800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Robin Hood - po zajímavostech střední Anglie

Londýn - Greenwich - Oxford - Stratford upon Avon - Warwick - Coventry - Leicester - Nottingham - Buxton - Liverpool - Manchester - Birmingham - Cambridge - Windsor

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odlet z Prahy v poledních hodinách, přílet do Londýna. Odjezd do hotelu, ubytování. V odpoledních hodinách možnost návštěvy Toweru, procházky romantickými doky Sv. Kateřiny, kde se dá i příjemně pojíst nebo lze přejít Temži po Tower Bridge a tam vyjet do věží mostu a podívat se do strojovny, která tento technický zázrak obsluhuje. V případě dobrých časových podmínek odjezd automatickým vláčkem do Greenwiche, možnost návštěvy observatoře na nultém poledníku, návrat do hotelu. Nocleh.
2. den: Po snídani návštěva Speakers' Corner v Hyde parku, možnost podívat se do pověstného obchodního domu Harrods, projít se k Buckinghamskému paláci, dále lze navštívit Westminster Abbey a kolem Parlamentu, Big Benu, Downing Street a královské konírny dojít na  Trafalgar Square, kde je nádherná galerie. Odtamtud kousek metrem nebo typickým „doubledeckerem“ je katedrála St. Paul a kousek za ní noblesní City a Bank of England. V podvečer stojí za procházku okolí Picadilly plné divadel. Nocleh.
3. den: Po snídani odjezd do Oxfordu, věhlasného univerzitního města. Díky nenapodobitelné atmosféře stojí za návštěvu řada zdejších kolejí, např. Magdalen College,  New College anebo Merton College. Dále pokračujeme do Stratfordu nad Avonou, rodnému městu Williama Shakespeara, jehož připomíná rodný domek, který se stal poutním místem tohoto města. Dále navštívíme nádhernou ukázku středověkého stavitelství, hrad Warwick a odtamtud pokračujeme do Coventry, města, které se stalo symbolem  válečných útrap, možnost návštěvy muzea dopravy s nádhernou kolekcí veteránů, či nejrychlejším vozem světa. Ubytování v oblasti Coventry. Nocleh.
4. den: Po snídani pojedeme do Leicesteru, města s nádhernou katedrálou, hrázděným Guidhall a Castle Gardens, kde na vyvýšenině stávalo původní normanské opevnění. Dále pokračujeme do Nottinghamu, k jehož dominantě Nottingham Castle se vztahuje nejedna pověst o Robinu Hoodovi. Při krátké zastávce navštívíme Sherwoodský les a naší další  zastávkou bude lázeňské městečko Buxton, známé již za dob římských. Při dobrých časových možnostech můžeme navštívit i nedalekou jeskyni Poole's Cavern, kde jsou zajímavé barevné krápníky. Pokračování k ubytování do oblasti Manchesteru. Nocleh.
5. den: Po snídani navštívíme Liverpool, možnost přejezdu trajektem přes řeku, návštěvy doků, muzea Beatles a pokud to časové možnosti dovolí, pak absolvovat asi dvouhodinový fakultativní okruh po památkách Beatles, kde je součástí i návštěva domu Paula McCartneyho, který jinak není přístupný. Návrat do Manchesteru, možnost návštěva muzea techniky, kde je kromě jiného i funkční model první lokomotivy. Za procházku stojí nepochybně i městské centrum s pěší zónou na jejímž jednom konci je nádherná katedrála a v její těsné blízkosti se stylové puby ve starých hrázděnkách. Návrat do místa ubytování, nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do Birminghamu, města se zajímavou pěší zónou na jejímž jednom konci je architektonicky cenná budova obřího marketu Bull Ring, poblíž pak dvě nádherné katedrály a zajímavá galerie s cennou sbírkou postrafaelistů. Pokračujeme do  dalšího univerzitního města Cambridge, protikladu Oxfordu, kde za návštěvu stojí mimo jiné King's College či Trinity. Odjezd k ubytování do Londýna. Nocleh.
7. den: Po snídani pojedeme do Windsoru, slavného letního sídla královské rodiny. Po prohlídce tohoto monumentálního hradu odjezd na letiště Heathrow a odlet zpět do ČR.

Počasí

Edinburgh

12°C Jasno

Londýn

16°C Převážně oblačno

Manchester

13°C Jasno

×