800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLondýn - perla na Temži

  • Čtyřdenní výlet s návštěvou památek
  • S výkladem českého průvodce
  • Možnosti nakupování i nočního života

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Poloha a popis

Londýn – město s více než 2000 let starou historií, které se během let proměnilo z římské pevnosti do dnešní podoby moderního a kosmopolitního města. V současnosti má kolem dvanácti miliónů obyvatel a je směsicí různorodých etnik a kultur. Najdete tu historické památky, muzea i umělecké galerie, které vábí k návštěvě. Město však nabízí i centrum módy, širokou škálu nákupních možností a bohatý noční život. Londýn však můžete vidět ze zcela jiné perspektivy, pokud se necháte zlákat London Eye, z výšky 135 metrů dohlédnete například až na na největší stadion ve Velké Británii – Wembley.

1.den

Odlet z Prahy do Londýna. V návaznosti na letový řád začne prohlídka města. Tentokrát navštívíte okolí Parlamentu a nábřeží řeky Temže.

2.den

Jako první zavítáme na Westminster a West End, místa, kde zasedá vláda a jež jsou sídlem královské rodiny. Dále prohlídka pokračuje návštěvou význačných památek jako Big Ben, největší a nejkrásnější gotický chrám ve městě – Westminster Abbey, který je pod patronací UNESCO a zároveň je i korunovacím místem, návštěvou Trafalgarského náměstí se sochou admirála Nelsona a budovou Národní galerie, Piccadilly Circus se sochou Amora s lukem, jež je slavným symbolem města a oficiální sídlo britských premiérů Downing street č. 10. Odpoledne budete mít čas na individuální prohlídku města. Můžete navštívit Soho, čínskou čtvrť a Convent Garden. Pokud jste příznivci umění nebo historie, v Londýně najdete spoustu galerií a muzeí. Například v Národní galerii je vystaveno přes 9000 portrétů a kreseb, která zahrnují období za více než 500 let. V Tate Britain najdete nejlepší díla britského malířství od Tudorovců po 20. století a sbírku moderního umění. Jistě si nenechte ujít ani jedno z největších muzeí světa – Britské muzeum a vyhlášené muzeum voskových figurín Madame Tusseauds.

3.den

Druhý den prohlídka pokračuje návštěvou nejstarší část City a Southwark, prohlédneme si barokní katedrálu Sv.Pavla, Royal Courts of Justice, Monument – památník velkého požáru v Londýně z roku 1666, otevírací most London Bridge, Tower of London – vyhledávanou památku, kterou střeží strážci Beefeatři v ozdobných uniformách. Odpoledne budete mít volno na další prohlídku města. Zde si můžete vybrat například plavbu lodí po Temži nebo návštěvu obřího ruského kola London Eye.

4.den

Tento den si podle svého užijete volno do transferu na letiště. Odlet zpět do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Londýn

16°C Oblačno

Podobné hotely v této lokalitě

Silvestr v Londýně

Silvestr v Londýně

Velká Británie, Londýn

Cena od: 13 151 Kč

Pro skupinu:

×