800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAnglie s nádechem tajemna

Oxford • Bath • Wells • Glastonbury • Land´s End • Tintagel • Stonehenge

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Londýna v dopoledních hodinách. Odjezd do Oxfordu, kde si lze protáhnout nohy při procházce kolem některých z nejznámějších škol. Poté bude následovat hodinová vyjížďka na pramici po řece Cherwell, kde lze vychutnávat pozvolnou plavbu a obdivovat okolní krajinu. Nocleh.

2. den

po snídani výlet do Cotswolds, kde jako první bude návštěva paláce v Blenheimu, kde se narodil Winston Churchill. Prohlídka Moreton-in-Marsh, důležitého obchodního města s elegantními domy z 18. století, se kterým je spojen J.R.R. Tolkien. Poté návštěva typické anglické zahrady Sezincote. A na závěr dne příjemná chvilka v Burton-on-the Water, na břehu řeky Windush. Tomuto místu se přezdívá „Malé Benátky v Cotswolds“. Nocleh.

3. den

po snídani pokračování cesty na jih, kde bude první zastávkou město Bath, známé svými římskými lázněmi. Ve Wells lze obdivovat katedrálu, která byla první anglickou katedrálou postavenou kompletně v novém gotickém slohu. Následovat bude krátká zastávka v Glastonbury, jež je pokládané za místo postavení prvního křesťanského kostela v Británii. Procházka k magickému místu spojovaném s Druidy - Glastonbury Tor. Po vší té duchovní zkušenosti si lze trochu odpočinout na jablečné farmě v srdci Somersetu - země jablečného moštu – cideru. Odjezd na nocleh.

4. den

po snídani odjezd k jižnímu pobřeží, kde při dobrém počasí lze absolvovat procházku po ohromujícím pobřeží Jurassic coast. Po procházce bude následovat návštěva míst podél pobřeží. Shaldon - nejhezčí vesnice v Devonu a Torquay – lázeňské městečko na anglické riviéře. Occombe Farm – možnost oběda na zemědělské farmě z biopotravin. Na závěr dne návštěva Greenway – místo, kde své knihy plné záhadných vražd sepisovala Agatha Christie. Nocleh.

5. den

snídaně. Dnešní den se nesmí minout St. Michael´s Mount, což je britská obdoba slavného francouzského Mont St. Michel. Odtud už je jenom skok na konec země Land’s End. Pak přejezd na hrad Tintagel, který je dle legendy místem narození krále Artuše. Nachází se v dramatickém prostředí a nabízí překrásný výhled na Atlantický oceán. Návrat na nocleh.

6. den

snídaně. Cestou na letiště zastávka u Stonehenge, kde Vás toto světové kulturní dědictví UNESCO zavede zpátky do prehistorických dob. Odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Edinburgh

13°C Polojasno

Londýn

15°C Jasno

Manchester

14°C Skoro jasno

×