800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAnglická mozaika - památky Unesco

8-denní zájezd s denním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd z ČR ráno. Nocleh ve Francii.

2. den

Ranní trajekt do Anglie. Leeds Castle – okouzlující vodní hrad ze 12. století s rozsáhlými zahradami. Odpolední studentská atmosféra starého univerzitního města Cambridge. Ubytování a nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne Lincoln se strmými uličkami, nádhernou katedrálou a hradem. Fountains Abbey a Studley Royal Water Garden – opatství a malebné vodní zahrady – památka Unesco. Nezapomenutelná procházka po středověkých hradbách Yorku. Ubytování a nocleh.

4. den

Snídaně. Liverpool - evropské hlavní město kultury r. 2008 s předlouhou historií námořnictví a muzeem – památka Unesco. Fanoušci muziky zavítají do muzea Beatles. Středověké hradby malebného Chesteru na rozhraní Walesu a Anglie. Podvečerní procházka po Shrewesbury - nejhezčím anglickém městě černobílých tudorovských domů. Ubytování a nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne Blenheim Palace – rodiště Winstona Churchilla – noblesní palác a rozsáhlé zahrady – památka Unesco. Odpoledne středověké Salisbury s uchovanou listinou Magna Charta v katedrále. Megalitická stavba Stonehenge – památka Unesco. Ubytování a nocleh.

6. den

Snídaně. Dopoledne oblíbený Bath se zachovalými římskými lázněmi – památka Unesco. Přírodní unikát - soutěska a jeskyně Cheddar s dávným osídlením v paleolitu. Magické městečko hippies - Glastonbury - opatství z 8.st. opředené legentami o králi Artušovi a nádherné výhledy z „bájné hory Avalon.“ Návrat na ubytování a nocleh.

7. den

Snídaně. Přejezd k anglickému pobřeží. Možnost fakultativního výletu na větrem ošlehaný ostrov Isle of Wight nebo návštěva rozsáhlých muzejních expozic a zachovalých korábů v Historických docích v Portsmouthu. Večer odjezd do Doveru, trajekt do Francie.

8. den

Návrat odpoledne.

Minimální výměna na vstupy

80 GPB.

Počasí

Edinburgh

16°C Jasno

Londýn

22°C Jasno

Manchester

19°C Jasno

×