800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy jižní Anglie B+B

Individuální okruh po artušovských hradech, tajemných vřesovištích a historických městech.
Program, který vám dá volnost při námi sestaveném a zajištěném programu a vámi řízeném autě a zavede vás do oblasti Devon a Cornwall Jabloňové sady a pastviny Somersetu, devonské čajové koláčky se slehačkou a marmeládou a doškové střechy, nádherné pískovcové zálivy a skalnaté zátoky v Cornwallu. A to vše opředené mystickými legendami.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

– přílet do Londýna, vyzvednutí auta, ubytování u letiště.

2. den

Stonehenge, Plymouth
– cesta začne v Salisbury, kde můžete navštívit světově proslulé Stonehenge, staré přes 5000 let (UNESCO). Toto místo přitahuje nejen svojí krásou, ale i stále ještě ne zcela vysvětlenou historií. Kdo to vše postavil? Odkud pocházejí kameny, ze kterých je vše vytvořeno? Jaký byl účel těchto staveb? Pokračování k hexagonálnímu středověkému hradu Wardour, který patří k méně navštěvovaným památkám díky omezenému přístupu, ale každopádně stojí za prohlídku i jeho exteriér. Přejezd do oblasti Wiltshire, kde uvidíte několik malebných vesniček. A den zakončíte v Montacute se stejnojmenným alžbětinským domem, který přitahuje svojí typickou architekturou, elegantními komíny, výzdobou a zahradou. Ubytování v oblasti Plymouth.

3. den

Torquay
– tento den vás povede po pobřeží Anglické riviéry do Torquay, místa, které bylo od viktoriánské doby vyhledávaným prázdninovým letoviskem. Pláže zde jsou vyhlášené a pravidelně dostávají nejvyšší ocenění evropské modré vlajky. Místo má i slavnou historii. V nedaleké jeskyni byly nalezeny nástroje, jejichž stáří je odhadováno do doby až před 40 000 lety. První významnou stavbou byl premonstrátský klášter Torre Abbey z 12.st., odehrávala se zde část i olympijských her v roce 1948.

4. den

Dartmoor
– dopoledne prohlídka zámku Drogo, postaveného z žuly jako soukromé sídlo na začátku 20.st. Krásné výhledy do okolí. Pokračování do národního parku Dartmoor, vřesoviště proslaveného mlhami a strašidelnými legendami a příhodami o psu baskervilském. Tato oblast patří mezi nejméně osídlené v Anglii. Uvidíte místní typické poníky. Průjezd vesnicí Buckland-in-the-Moor, jedné z mnoha místních krásných vesniček s domky z cornwallské žuly a s doškovými střechami. Další zastavení je Grimspound, archeologickém nalezišti z doby bronzové starého přes 4000 let. Poslední zastavení je u malebného vodopádu Becky Falls, ke kterému vede dřevěná stezka s vyhlídkovou plošinou.

5. den

Hrad Tintagel, Pencarrow&Padstow
– pokračování do oblasti Cornwall, což je nejzápadnější poloostrov Británie. Zastavení v Cotehele, domě tudorovského stylu v Tamarském údolí, s expozicí starého textilu a nábytku. K procházce láká také jeho zahrada. Pokračování k romantickému hradu Tintagel, kde se podle legendy narodil král Artuš a kde měl svůj domov i kouzelník Merlin. Přejezd do Pencarow, dalšího význačného obytného paláce. Odpoledne pokračování do malebné rybářské vesničky Padstow, jejíž přístav bývá plný rybářských lodí a jachet. A nezapomeňte ochutnat místní vyhlášenou zmrzlinu.

6. den

St.Ives, hora St. Michael
– dopoledne přejezd do St.Ives, staré rybářské vesnice s typickými hospůdkami. Místo je často navštěvováno umělci, kteří při malbě využívají zdejší neobvyklé světlo. Dnes je plno místních domů přeměněno na ateliéry a můžete zde i navštívit jednu z poboček Tate Gallery. Pokračování na skalnatý ostrov St Michael´s Mount, na němž stojí normanské opatství, pevnost a velký dům. Při přílivu je možno se tam dostat lodí. Místo je opředeno legendami a jedna z nich praví, že archanděl Michael se zjevil právě zde.

7. den

Zahrady Trebah, St. Mawes
– den začne návštěvou zahrad Trebah Gardens, místa neobyčejné krásy, která se rozprostírá kolem domu z 18.st. a táhne se až ke břehům řeky Helford. Pokračování do rybářské vesnice St. Maves s křivolakými uličkami a hospodami. Možnost navštívit místí galerii Waterside, která zastupuje místní umělce. Přejezd k hradu Mawes, který je nejkrásnějším objektem postaveným ve stylu tudorovské vojenské architektury. Postaven byl za Jindřicha VIII. na obranu Anglie proti Francouzům. Den ukončíte v Newquay, místě s vyhlášenými plážemi na surfing a lahodnou zmrzlinou.

8. den

Somerset, Londýn
– přejezd oblastí, která byla až do středověku bažinami často zaplavovanými mořem, než mniši vybudovali bariéry a oblast zúrodnili. Dneska je toto místo proslavené i výrobou jablečného moštu, resp. vína (scrumpy). Není bez zajímavosti se na výrobu kouknout, např. v Burrow Hill Cider na farmě Pass Vale. Uvidíte, jak se ze sýrovité hmoty z rozdrceného ovoce a slámy vymačkává v prastarých vřetenových lisech to, co vám pak bude tak báječně chutnat. A jak říkají místní – zbytek dne odevzdejte do rukou jablečného boha. Přejezd do Winchesteru, prohlídka katedrály z 11.st., která nahradila původní kostel ze st.7. Uvnitř je pohřbena Jana Austenová. Pokračování do oblasti Londýna, vrácení auta, odlet.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj(ubytování B+B) – 4 950 Kč

Počasí

Edinburgh

18°C Skoro jasno

Londýn

18°C Jasno

Manchester

16°C Oblačno

×