800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Artuš - krásy jižní Anglie s výletem do Walesu

Londýn - Windsor - Oxford - Bath - Cardiff - Caerphilly - Brecon Beacons - Bradford upon Avon - Midsomer - Wells - Glastonbury - Exeter - Tintagel - Bodminská a Dartmoorská vřesoviště - Stonehenge - Salisbury - Brighton - Greenwich

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Londýna, transfer do hotelu, ubytování. Při dobrých časových možnostech v odpoledních hodinách možnost návštěvy pověstného obchodního domu Harrods, projít se k Buckinghamskému paláci, dále lze navštívit Westminster Abbey a kolem Parlamentu, Big Benu, Downing Street a královské konírny dojít na Trafalgar Square, kde je nádherná galerie. Odtamtud kousek metrem nebo typickým "doubledeckerem" je katedrála St. Paul a kousek za ní noblesní City a Bank of England. Ubytování, nocleh, fakultativně večeře.
2. den: Po snídani odjezd k návštěvě zámku Windsor, letnímu sídlu královské rodiny, kde podle možností navštívíme část královských komnat, kapli i zajímavý park. Pokračujeme k návštěvě Oxfordu, významného univerzitního města s jeho typickou atmosférou a řadou malebných motivů, následuje individuální prohlídka. Doporučujeme návštěvu některé ze zdejších slavných kolejí, například v Christ Church Colledge je starobylá katedrála a slavná jídelna, která inspirovala tvůrce filmové verze Harryho Pottera. Dále pokračujeme k ubytování v okolí lázeňského města Bath. Nocleh, fakultativně večeře.
3. den: Po snídani navštívíme Cardiff, politické a kulturní středisko Walesu plné zajímavých historických staveb jako jsou například Llandaft Castle či několik pevností. Za pozornost stojí též Millenium stadion či Wales Millenium Centre. Pokračujeme k návštěvě Caerphilly, jedné z nejrozsáhlejších středověkých pevností v Británii. Dále projedeme oblastí Brecon Beacons, která se rozkládá kolem městečka Brecon. Je známá jako Forest Fawr a je jedním z nejvýznamnějších přírodních parků pod ochranou UNESCO. Návrat do místa ubytování, nocleh, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani navštívíme slavné lázeňské město Bath ležící na horkých pramenech. Za návštěvu nepochybně stojí staré římské lázně v centru, slavná katedrála a za úvahu stojí i koupel v nedalekých lázeňských provozech. Pokračujeme k návštěvě Bradfordu upon Avon, který se může pyšnit historickým mostem, starou věznicí a kostelem St.Laurence, jehož počátky sahají do 8.století. Odtud pokračujeme k návštěvě městečka Wells se slavnou katedrálou a biskupským palácem. Dalším zajímavým místem, které navštívíme je Glastonbury, ke kterému se váže řada legend a které podle jedné z nich navštívil i malý Ježíš, podle jiné právě sem přivezl Josef Svatý Grál. V chóru zdejšího opatství je údajný hrob krále Artuše a Guinevery. V podvečerních hodinách dojedeme do místa ubytování v okolí Exeteru. Ubytování, nocleh, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani navštívíme historické centrum Exeteru, individuální návštěva mohutné katedrály jejíž průčelí zdobí sochy anglických vladařů, za pozornost dále stojí i řada dalších sakrálních staveb, zajímavá pěší zóna, zřícenina pevnosti či nejužší ulička města Parliament Street, která má šířku pouhých 63 cm. Pokračujeme malebnou krajinou k návštěvě hradu krále Artuše Tintage. Dále navštívíme Buckland Abbey bývalé cisterciácké opatství, které se stalo sídlem korzára Richarda Grenvileho a později další významné osobnosti Francise Drakea. Při návratu do místa ubytování pojedeme kolem Princetownu a Dartmoorské věznice (netřeba připomínat Psa Baskerwillského) krásnou krajinou Dartmoorských vřesovišť. Ubytování, nocleh, fakultativně večeře.
6. den: Po snídani pojedeme k návštěvě menhirů u Stonehenge. Dále navštívíme Salisbury, významné kultovní centrum a město katedrál a zastavíme se též ve slavném městě neřesti Brightonu, kde jistě nevynecháme příležitost procházky po monumentálním molu, návštěvy mořského akvária či Královského pavilonku. Ve večerních hodinách příjezd do Londýna. Ubytování, nocleh, fakultativně večeře.
7. den: Po snídani odjedeme ke slavnému Toweru, kdysi obávanému pevnostnímu vězení, kde jsou nyní uloženy korunovační klenoty. Můžeme se též projít romantickými doky Sv. Kateřiny, kde se dá i příjemně pojíst nebo lze přejít Temži po Tower Bridge a tam vyjet do věží mostu a podívat se do strojovny. V poledních hodinách odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Edinburgh

14°C Polojasno

Londýn

15°C Polojasno

Manchester

12°C Slabý déšť

×