800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyEurovíkend - DAYS LONDON SOUTH RUISLIP

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

Londýn - město na Temži, které není třeba představovat. Nachází se zde mnoho historických památek, překrásných staveb, paláců a katedrál. Začněme Buckinghamským palácem s přehlídkou stráží, parlamentní budovu s Big Benem, Tower Bridge v blízkosti bývalého nedobytného vězení Tower, kde jsou dnes uloženy královské korunovační klenoty. Dále pak můžeme navštívit Westminsterskou katedrálu s mozaikami, Národní galerii s obrazy Tiziana, Moneta či Da Vinciho. Velkou zajímavostí je bezesporu nultý poledník procházející hvězdárnou v Greenwich. Pro chvíle odpočinku je ideální rozlehlý Hyde Park, projížďka na obrovském London Eye, či návštěva Madame Tussauds, pověstného muzea voskových figurín.

Hotel Days London South Ruislip *** ( snídaně )

Tento hotel se nachází vedle vlakového nádraží a stanice metra South Ruislip a nabízí moderní klimatizované pokoje. Všechny pokoje jsou vybavené satelitní TV a součástí hotelu je také bar a restaurace. Days Hotel London – South Ruislip se těší praktické poloze pouhých 10 minut jízdy od dálnic M25, M40, M4 a M1. Na londýnské letiště Heathrow je to přibližně 13 km.

Program eurovíkendu

Londýn

V žádném jiném městě na světě není minulost prezentována tak malebně jako ve městě, jehož centrum tvoří Buckinghamský palác. Na vzhledu Londýna se podílelo 1000 let britské monarchie. Londýn je neuvěřitelně proměnlivý, a přesto tak lpí na tradicích, že královna musí stále ještě žádat o povolení, chce-li vstoupit do chráněné (buržoazní) čtvrti londýnského City. Ve vládní čtvrti Whitehall jsou rozmístěny nejdůležitější úřady, ministerstva (Banketový palác, budova Parlamentu, Downing street 10 – sídlo ministerského předsedy) a Big Ben. Návštěvník Londýna by neměl opomenout návštěvu Buckinghamského paláce, královského Toweru, Westminsterského opatství či náměstí Piccadilly Circus. Zcela jistě byste měli navštívit Národní galerii, Britské muzeum, či Muzeum mučení. Milovníci nákupů zcela jistě zavítají na Oxford street. Večer byste si neměli nechat ujít atmosféru některého z místních pubů či barů.

Windsor

Je již po staletí nejvýznamnějším venkovským sídlem britských panovníků. Předcházel mu raně středověký hrad, umístěný na kopci nad řekou Temží a střežící přístup k Londýnu. Již někdy ve 12. století vznikla okrouhlá kamenná věž, doplněná brzy dalšími kamennými stavbami. Celý areál prošel řadou přestaveb, současný exteriér pochází z poslední velké rekonstrukce v první třetině 19. století. Zámek je sice přístupný, ale nikoli tak soukromé komnaty královny.

Oxford

Město pyšnící se nejstarší britskou univerzitou. Merton College byla založena už roku 1266. Jednou z největších oxfordských škol je Christ Church College. Normanská raně gotická kaple školy z druhé poloviny 12. století byla roku 1546 ustavena katedrálou. K nejzajímavějším pamětihodnostem jejího interiéru patří okno v jižní příčné lodi se sklomalbami z roku 1330 zobrazujících zavraždění arcibiskupa Thomase Becketa.

Počasí

Londýn

14°C Oblačno

×