800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDO SKOTSKA ZA WHISKY

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Whisky patří ke Skotsku stejně neodmyslitelně jako kilt, dudáci nebo ragby. Po úspěšném prvním ročníku vám opět nabízíme, v trochu pozměněné podobě, zájezd, který vás zavede do krásné přírody Skotské vysočiny, do Edinburghu, historického Stirlingu a samozřejmě také do palíren. Celkem jich můžete navštívit pět. Byly vybrány tak, abychom mohli porovnat i rozdíly mezi jednotlivými lokalitami. V každé z nich se nám bude věnovat zkušený místní průvodce. Všechny návštěvy palíren a ochutnávky jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Věříme, že zájezd zaujme nejen milovníky whisky, ale i ty z vás, kteří chtějí zažít atmosféru Skotska v příjemném pohodovém tempu. Zájezd si zpestříme kratší procházkou u Braemaru. Ubytování bude zajištěno ve dvoulůžkových pokojích hotelů nebo penzionů se snídaní. Druhý den je v ceně zájezdu i večeře.

Progam zájezdu

1. den: Dopoledne odlet z Prahy. Po příletu si prohlédneme hlavní město Skotska Edinburgh. Vydáme se na Calton Hill, odkud budeme mít celé město jako na dlani. Projdeme se po ulici Royal Mile, která se táhne od impozantního hradu postaveného na vysoké čedičové skále až ke královské rezidenci Holyroodhouse a parku, jehož součástí je i kopec sopečného původu nazývaný „Artušův trůn“. Poté se přesuneme na ubytování směrem na sever od Edinburghu.

2. den: Po snídani se nejprve vydáme na cestu Skotskou vysočinou do vesničky Braemar, která se nachází v podhůří pohoří Grampian. V případě příznivého počasí podnikneme nenáročnou procházku. Poté navštívíme Royal Lochnagar Distillery, která se nachází uprostřed malebné krajiny nedaleko od sídla královské rodiny v Balmoralu. Po prohlídce palírny ochutnáme dva vzorky místní jednosladové whisky. Pak se vydáme do „hlavního města whisky“, jak se přezdívá Dufftownu, a navštívíme vyhlášenou Glenfiddich Distillery. Zkušený průvodce provede naši skupinu palírnou i historií této rodinné firmy. Projdeme celý proces výroby od zpracování ječmene až po tzv. „Still House“ s typickými měděnými destilačními přístroji. Navštívíme také skladiště s uloženými sudy pro výrobu slavné patnáctileté Glenfiddich Solera Reserve. Prohlídku zakončíme ochutnávkou ve VIP salonku, kde se budeme snažit proniknout do chutí a vůní 12, 15, 18 a 21letých Glenfiddich whisky. Ubytujeme se v samotném srdci vyhlášené oblasti Speyside v malém rodinném hotýlku v Rothes. Místní bar nabízí více než 100 druhů whisky. Večeře.

3. den: Dopoledne navštívíme nejznámější skotské bednářství Speyside Cooperage, kde se vyrábí a opravují sudy. Poté se přesuneme do vesnice Knockando, kde navštívíme Cardhu Distillery. Součástí prohlídky organizované opět pouze pro naši skupinku bude degustace 3 vzorků místní whisky. Poté se vydáme do národního parku Cairngorms a pozemní lanovkou se vyvezeme k nejvýše položené restauraci ve Velké Británii. Je odsud krásný výhled na jezero Loch Morlich a celou oblast. Naší další zastávkou bude jedna z nejvýše položených palíren ve Skotsku – Dalwhinnie Distillery, kde si také prohlédneme proces výroby a samozřejmě ochutnáme místní single malt, tentokrát s vybranými druhy čokolády vyráběné v místě. Pak už se pomalu rozloučíme se Skotskou vysočinou a budeme směřovat na jih. Ubytování.

4. den: Dopoledne si prohlédneme středověké městečko Stirling, proslulé vítěznými bitvami Skotů pod vedením lidového hrdiny Williama Wallace. Cestou na letiště v Glasgow se ještě zastavíme na prohlídku palírny Auchentoshean a zájezd tak symbolicky zakončíme ochutnávkou dvou vzorků místní jednosladové. Odpoledne odlet do Prahy.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

1lůžkový pokoj: 2 900 Kč

Minimální počet účastníků

7

Počasí

Edinburgh

14°C Převážně oblačno

Londýn

15°C Polojasno

Manchester

14°C Oblačno

×