800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMagická jihozápadní Anglie

  • Královský palác krále Artuše
  • Divadlo pod širým nebem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd z ČR v ranních hodinách, denní přejezd přes Německo, Belgii a Francii. Nocleh ve Francii.

2. den

Ráno Eurotunelem do Anglie. První zastávkou bude městečko Winchester, kde se nachází bývalý královský palác s kulatým stolem krále Artuše. Návštěva nádherné gotické katedrály. Následuje zastávka u Stonehenge – nejznámějšího megalitického monumentu. Na závěr Ply¬mouth, město s bohatou námořní historií, odkud vyplula loď Mayflower s osadníky do Ameriky a vyráželi odtud na objevné výpravy James Cook i Francis Drake. Ubytování. Nocleh.

3. den

Odjezd na Tintagel Castle – hrad spojovaný s artušovskými legendami, postavený na vysokém útesu nad mořem, odkud je skvělá podívaná na členité pobřeží a kamenité útesy. Odpoledne Dartmoorský národní park – divoká vřesoviště, kde podle legendy žije pes Baskervilský. Okruh kaňonem Lydford George s vodopádem. Zastávka u nejstaršího kamenného mostu v jihozápadní Anglii Clapper Bridge ve vesničce Postbridge. Ubytování. Nocleh.

4. den

Odjezd na Land‘s End, nejjiho¬západnější místo ostrova, procházka po útesech spojená se strhujícími výhledy na oceán. Prohlídka divadla Minack Theatre – divadlo pod širým nebem, zbudované na skále čnící nad mořem jako by bylo přirozenou součástí krajiny a stálo tam odnepaměti. Na závěr dne přejezd ke klášteru St. Michael‘s Mount, který leží na ostrově a „suchou nohou“ je přístupný pouze za odlivu. Ubytování. Nocleh.

5. den

Přejezd do Glastonbury – místa, které je opředeno mnoha pověstmi a je zde údajně pohřben král Artuš. Prohlídka areálu opatství a nejstaršího kláštera postaveného na území Velké Británie. Dále městečko Wells s nádhernou gotickou katedrálou. Prohlídka lázeňského města Bath (UNESCO), které je vyjímečné honosnou georgiánskou archi¬tekturou, ale i zachovalými lázněmi z dob Římanů. Přejezd na ubytování. Nocleh.

6. den

Ráno Eurotunelem do Francie, tranzit Belgií a Německem, předpokládaný návrat do ČR kolem půlnoci.

Počasí

Edinburgh

12°C Skoro jasno

Londýn

14°C Skoro jasno

Manchester

12°C Skoro jasno

×