800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZáhadné skotské hrady

    Toužíte zažít noc v tajemném skotském hradě? Potom doporučujeme tento poznávací zájezd. Poznáte nejznámější hrady Skotska, jejich tajemství a legendy a v některých z nich budete i ubytováni.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Edinburghu
Přílet do Edinburghu, převzetí auta na letišti a odjezd k hradu Airth, kde budete ubytováni. Místní personál vás provede "trasou duchů". Dejte si pozor na pokoje č. 3,9 a 23, kde sídlí duchové malých dětí. Někdy se dokonce zjevuje jejich chůva. Pamatuje si, pokoje, které v sobě mají duchy budou chladnější....

2. den

Stirling Castle a Linlithhow Palace
Dnes budete mít možnost navštívit dva historické hrady spojené se skotskou královnou Marií. Hrad Stirling stojí na vulkanické skále a má nádhernou vyhlídku na město. "Růžová lady", okouzlující dáma v růžových šatech zde byla už několikrát viděna.... Někdo říká, že je to sama královna, která byla korunována ve zdejší kapli, někdo říká, že je to duch ženy hledající svého manžela, který byl zabyt, když král Edvard I dobyl hrad v roce 1304.
Stirling – historické město Stirling se nachází poblíž měst Glasgow a Edinburgh na řece Forth. V okolí je několik významných míst, která upomínají na slavné bitvy. Jedná se zejména o bitvu o most ve Stirlingu v roce 1297, kdy Skotové pod vedením Wiiliama Wallace porazili Angličany. Život Williama Wallace mj. zobrazuje film Statečné srdce.
Hned kousek odtud je další hrad Linlithgow Palace, kde se narodila královna Marie. Kdysi, kolem 12. století, tu bylo královské sídlo. Král později toto místo opustil, ale Edward I. nechal hrad přebudovat na pevnost, která chránila zásobovací cestu mezi hrady Edinburgh a Stirling.
Návrat do hradu na druhou noc.

3. den

Glamis Castle
Dnes se vydáte k jednomu z nejkrásnějších hradů Skotska - a také nejvíce navštěvovaným duchy!! Tento hrad byl domovem Královny matky a také se zde narodila její dcera Princezna Margaret. Nicméně historie hradu Glamis se datuje mnohem dále do historie, říká se, že to byl lovecký zámeček jednoho z nejslavnějších skotských králů - Macbetha!! Jedním ze slavných duchů tohoto hradu je Janet Glamis, která byla obviněna z čarodějnictví králem Jakubem V a upálena v roce 1537 v Edinburgu. Můžete jí vidět u hodinové věže a někdy v kapli, kam si nikdo nesedá na sedadlo v rohu....
Zjevuje se zde také duch malého chlapce - služebníka, který umrzl; služebná, která se proměnila v upíra... ale největší záhadou je "Chybějící pokoj". Okno do pokoje je jasně vidět z venku, ale nebyl nalezen žádný vchod do pokoje, proto je okno zazděné.
Původní věž je ale stále patrná v centru stavby. Interiér překvapí svou rozmanitostí, od temné hrobky přes viktoriánskou jídelnu až po královské komnaty. Okolí zdobí překrásné zahrady a rozsáhlé parky, ve kterých je možno zahlédnout divokou zvěř.
Návrat do hradu Airtg, noc.

