800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Norskými Fjordy II. - plavba

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

AMSTERDAM (HOLANDSKO)
Vlastní doprava do přístavu (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění. Po nalodění (zpravidla po 10.00) lze začít čerpat plnou penzi. Vyplutí v 18.00.

2. den

DOVER - LONDÝN (ANGLIE)
V Doveru se nachází nejstarší budova Velké Británie – hrad Dover Castle. Tento přístav dělí od pevniny Francie 33,6 km a známé Bílé útesy v okolí přístavu jsou z Francie za dobrého počasí viditelné.

3. den

PLAVBA NA LODI

4. den

OSLO (NORSKO)
Přítomnost lesů a přírody je v Oslu stejně citelná jako v celé zemi. Doporučujeme celodenní prohlídku města s výletem do sklárny v Hadelandu (s obědem, fakult.).

5. den

STAVANGER (NORSKO)
Možnost procházky mezi bílenými dřevěnými domy z 18. století. Doporučujeme výlet lodí po Lysefjordu a skálu Preikestolen s dech beroucím výhledem na fjord (fakult.).

6. den

FLAM (NORSKO)
Flam je vsazen do malebné scenérie na konci fjordu Aurland. Fakultativně cesta železnicí zaseknutou do lesnatých svahů, která na své cestě zdolává převýšení jednoho kilometru, či výlet k vodopádům a bílým jeskyním.

7. den

MOLDE (NORSKO)
Místo ležící v magické zátoce pod pohořím Romsdal je známé jako "Město růží", podle zahrad obklopující typické dřevěné domky. Nenápadné město hostí každý červenec také nejstarší jazzový festival v Evropě.

8. den

HELLESYLT (NORSKO)
Přívozní osada v ohromujícím fjordu Geiranger je nedaleko nejhlubšího jezera Evropy Horindalsvannet (514 m), které lze navštívit během výletu do hor a kolem fjordu (fakultativně). Alternativou k této výpravě je výlet k blízkým ledovcům.

9. den

BERGEN (NORSKO)
Mladistvě svěží univerzitní město Bergen žije především kulturou. Let nad městem a okolní přírodou je tím správným rozloučením se severem (fakultativně).

10. den

KRISTIANSAND (NORSKO)
Nejjižněji položené norské město láká turisty do historického centra, v němž převládá architektura severské renesance. V okolí města jsou podle místních obyvatel ty nejlepší norské pláže.

11. den

PLAVBA NA LODI

12. den

AMSTERDAM (HOLANDSKO)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (případně máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy).

Technická data lodě MSC Opera

Délka: 251 m
Šířka: 29 m
9 palub
Posádka: 740 osob
Hostia: 2.055 osob
Rýchlosť plavby: 21 uzlů
Výtlak: 59.100 t

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Edinburgh

14°C Polojasno

Londýn

17°C Oblačno

Manchester

16°C Převážně oblačno

×