800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPutování skotskem

10-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd do Holandska.

2. den

Příjezd do Amsterdamu, krátká prohlídka centra. Doba zastávky v Amsterdamu závisí na dopravní situaci během tranzitu z ČR. Nalodění na večerní trajekt do Newcastle. Ubytování a nocleh.

3. den

Ranní příjezd do Newcastlu. Přejezd do Skotska. Návštěva kaple Rosllyn, která se řadí mezi nejposvátnější místa Skotska a která ve svých zdech ukrývá Svatý Grál. Zastávka u národního památníku Bannockburnu. Přejezd na Skotskou vysočinu. Zastávka u památníku bitvy u Culloden u stejnojmenné vesničky. Přejezd na ubytování u města Inverness, nocleh.

4. den

Snídaně. Jezero Loch Ness, které je proslavenou legendární lochneskou příšerou Nessie. Návštěva zříceniny Urquhart, která se tyčí nad tajemným jezerem. Cesta kolem nejvyšší hory Skotska Ben Nevis. Průjezd tajemným údolím Glen Coe. Ubytování ve skotských rodinách.

5. den

Snídaně. Okouzlující kopečky a jezera národního parku Loch Lomond a The Trossachs - krajina opředená legendami o Rob Royovi. Malebná vesnice Luss. Návštěva zámku Inveraray. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Hrad Blair Castle. Návštěva palírny whisky v Pitlochry. Zastávka u magické katedrály v Dunkeldu. Odpoledne prohlídka hradu Stirling a procházka městem. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Palác Scone – místo korunovace skotských králů. Návštěva hradu Glamis. Hrad patří mezi nejkrásnější a nejstrašidelnější paláce ve Skotsku. Přejezd přes Dundee a záliv řeky Tay do St Andrews, které je mekkou golfu ale také nejstarším univerzitním městem ve Skotsku. Prohlídka katedrály, hradu, možnost návštěvy muzea golfu. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Historické městečko Culross, poté přejezd do Edinburghu. Královská míle, hrad s korunovačními klenoty, katedrála St. Giles, Palác Holyrood. Ubytování. Nocleh.

9. den

Snídaně. Zastávka u Hadriánova valu. Malebné město Durham s hradem a katedrálou. Přejezd do Newcastlu na večerní trajekt do Amsterodamu. Nalodění. Nocleh.

10. den

Příjezd do Amsterdamu. Přejezd zpět do ČR. Příjezd do půlnoci.

Minimální výměna na vstupy

90 GBP.

Počasí

Edinburgh

13°C Polojasno

Londýn

14°C Převážně oblačno

Manchester

12°C Slabý déšť

×