800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAž na sever Skotska s návštěvou Orknejí a ostrova Skye

  • 8 denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odlet z Prahy do Edinburghu. Cestou do hotelu navštívíte královskou jachtu Britannia, kterou často používala královna Alžběta II. k zahraničním cestám. Ubytování a nocleh.

2. den:

snídaně. Dopoledne prohlídka středověkého centra Edinburghu, během které navštívíte hrad s expozicí skotských korunovačních klenotů, druhých nejstarších v Evropě, a projdete se po Královské míli s historickými budovami. Odjezd kolem slavného červeného železničního mostu Forth Bridge do městečka Pitlochry. Jde o vyhledávané místo díky své malebné poloze v srdci Skotska, s možností procházky k vodní elektrárně se známým průplavem pro lososy. Zde si také můžete vychutnat tradiční odpolední čaj nebo ochutnat skotskou whisky ve zdejší palírně. Pokračování na sever Skotska na ubytování a nocleh.

3. den:

snídaně. Dnes vás čeká průjezd přes Skotskou vysočinu k legendárnímu jezeru Loch Ness, kde navštívíte ruiny hradu Urquhart. Dále budete pokračovat po malebné panoramatické trase North Coast, která vede přes nejvzdálenější regiony Skotska. Navštívíte překrásný impozantní hrad Dunrobin s nádhernými zahradami shlížejícími na moře. Dojezd do hotelu a nocleh (2 noci).

4. den:

snídaně. Celodenní výlet na dechberoucí ostrovy Orkneje, kde najdete úžasné pláže a historické objekty pod záštitou UNESCO. Na ostrovy přejedete trajektem a cestou se můžete kochat pohledy na nejvyšší vertikální útesy Británie. Po přistání si prohlédnete neolitické sídliště Skara Brae, Ring of Brodgar - kamenný kruh z doby bronzové a zastavíte se ve známém zálivu Scapa Flow. Dále uvidíte největší město ostrova Kirkwall a italskou kapli, kterou postavili váleční zajatci. Ve večerních hodinách návrat trajektem na pevninu a nocleh.

5. den:

snídaně. Pokračování podél úchvatného severního pobřeží, kde jsou krásné písčité pláže a rozeklané skály, které vytvářejí zajímavý kontrast. Návštěva mystické jeskyně Smoo Cave. Dále budete pokračovat přes nedotčenou přírodu až ke krásnému jezeru Loch Assynt a uvidíte ruiny Ardvreck Castle. Přejezd na hotel. Ubytování a nocleh.

6. den:

po snídani začnete den panoramatickou cestou míjející horské masivy přes severozápadní vysočinu podél úžasného jezera Loch Maree a zastavíte u nejfotografovanějšího skotského hradu Eilean Donan Castle. Dále budete pokračovat přes most na největší ostrov Vnitřních Hebrid - Skye pyšnící se jedněmi z nejrozmanitějších a nejpůsobivějších scenérií Velké Británie. Zastavíte se v městečku Portree s malebných přístavem, kde lze ochutnat typické jídlo fish and chips (rybu s hranolkami). Nocleh.

7. den:

snídaně. Cestou do Armadale projedete jižní částí ostrova Skye a poté přeplujete trajektem do Mallaig, kde vás čeká nejhezčí panoramatická cesta v celém Skotsku. Po krátké zastávce ve Fort Williamu budete pokračovat přes jedno z nejkrásnějších údolí Skotska Glen Coe a největší vřesoviště Rannoch Moor k idylickému jezeru Loch Lomond a poté do Glasgow, největšího města ve Skotsku, které je známé pro své galerie a muzea. Nocleh.

8. den:

snídaně. Dopolední individuální volno je možné využít k nákupům. Krátce po poledni prohlídka katedrály sv. Munga a transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Edinburgh

12°C Slabý déšť

Londýn

14°C Jasno

Manchester

13°C Jasno

Podobné hotely v této lokalitě

To nejlepší z Irska a Skotska

To nejlepší z Irska a Skotska

Velká Británie, Irsko

Cena od: 36 071 Kč

Pro skupinu:

×