800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySkotská vysočina

Edinburgh • Stirling • Glen Coe • Fort William • Highlands • Mallaig • ostrov Skye • Portree • Fort Augustus • Loch Ness • Inverness • Edinburgh

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Skotska. Transfer do hotelu a ubytování. Nocleh (1 noc).

2. den:

snídaně. Prohlídka středověkého hradu Stirling, který je postaven na vrcholu strmého svahu a jako brož spojuje skotskou Vysočinu s jižní Nížinou. Krátká zastávka u poutavých peřejí v Killinu. Přejezd přes jedno z nejkrásnějších údolí Skotska Glen Coe a největší vřesoviště Rannoch Moor. Nocleh (3 noci s večeří).

3. den:

snídaně. Celodenní výlet ­na největší ostrov Vnitřních Hebrid – Skye pyšnící se jedněmi z nejrozmanitějších a nejpůsobivějších scenérií Velké Británie. Projedete panoramatickou cestou míjející horské masivy a zastavíte u nejfotografovanějšího skotského hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově lze vidět bizarní krajinu a půvabná místa, např. hrad Dunvegan, který již několik staletí patří klanu MacLeodů. Nabízí krásnou zahradu k rozjímání a možnost plavby k volně žijící kolonii tuleňů (v případě příznivého počasí). Na závěr dne zastávka v městečku Portree s malebných přístavem, kde lze ochutnat typické jídlo fish and chips (rybu s hranolkami). Návrat na ubytování, večeře a nocleh.

4. den:

snídaně. Trasa dalšího celodenního výletu povede přes malebný Fort Augustus, kde si prohlédnete Kaledonský kanál, projedete kolem jezera Loch Ness se zastávkou u zříceniny hradu Urquhart Castle do města Inverness. Návrat na ubytování kolem Loch Laggan obklopeného horskými scenériemi. Večeře a nocleh.

5. den:

snídaně. Den začnete návštěvou města Pitlochry s možností procházky k vodní elektrárně se známým průplavem pro lososy. Nenechte si ujít ukázku unikátní výroby šperků z vřesu v místní dílně. Taktéž navštívíte palírnu skotské whisky. Zastávka u starobylých ruin katedrály v Dunkeldu. Cestou do Edinburghu přejezd kolem slavného červeného železničního mostu Forth Bridge. Nocleh (2 noci).

6. den:

snídaně. Prohlídka Edinburghu – návštěva hradu s expozicí skotských korunovačních klenotů, druhých nejstarších v Evropě, procházka po Královské míli s historickými budovami až k paláci Holyrood House. V případě příznivého počasí lze absolvovat nenáročný výstup na Arthurovo sedlo, odkud je krásný výhled na město nebo navštívit královskou jachtu Britannia, kterou často používala královna Alžběta II. k zahraničním cestám. Nocleh.

7. den:

dle letového řádu buď brzký transfer na letiště, nebo návštěva okouzlující a zároveň tajemné Rosslynské kaple, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem. Kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda a je architektonicky mimořádně zdobná. Odlet do Prahy.

Počasí

Edinburgh

16°C Jasno

Londýn

18°C Jasno

Manchester

16°C Skoro jasno

×