800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPutování po Skotsku a Anglii

York • Edinburgh • Stirling • Loch Ness • Urquhart Castle • Glen Coe • Rannoch Moor • Loch Lomond • Gretna Green

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Leedsu. Návštěva královského města York, kde na Vás dýchne římská a vikingská historie. Prohlédnete si středověké centrum s gotickou katedrálou a projdete se po zachovalých hradbách. Nocleh.

2. den:

po snídani přejezd do úchvatného města Durham, jemuž vévodí mohutná katedrála a hrad. Pokračování dále na sever a první skotskou zastávkou bude Jedburgh Abbey s ruinami středověkého opatství. Nocleh (2 noci).

3. den:

snídaně. Celodenní prohlídka metropole Skotska Edinburghu. Uvidíte hrad s expozicí skotských klenotů, projdete se po Královské míli, na které je uprostřed katedrála St. Giles a na konci palác Holyrood House - sídlo královny. Během individuálního volna můžete zajít do Národní galerie nebo se projít na vrcholek Arturova sedla, odkud je krásný výhled na město. Návrat na ubytování a nocleh.

4. den:

po snídani krátká zastávka u rotačního lodního výtahu ve Falkirku. Prohlídka hradu Stirling spojeného s historií Williama Wallace známého jako Statečné srdce. Cesta bude pokračovat západní částí skotské Vysočiny s nádhernými přírodními scenériemi a nejkrásnějším údolím Skotska Glen Coe s tajuplným vřesovištěm Rannoch Moor. Na závěr dne zastávka ve Fort William s kulisou nejvyšší hory Británie Ben Nevis. Nocleh (2 noci).

5. den:

snídaně. Celodenní výlet na ostrov Skye, který patří do souostroví Vnitřních Hebrid. Pojedete údolím Five Sisters se zastávkou u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově lze vidět bizarní krajinu a půvabná místa, např. hrad Dunvegan, který již několik staletí patří klanu MacLeodů. Nabízí krásnou zahradu k rozjímání a možnost plavby k volně žijící kolonii tuleňů (v případě příznivého počasí). Na závěr dne prohlídka jediného městečka na ostrově Portree s malebných přístavem, kde lze ochutnat typické jídlo fish and chips (rybu s hranolkami). Návrat na ubytování a nocleh.

6. den:

snídaně. Průjezd údolím Great Glen se zastávkou ve Fort Augustus u zdymadel kaledonského kanálu až k pověstmi opředenému jezeru Loch Ness se zříceninou mohutného hradu Urquhart. Zastávka ve městě Inverness - neoficiálního hlavního města Vysočiny. Návrat na hotel a nocleh.

7. den:

snídaně. Prohlídka velkolepého sídla vévody z Atholu Blair Castle - jednoho z nejnavštěvovanějších zámků Skotska. Odjezd do městečka Pitlochry a návštěva palírny s ochutnávkou pravé skotské whisky. Nocleh.

8. den:

dle letového řádu transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Počasí

Edinburgh

13°C Převážně oblačno

Londýn

13°C Jasno

Manchester

13°C Oblačno

×