800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySkotsko a ostrov Skye

8-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Skotska a transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.

2. den

Snídaně. Celodenní prohlídka Edinburghu – Královská míle, hrad s korunovačními klenoty, Holyrood House. Nocleh.

3. den

Snídaně. Zastávka v původně hlavním městě Skotska Dunfermline – zbytky opatství, v jehož kostele je pochován král Robert de Bruce. Návštěva královského hradu Stirling. Romantický kraj The Trosachs proslavený legendami o Rob Royovi. Náhorní plošina s tajuplným vřesovištěm Rannoch Muir, nádherné údolí Glen Coe. Ubytování a nocleh.

4. den

Snídaně. Zastávka u Neptunových schodů – technické rarity na Kaledonském kanále. Výlet údolím Glen Mor – jezera Loch Lochy a Loch Ness s romatickou zříceninou Urquhart Castle. Culloden Moor – místo poslední největší bitvy na britské půdě, jejíž následky měly neblahý vliv na život Skotů. Nocleh.

5. den

Snídaně. Přejezd na ostrov Skye. Vyjížďka ke kolonii tuleňů. Okružní jízda s výhledy na Cuillin Hills, Old Man of Store. Nejfotografovanější hrad Skotska – Eilean Donan Castle. Návrat údolím Glen Shiel. Nocleh.

6. den

Snídaně. Přejezd údolím Glen Spean se siluetou Cairngorms – skotských horských velikánů. Návštěva jedné z proslulých skotských palíren. Přejezd do údolí Braemar. Cestou zastávka u trosek rozsáhlého hradu Kildrummy Castle. Ubytování a nocleh.

7. den

Snídaně. Návštěva královského hradu Balmoral. Zdolání sedla Devil’s Elbow 665 m. n. m., pokračování údolím Glen Shee. Zastávka u paláce Scone – místo korunovace skotských králů. Na závěr dne univerzitní městečko St. Andrews s pozůstatky impozantní katedrály. Ubytování a nocleh.

8. den

Snídaně. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Minimální výměna na vstupy

80 GBP.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Edinburgh

12°C Slabý déšť

Londýn

15°C Slabý déšť

Manchester

14°C Převážně oblačno

×