800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Robin Hood

Londýn | Greenwich | Windsor | Oxford | Stratford upon Avon | Canterbury | Dover | Hastings

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Londýna, odjezd do hotelu. Po ubytování odjezd do centra k návštěvě Westminster Abbey, procházka kolem Parlamentu, Big Benu, Downing Street přes Trafalgar’s Square na Picadilly Circus. Návrat do hotelu, nocleh.

2. den

Snídaně, odjezd autobusem se zastávkami u muzea Madam Tussaud’s, Toweru a Greenwich Park. Doporučujeme přejezd metrem k londýnskému Toweru, možnost individuální prohlídky, procházky po Tower Bridge, návštěvy muzea Tower Bridge, námořního muzea na palubě lodi Belfast či romantické procházky zrekonstruovanými doky sv. Kateřiny. V odpoledních hodinách doporučujeme pokračovat automatickým vláčkem projíždějícím pásmo londýnských doků do Greenwiche, zastávky na nultém poledníku, cestou k observatoři a parku uvidíme Millenium House. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den

Po snídani odjezd k návštěvě univerzitního města Oxfordu, individuální návštěva historického centra, možnost navštívit některé z historických kolejí a vychutnat atmosféru tohoto univerzitního města. Pokračujeme do Stratford- Upon-Avon, rodiště Williama Shakespeara. Procházka po půvabném městečku s hrázděnou architekturou, možnost návštěvy spisovatelova rodného domku. V podvečer návrat na ubytování, nocleh.

4. den

Po snídani odjezd do Canterbury – návštěva kultovního centra Anglie s katedrálou a dochovaným romantickým centrem, individuální prohlídka. Pokračujeme do Doveru, romantického městečka na křídových útesech, u jehož počátků stáli Římané a kterému vévodí mohutný Dover Castle. K pověstným místům zde patří síť tajných chodeb pod hradem, jejichž původ sahá k napoleonským válkám, a ve městě pak Old Town Gaol – stará věznice, jejíž expozice přibližuje vězeňství viktoriánské Anglie. V odpoledních hodinách navštívíme Hastings – historické městečko s pověstnou All Saint Street lemovanou hrázděnkami z 15. století, kostelem sv. Klementa či čtvrtí umělců a malířů zvanou Bohemia. Zastavíme se v nedalekém Battle, kde se udála nejvýznamnější bitva anglických dějin. Návrat do Londýna, nocleh.

5. den

Po snídani odjezd k návštěvě letního sídla královské rodiny v zámku Windsor, dle možností navštívíme některé z komnat, kapli a park (v letních měsících může být zámek uzavřen). V odpoledních hodinách odlet do Prahy.

Fakultativní příplatky

• příplatek za jednolůžkový pokoj 2.590,- Kč • jízdenka na vlak Pendolino Ostrava-Praha- Ostrava 490,- Kč

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Edinburgh

17°C Převážně oblačno

Londýn

18°C Oblačno

Manchester

17°C Slabý déšť

×