800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAž na sever Skotska s návštěvou Orknejí a ostrova Skye

  • 8 denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Edinburghu. Cestou do hotelu navštívíte královskou jachtu Britannia, kterou často používala královna Alžběta II. k zahraničním cestám. Ubytování a nocleh.

2. den:

snídaně. Dopoledne prohlídka středověkého centra Edinburghu, během které navštívíte hrad s expozicí skotských korunovačních klenotů, druhých nejstarších v Evropě, a projdete se po Královské míli s historickými budovami. Odjezd kolem slavného červeného železničního mostu Forth Bridge do městečka Pitlochry. Jde o vyhledávané místo díky své malebné poloze v srdci Skotska, s možností procházky k vodní elektrárně se známým průplavem pro lososy, a kde si také můžete vychutnat tradiční odpolední čaj. Pokračování na sever Skotska na ubytování a nocleh.

3. den:

snídaně. Dnes vás čeká průjezd přes skotskou Vysočinu k legendárnímu jezeru Loch Ness. Dále budete pokračovat po malebné panoramatické trase North Coast, která vede přes nejvzdálenější regiony Skotska. Navštívíte překrásný impozantní hrad Dunrobin s nádhernými zahradami shlížejícími na moře a poté ochutnáte skotskou whisky v palírně Glenmorangie. Dojezd do hotelu a nocleh (2 noci).

4. den:

snídaně. Celodenní výlet na dechberoucí ostrovy Orkneje, kde najdete úžasné pláže a historické objekty pod záštitou UNESCO. Na ostrovy přejedete trajektem a cestou se můžete kochat pohledy na nejvyšší vertikální útesy Británie. Po přistání si prohlédnete neolitické sídliště Skara Brae, Ring of Brodgar - kamenný kruh z doby bronzové, Maes Howe - hrobka s klenutou mohylou a runovými nápisy, a zastavíte se ve známém zálivu Scapa Flow. Ve večerních hodinách návrat trajektem na pevninu a nocleh.

5. den:

snídaně. Pokračování podél úchvatného severního pobřeží, kde jsou krásné písčité pláže a rozeklané skály, které vytvářejí zajímavý kontrast. Zastávka v Durness, což je nejseverozápadnější vesnice na skotské pevnině, a návštěva mystické jeskyně Smoo Cave. Dále budete pokračovat přes nedotčenou přírodu až ke krásnému jezeru Loch Assynt a uvidíte ruiny Ardvreck Castle. Ve večerních hodinách příjezd do Ullapoolu. Ubytování a nocleh.

6. den:

po snídani začnete den panoramatickou cestou míjející horské masivy přes severozápadní Vysočinu podél úžasných jezer Loch Maree a Loch Carron a zastavíte u nejfotografovanějšího skotského hradu Eilean Donan Castle. Dále budete pokračovat přes most na největší ostrov Vnitřních Hebrid – Skye pyšnící se jedněmi z nejrozmanitějších a nejpůsobivějších scenérií Velké Británie. Zastavíte se v městečku Portree s malebných přístavem, kde lze ochutnat typické jídlo fish and chips (rybu s hranolkami). Nocleh.

7. den:

snídaně. Cestou do Armadale prozkoumáte jižní části ostrova Skye a poté přeplujete trajektem do Mallaig, kde vás čeká nejkrásnější panoramatická cesta v celém Skotsku. Po krátké zastávce ve Fort Williamu budete pokračovat přes jedno z nejkrásnějších údolí Skotska Glen Coe a největší vřesoviště Rannoch Moor k idylickému jezeru Loch Lomond a poté do Glasgow, největšího města ve Skotsku, které je známé pro své galerie a muzea. Nocleh.

8. den:

snídaně. Dopolední individuální volno je možné využít k nákupům. Krátce po poledni prohlídka katedrály sv. Munga a transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Počasí

Edinburgh

14°C Převážně oblačno

Londýn

17°C Oblačno

Manchester

14°C Slabý déšť