800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySKOTSKO 55+

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Nově jsme pro vás připravili kratší verzi zájezdu po Skotsku, během níž přesto navštívíte většinu nejznámějších míst. Na základě svých zkušeností jsme pro vás sestavili atraktivní program v pohodovém tempu, bez dlouhých přejezdů a fyzicky náročných procházek. Ubytování je zajištěno v 3* hotelech s polopenzí v ceně zájezdu. Při naší cestě navštívíme mnoho zajímavých, památných i historických míst. Ochutnáme místní whisky, prohlédneme si jeden z nejznámějších skotských zámků, zříceninu hradu na břehu jezera Loch Ness a samozřejmě nevynecháme ani hlavní město Edinburgh. Budeme se pohybovat v krásné přírodě plné lesů, jezer, pohoří i luk s pasoucími se ovcemi a dobytkem. Určitě se najde i čas posedět v některé typické hospůdce. Britské ostrovy mají svoji podmanivou atmosféru, proto doufáme, že si Skotsko získá i vás.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Edinburghu. Prohlídka centra hlavního města Skotska. Autobus nás zaveze pod Calton Hill a po krátkém a nenáročném výstupu po schodech budeme mít pod sebou celé městojako na dlani. Projdeme se po ulici Royal Mile, která vede od impozantního hradu postaveného na vysoké čedičové skále až ke královské rezidenci Holyroodhouse a parku, jehož součástí je i kopec sopečného původu nazývaný „Artušův trůn“. Ubytování a večeře.

2. den:Dopoledne si nejprve prohlédneme originální lodní výtah Falkirk Wheel, který je jedinou stavbou tohoto druhu na světě a výrazně ulehčuje přepravu lodí mezikanály. V historickém městě Stirling navštívíme Wallaceův monument, z něhož je pěkný výhled do kraje. Památník je věnován lidovému hrdinovi Williamu Wallaceovi, který vedl Skoty do mnoha vítězných bitev a jehož můžete znát z filmu Statečné srdce. Poté se vydáme k největšímu skotskému jezeru Loch Lomond, které bylo v roce 2002 spolu s oblastí Trossachs vyhlášeno prvním skotským národním parkem. Zastavíme se v městečku Luss, odkud je pěkný výhled na jezero a horu Ben Lomond. Poté již vyrazíme do proslulé Skotské vysočiny, pojedeme po vyhlídkové silnici přes rozsáhlé vřesoviště Rannoch Moor do malebného údolí Glen Coe. Ubytování u jezera Loch Leven a večeře.

3. den:Nedaleko města Fort William leží Spean Bridge, kde se zastavíme u památníku Commando Memorial, od kterého bývá za příznivého počasí pěkný výhled na horu Ben Nevis. Navštívíme také vyhlášenou prodejnu s vlněnými výrobky. Poté si prohlédneme soustavu zdymadel ve Fort Augustus, která je součástí Kaledonského kanálu, nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku spojujícího Severní moře a Atlantský oceán. Naše cesta pak bude pokračovatk nejhlubšímu, a díky příběhu o podivném mořském tvorovi nejznámějšímu jezeru Skotska – LochNess. Na jeho břehu navštívíme zříceninu hradu Urguhart Castle. Přejezd na ubytování a večeře.

4. den:Dopoledne se nejprve zastavímev městečku Tomatin, kde ochutnáme v palírně místní whisky. Poté se vydáme do oblasti národního parku Cairngorms a pozemní lanovkou vyjedeme k nejvýše položené restauraci ve Velké Británii s krásnými výhledy na okolní hory. Odpoledne budeme pokračovat malebným pohořím Grampians a navštívíme jeden z největších skotských zámků Blair Castle, který je vyhlášený jak svými zajímavými interiéry, tak krásnými zahradami. Přesun na ubytovánív Edinburghu a večeře.

5. den:Dopoledne navštívíme královskou jachtu Britannia, plavidlo, které bylo po více jak 40 let domovem Jejího Veličenstva a královské rodiny při jejich cestách. Po poledni odjedemena letištěv Glasgow a odletímedo Prahy.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- transfer z Brna na letiště autobusem Student Agency a zpět mikrobusem - min. 6 osob: 800 Kč
- 1lůžkový pokoj: 3 500 Kč

Minimální počet účastníků

25

Počasí

Edinburgh

14°C Polojasno

Londýn

17°C Oblačno

Manchester

16°C Převážně oblačno

×