800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPŘÍRODOU SKOTSKA

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Skotsko je populární destinací turistů z celého světa, proto jsme se rozhodli připravit zájezd také pro ty naše klienty, kteří na svých cestách upřednostňují pobyt v přírodě. Program je sestaven tak, abychom v každé oblasti strávili alespoň celý jeden den bez nutnosti dlouhých přejezdů na ubytování. Obtížnost zájezdu jsme zvolili na úrovni „červené botičky“, což znamená, že se budou střídat lehčí a náročnější túry. Chodit tedy můžete jen s batůžkem. V programu sice uvádíme některé plánované trasy, naši zkušení průvodci se však mohou přímo na místě rozhodnout pro změnu a upravit náročnost trasy dle aktuálního stavu počasí i složení skupiny. Budete mít možnost vystoupat na nejvyšší vrchol britských ostrovů Ben Nevis, poznáte Grampians Mountains, ostrov Skye i údolí Glen Coe. Navštívíme také hrad Eilean Donan, palírnu a prohlédneme si centrum hlavního města Edinburghu.

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu se vydáme do centra hlavního města Skotska. Projdeme se po ulici Royal Mile, která se táhne od impozantního hradu postaveného na vysoké čedičové skále až ke královské rezidenci Holyroodhouse a parku, jehož součástí je i kopec sopečného původu nazývaný „Artušův trůn“. Můžete na něj vystoupat po některé ze značených stezek a mít tak celé město jako na dlani. Večer přesun do Pitlochry na ubytování.

2. den: Celý tento den se budeme věnovat turistice v Grampian Mountains. Nejprve se přesuneme do malebné vesničky Braemar a podnikneme výšlap na horu Morrone, odkud je krásný výhled na jižní část pohoří Cairngorm. Po ubytování v místním hostelu se ještě můžete vydat na další procházku oblastí rašelinišť a vřesů k opuštěnému sídlu Derry Lodge. Ubytování v Braemaru.

3. den: Dopoledne přejedeme do Tomatinu, kde navštívíme palírnu a ochutnáme místní whisky. Poté budeme pokračovat přes hlavní město Skotské vysočiny Inverness k nejhlubšímu, a díky příběhu o podivném mořském tvorovi nejproslulejšímu jezeru Skotska – Loch Ness. V městečku Fort Augustus si prohlédneme soustavu zdymadel, která je součástí Kaledonského kanálu, nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku spojujícího Severní moře a Atlantský oceán. Navštívíme také historický hrad Eilean Donan Castle, jednu z nejznámějších skotských památek. Přejedeme přes most Skye Bridge spojující ostrov Skye s pevninou a ubytujeme se v městečku Broadfordu (2 noci).

4. den: Tento den se budeme věnovat turistice na ostrově Skye, který je proslulý překrásnými sceneriemi a divokými horami. Podnikneme túru v pohoří Cuillins Hills, projdeme se po útesech na pobřeží a vydáme se ke skalnímu útvaru Old Man of Store. Zastavíme se také v malebném rybářském přístavu v Portree, kde budeme moci ochutnat legendární fish and chips, které zde připravují ze zaručeně čerstvých ryb. Návrat na ubytování v Broadfordu.

5. den: Dopoledne se nejprve přeplavíme z Armadale krátkým trajektem do Mallaig. Krátce se zastavíme v Glenfinnanu, který je známý svým 300 metrů dlouhým železničním viaduktem. Poté budeme pokračovat kolem jezera Loch Eil do městečka Fort William, kde bude hlavním bodem programu výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (1 344 m n. m.). Ubytování v hostelu přímo u nástupu na túru.

6. den: Dopoledne se vydáme na lehčí túru v pohoří Three Sisters a objevíme jedno ztracené údolí v jedné z nejkrásnějších oblastí Skotska Glen Coe. Poté přejedeme přes rozsáhlé vřesoviště Rannoch Moor a známé historické město Stirling do Edinburghu. Centrum města a hlavní stavby bývají večer hezky osvětlené a tak se ještě můžete vydat na večerní procházku nebo navštívit některou z mnoha restaurací a pubů.

7. den: Brzy ráno odlet do Prahy.

Turistická náročnost

Náročnost tohoto zájezdu je označena červenou botičkou. To znamená střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházek a delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb. Výjimečně (zvl. na Islandu) mohou túry dosáhnout až k náročnosti černé botičky.

Příplatky

6x snídaně (4x kontinentální, 2x skotské): 890 Kč

Minimální počet účastníků

7

Počasí

Edinburgh

8°C Jasno

Londýn

14°C Polojasno

Manchester

7°C Jasno

×