kolize meteoritu, který zkřížil dráhu se zemí před 22 tisíci roky. Nocleh ve Flagstaff.

  13. den GRAND CANYON - SEDONA
  Odjezd k největší atrakci USA – totiž k Velkému kaňonu. Fakultativně let nad obří hříčkou přírody. Kolosální útvar si vychutnáme z úžasných vyhlídek. Odjezd do Sedony přes Oak Creek Canyon. Co do velikosti je možná trpaslíkem, zato vyniká krásou a intimním půvabem.

  14. den APACHE TRAIL
  Dopoledne prohlídka Sedony. Pak přejezd k jezeru Theodore Roosevelt Lake a poutavá jízda po Apache Trail v pestré scenerii jezerních kaskád, horských průsmyků a kaktusových hájů. Zastávka v Tortilla Flat na proslavené Killer Chilli. Nocleh v Mesa.

  15. den ODLET DO PRAHY
  Transfer na letiště, odlet do Prahy.

  16. den PŘÍLET DO PRAHY

  Cena nezahrnuje

  • fakultativní vstupy a výlety / stravování a spropitné • vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese: https://esta. cbp.dhs.gov

  Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní taxy • 14x ubytování kategorie 3* • doprava vozy či mikrobusy (pouze) • vstupy do národních parků • služby českého průvodce NAVÍC V CENĚ • Návštěva filmových studií Old Studios v Tucsonu • Pouštní zahrada Sonora Desert Museum v Tucsonu • Návštěva indiánského puebla Taos Pueblo v Novém Mexiku • Vstup do jeskynního systému Carlsbad Caverns • Jízda historickou železnící z Duranga do Silvertonu • Vstup do Cliff Palace v NP Mesa Verde • Vstup do Monument Valley • Vstup do Meteor Crater