4. den

Cawdor Castle
Dnes se vydáte na sever do Skotské vysočiny. Po cestě se můžete zastavit v palírně whiskey ve Speyside a ochutnat živou vodu.. Poté navštívíte pohádkový hrad Cawdor, tak spojený s Shakespearovým Macbethem. Na hradě bydlí tři duchové - záhadná postava oblečená do modrého sametu, duch Johna Campbella a také smutný duch mladé ženy bez rukou. Říká se, že to byla dcera jednoho z lordů, která byla zamilovaná do muže, kterého jí otec neodsouhlasil a jako trest jí nechat useknout obě ruce, aby svou lásku již nikdy nemohla obejmout.
Tento působivý hrad byl postaven ve 14. století na vysokém skalním místě Thanes Cawdor, šerifech a dědičných konstáblech královského hradu Nairn. Věž, která dominuje nad hospodářskou půdu a lesem, byla postavena okolo malého cesmínového stromu, který uschnul z nedostatku denního světla v roce 1372. Asi tím bylo myšleno, aby strom, symbol života a dobrého osudu, chránit hrad a jeho obyvatele. Jestliže to tak bylo zamýšleno, tak to splnilo svůj účel dobře, stejně jako u hradu Cawdor, přežily doslova nedotčeny mnoho neklidných roků skotské historie. Ačkoli byl opevněn v roce 1454, hrad byl určen jako soukromý domov a je po nějakých 600 roků rezidencí rodiny Cawdor.
Ubytování na hradě Tulloch.

5. den

Dunrobin Castle
Dnes se podíváte na nejsevernější ze skotských hradů a domov Lorda Sutherlanda. Horní patro je prokleté a sídlí zde duch dcery jednoho z lordů. V podkroví ji uvěznil její otec, protože se zamilovala do špatného muže, když se snažila uprchnout, spadla z okna a zabila se. Na hradě se také konají sokolnické slavnosti.
Návrat na hrad Tulloch a noc.

6. den

Urquhart Castle a Loch Ness
Dnes pojedete stále na jih, podél jezera Loch Ness, kde můžete pozorně sledovat, zda neuvidíte jeho záhadného obyvatele...Nad jezerem se tyčí ruiny slavného hradu Urquhart. Poté budete pokračovat stále na jih jedním z nejkrásnějších údolí Glencoe.
Noc na hradě Airth v blízkosti Edinburghu.
Loch Ness - úzké údolní jezero ležící na východním konci Great Glen je ledovcového původu. Je dlouhé 36 km, dosahuje maximální hloubky 229 m a má poměrně studenou vodu.
Urquhart – návštěva tohoto hradu patří k takřka povinným zastávkám během projížďky kolem jezera Loch Ness. Ve středověku totiž hrad patřil k nejrozsáhlejším baštovým pevnostem ve Skotsku. První zmínky o budování opevnění v těchto místech pocházejí z 6. století, původní hrad byl vybudován ve 2. polovině 13. století. Během středověku byl několikrát vypleněn a hrál strategickou roli ve skotské válce za nezávislost. K definitivní zkáze stavby došlo během jakobínského povstání koncem 17. století. Z hradu už se dnes dochovaly jen trosky, z nichž nejzachovalejší je hradní věž. Nyní patří k nejznámějším místům, odkud bývá často pozorována údajná lochnesská příšera.

7. den

Edinburgh Castle
Dopoledne doporučujeme strávit prohlídkou Edinburghu. Poté odjezd na letiště, vrácení auta a odlet do Prahy.
Edinburgh je považováno za jedno z nejkrásněji položených měst světa. Město založili Římané, kteří tu vybudovali vojenský tábor, ale pevnost z něj vybudoval až v 11. století Malcolm III. Ve 13. století tady poprvé zasedal skotský parlament a o dvě století později, za vlády krále Jakuba II. Stuarta, se Edinburgh poprvé stal skotským hlavním městem. Dva velké požáry v 16. a 18. století zničily mnoho domů. Dnes je většina starých budov postavena z kamenných kvádrů a jejich šedý a šedočerný nádech zkresluje odhad - vypadají mnohem starší než ve skutečnosti jsou. V roce 1995 bylo město zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Královská míle spojující palác Holyroodhouse a hrad je podle mnohých nejzajímavější a nejstarší ulicí ve městě. Je plná obchůdků a muzeí. Narazíte tu i na novou kontroverzní budovu skotského parlamentu z roku 2004. Cestou k hradu se nezapomeňte zastavit v katedrále sv. Jiljí. Na hradě byste neměli opomenout skotské korunovační klenoty (Stone of Destiny). Z hradu se nabízí překrásný pohled na město.

Počasí

Edinburgh

8°C Skoro jasno

×