800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySKOTSKO A OSTROV SKYE

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Navštivte s námi jednu z nejsevernějších částí Britských ostrovů a nechte se okouzlit krásou její jedinečné přírody, památkami s bohatou historií a nahlédněte s námi do jejího každodenního života. Ubytování je zajištěno v 3* hotelech, v ceně zájezdu je 3x večeře a další jsou možné za příplatek. Během tohoto zájezdu navštívíme některé středověké památky, v Dunvegan se vydáme za tuleni, projdeme se zajímavými zahradami a ochutnáme pravou skotskou whisky. Po celou dobu se budeme pohybovat v nádherné přírodě plné jezer, skalnatých hor a malebných pohoří Skotské vysočiny. Je to jediný hotelový zájezd v naší nabídce, během něhož se podíváme i na ostrov Skye, který patří k nejkrásnějším místům ve Skotsku vůbec. Budete mít také dostatek času vychutnat si atmosféru hlavního města Edinburghu a navštívit některé jeho zajímavosti dle vlastního uvážení.

Progam zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu si nejprve prohlédneme originální lodní výtah Falkirk Wheel, který je jedinou stavbou tohoto druhu na světě. Poté navštívíme Wallaceův monument, symbol středověkého městečka Stirling, které proslulo vítěznými bitvami Skotů pod vedením lidového hrdiny Williama Wallace. Ubytování.

2. den: Dopoledne si prohlédneme městečko Stirling a zastavíme se v místech, kde proběhla slavná bitva u Bunnockburnu. Poté se vydáme k největšímu skotskému jezeru Loch Lomond, které bylo spolu s oblastí Trossachs v roce 2002 vyhlášeno prvním skotským národním parkem. Zastavíme se v městečku Luss, odkud je pěkný výhled na jezero a horu Ben Lomond. (V srpnovém termínu místo prohlídky Stirlingu a zastávky v Luss navštívíme rodinné sídlo vévody z Argyllu – Inveraray Castle). Poté už vyrazíme do proslulé Skotské vysočiny. Přejedeme po vyhlídkové silnici přes rozsáhlé vřesoviště Rannoch Moor, malebné údolí Glen Coe do Spean Bridge, kde se zastavíme u památníku Commando Memorial. Navštívíme také vyhlášenou prodejnu s vlněnými výrobky. Přejezd na ubytování a večeře.

3. den: Tento den strávíme na ostrově Skye, který je proslulý překrásnými sceneriemi a divokými horami. Jednu z dominant ostrova tvoří za jasného počasí pohoří Cuillin. V malebném rybářském přístavu v Portree se nejprve vydáme na nenáročnou procházku a potom ochutnáme legendární fish and chips, které zde připravují ze zaručeně čerstvých ryb. Navštívíme zahrady v okolí hradu Dunvegan a vydáme se na projížďku na loďkách za tuleni. Přejezd na ubytování a večeře.

4. den: Dopoledne si nejprve prohlédneme jednu z nejznámějších skotských památek historický hrad Eilean Donan Castle. V městečku Fort Augustus spatříme soustavu zdymadel, jež je součástí nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku. Naše cesta pak bude pokračovat k nejhlubšímu, a díky příběhu o podivném mořském tvorovi nejznámějšímu jezeru Skotska – Loch Ness. Na jeho břehu navštívíme zříceninu hradu Urguhart Castle. Pak už budeme přes hlavní město a přístav Skotské vysočiny Inverness pokračovat na ubytování. Večeře.

5. den: Dopoledne se nejprve zastavíme v městečku Tomatin, kde ochutnáme v palírně místní whisky. Poté se vydáme do oblasti národního parku Cairngorms a pozemní lanovkou vyjedeme k nejvýše položené restauraci ve Velké Británii s krásnými výhledy na okolní hory. Odpoledne budeme pokračovat malebným pohořím Grampians a navštívíme jeden z největších skotských zámků Blair Castle, který je vyhlášený jak svými zajímavými interiéry, tak krásnými zahradami. V Pitlochry se budete moci projít s průvodkyní k „žebříku“ pro migrující lososy. Ubytování.

6. den: Přesuneme se do Edinburghu a budeme se věnovat prohlídce hlavního města Skotska. Navštívíme královskou jachtu Britannia, projdeme se po ulici Royal Mile, která vede od impozantního hradu postaveného na vysoké čedičové skále až ke královské rezidenci Holyroodhouse. Vydáme se také na Calton Hill, kde budeme mít po krátkém a nenáročném výstupu celé město jako na dlani. Město nabízí nepřeberné množství památek a ve volném čase můžete mimo jiné navštívit některé ze spousty zajímavých muzeí a galerií. Ubytování.

7. den: Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezd je označen modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinovýpobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

- 3x večeře (o dvou chodech, 1. 5. a 6. den, min. 15 osob): 1 600 Kč
- 1lůžkový pokoj: 5 900 Kč
- transfer z Brna na letiště autobusem Student Agency a zpět mikrobusem - min. 6 osob: 800 Kč

Minimální počet účastníků

25

Počasí

Edinburgh

15°C Převážně oblačno

Londýn

17°C Jasno

Manchester

16°C Oblačno

×