800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDrsná příroda ostrovů Skye a Lewis

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 odlet z Prahy do Edinburghu. Transfer do hotelu a ubytování. Nocleh.

2. den:

 snídaně. Prohlídka středověkého hradu Stirling, který je postaven na vrcholu strmého svahu a jako brož spojuje skotskou Vysočinu s jižní Nížinou. Krátká zastávka u poutavých peřejí v Killinu. Přejezd přes jedno z nejkrásnějších údolí Skotska Glen Coe a největší vřesoviště Rannoch Moor. Projedete panoramatickou cestou míjející horské masivy a zastavíte u nejfotografovanějšího skotského hradu Eilean Donan Castle. Nocleh na ostrově Skye (2 noci).

3. den:

 snídaně. Celodenní výlet ­na největším ostrově Vnitřních Hebrid – Skye pyšnící se jedněmi z nejrozmanitějších a nejpůsobivějších scenérií Velké Británie. Návštěva jediné palírny na ostrově - Talisker distillery. Whisky z této palírny má velice výraznou chuť, pro kterou si vysloužila přezdívku „Láva z Cuillins". Zastávka v městečku Portree s barvitým přístavem. K obědu můžete ochutnat typickou a čerstvou „fish and chips" - rybu s hranolkami. Pak pojedete po východním pobřeží poloostrova Trotternish, kde uvidíte bizarní sopečné scenérie a skalní čedičovou jehlu Old Man of Storr. Zastávka na vyhlídce Kilt Rock, kde budete stát na útesu vypínající se do výšky až 60 m. Na závěr zastávka u skanzenu tradičních ostrovních domků s doškovou střechou v Kilmuir. Návrat na ubytování a nocleh.

4. den:

 snídaně. Trajekt na ostrov Harris a Lewis. Tento ostrov připomíná svým tvarem zmrzlinový kornout. Je nejrozlehlejší a nejlidnatější ze všech Západních ostrovů. Na jeho pobřeží najdete nejlépe dochované prehistorické památky na Hebridách. Projedete cestou pod nejvyšší horou ostrovů – Clisham (799 m n. m.) až do jediného města na Vnějších Hebridách - Stornoway. Nocleh na ostrově Lewis.

5. den:

 snídaně. Dnes uvidíte nejstarší kamenný kruh v Británii Callanish Standing Stones nazývaný Stonehenge severu, společně s houfem starobylých domků v různém stupni opuštěnosti. Dále uvidíte okrouhlou kamennou věž z počátku letopočtu Dun Carloway Broch a tradiční domy croft-houses v Gareninu. Odpolední trajekt do Ullapoolu a prohlídka tohoto malého rybářského městečka. Nocleh.

6. den:

 snídaně. Cesta z Ullapoolu po „hladové silnici“ k vodopádům Falls of Shin, které jsou jedním z nejlepších míst ve Skotsku k pozorování lososů skákajících proti proudu během svých migrací. Návštěva pohádkového hradu Dunrobin s bohatým interiérem i pečlivě udržovanými symetrickými zahradami. Příjezd do Inverness - hlavní město Skotské Vysočiny. Nocleh. 

7. den:

 snídaně. Zastávka v městečku Pitlochry s možností procházky k vodní elektrárně se známým průplavem pro lososy a unikátní dílnou, kde vyrábějí šperky z vřesu. Poté návštěva starobylých ruin katedrály v Dunkeldu. Cestou do Edinburghu přejezd kolem slavného červeného železničního mostu Forth Bridge. Večerní procházka Edinburghem – projdete se po Královské míli s historickými budovami od hradu až k paláci Holyrood House. Nocleh.

8. den:

 snídaně. Transfer na letiště v Edinburghu. Odlet do Prahy.

Počasí

Edinburgh

14°C Polojasno

Londýn

17°C Převážně oblačno

Manchester

13°C Dešťové přeháňky

×