800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDo srdce Anglie a Walesu

Oxford • Blenheim Palace • Stratford upon Avon • Chester • Conwy • Snowdonia • Caernarfon • Cardiff • Tintern Abbey

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 odlet z Prahy v odpoledních hodinách. Odjezd do Oxfordu, kde při procházce kolem staletých kolejí můžete nasát atmosféru nejstaršího univerzitního města v Británii. Nocleh.

2. den:

po snídani vyrazíme na výlet do oblasti zvané Cotswolds, kde jako první navštívíme palác v Blenheimu. Zde uslyšíte příběh o nečekaném narození Winstona Churchilla a spoustu z historie zdejších vévodů. Jistě znáte město Stratford upon Avon. Pojeďte s námi zjistit, jak nádherné toto místo je, nejen díky Shakespearovi. Přejezd do Chesteru. Nocleh.

3. den:

snídaně. Prohlídka Chesteru a jeho ohromné katedrály s historií trvající téměř 2 000 let. Současná katedrála stojí na místě starého druidského chrámu a je mistrovským dílem středověké architektury. Už jen kousek a dorazíme do země zvané Wales. První zastávkou bude Pontcysyllte Aquaduct nedaleko půvabné vesničky Llangollen. Posléze projedeme národním parkem Snowdonia. Ve vesnici Betws-y-Coed budete mít čas na rozjímání a nákup suvenýrů, než se vydáme do Conwy, opevněného města s velkým hradem a nejmenším domečkem ve Velké Británii. Nocleh.

4. den:

snídaně. Dnešní objevování malebného severního Walesu začneme ve městě, které se pyšní nejdelším názvem na světě Llanfairpwllgwyngyllgogerychwrndrobwilllandtysiliogogogoch. Pak navštívíme Národní muzeum břidlice v Llanberis, jehož expozice ukazuje těžkosti zdejšího regionu ve viktoriánské době. A na závěr dne si ponecháme Caernarfon s prohlídkou kamenného hradu postaveného v r. 1283 Edwardem I., na kterém byl korunován Charles na prince z Walesu. Večer možná budete chtít vyzkoušet některou ze starých hospůdek - pubů. Nocleh.

5. den:

snídaně. Dnes projedeme panoramatickou krajinou mírných kopců národního parku Brecon Beacons a budeme pokračovat na jih krásnou přírodou dlouhých údolí a vřesovišť, kde se poklidně pasou ovce. Dojezd do Cardiffu - prohlídka města, jehož historie se píše již od dob Římanů a jistě Vás ohromí zmodernizovaný přístav s pozoruhodnou architekturou 21.století. Nocleh.

6. den:

po snídani navštívíme majestátní ruiny cisterciáckého opatství Tintern Abbey. Přejezd na letiště. Odlet z Londýna do Prahy.

Počasí

Edinburgh

13°C Převážně oblačno

Londýn

13°C Jasno

Manchester

12°C Jasno

×