800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Beckett - z Londýna k nejkrásnějším motivům jihovýchodní Anglie

Londýn - Greenwich - Cambridge - Canterbury - Dover - Folkestone - Hastings - Battle - Salisbury - Stonehenge - Avebury - Windsor

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Londýna. Transfer do hotelu, ubytování. Při dobrých časových možnostech v odpoledních hodinách možnost individuální návštěvy pověstného obchodního domu Harrods, projít se k Buckinghamskému paláci, dále lze navštívit Westminster Abbey a kolem Parlamentu, Big Benu, Downing Street a královské konírny dojít na Trafalgar Square, kde je nádherná galerie. Odtamtud kousek metrem nebo typickým "doubledeckerem" je katedrála St. Paul a kousek za ní noblesní City a Bank of England. Fakultativně večeře, nocleh.
2. den: Po snídani odjezd k návštěvě zámku Windsor, letnímu sídlu královské rodiny, kde podle možností navštívíme část královských komnat, kapli i zajímavý park. Pokračujeme k návštěvě menhirů u Stonehenge, nejslavnějšího pravěkého monumentu v Anglii. Dále navštívíme významné kultovní centrum a město katedrál – Salisbury. Návrat do Londýna, fakultativně večeře, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd k návštěvě Hastings – historického městečka s pověstnou All Saint Street lemovanou hrázděnkami z 15.století, kostelem Sv.Klementa, či čtvrtí umělců a malířů zvanou „Bohemia“. Pokračování kolem nedalekého Battle, kde se udála nejvýznamnější suchozemská bitva anglických dějin, kdy zde roku 1066 porazil Vilém Dobyvatel armádu krále Harolda, do Folkestone. Městu dodávají nezapomenutelnou atmosféru úzké dlážděné uličky a historická promenáda na útesech. Dále navštívíme Canterbury – kultovní centrum Anglie s nádhernou katedrálou a dochovaným romantickým centrem, individuální prohlídka. Den zakončíme v Doveru, městečku na křídových útesech, u jehož počátků stáli Římané a kterému vévodí mohutný Dover Castle, jehož původ sahá do 12.století. K pověstným místům zde patří síť tajných chodeb pod hradem, jejichž původ sahá k napoleonským válkám a ve městě pak Old Town Gaol – stará věznice, jejíž expozice přibližuje vězeňství viktoriánské Anglie. Návrat do Londýna, fakultativně večeře, nocleh.
4. den: Po snídani odjezd k návštěvě významného univerzitního města Cambridge, kde za návštěvu stojí mimo jiné King's College z 15. st. či Trinity. Možnost individuálního volna či plavby na lodičce po řece Cam (není v ceně zájezdu). Cestou zpět do hotelu návštěva Greenwiche s observatoří na nultém poledníku. Návrat do místa ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
5. den: Po snídani doporučujeme návštěvu muzea Madame Tussauds či blízkého muzea Sherlocka Holmese. Nebo přejezd metrem k londýnskému Toweru, možnost individuální prohlídky, procházky po Tower Bridge, návštěvy muzea Tower Bridge, námořního muzea na palubě lodi Belfast či romantické procházky krásně zrekonstruovanými doky sv. Kateřiny. V poledních hodinách odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Londýn

16°C Jasno

×