800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySkotsko - Grand Tour, Military Tattoo a Orkneye - letecky

  • Dobrodružná cesta okouzlující skotskou krajinou
  • Starobylé památky a města
  • To nejlepší ze Skotska s průvodcem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Orientační trasa

Praha – Edinburgh – Stirling – Glencoe – Oban – St. Andrews – Edinburgh – Stirling – Fort William – Loch Ness – Thurso – Orkneye, Kirkwall – Edinburghu – Praha

Co navštívíte

  • Krásný Edinburgh, který je mnohými považován za jedno z nejmalebnějších měst Evropy
  • Stirling s památníkem bojovníka za nezávislost Williama Wallace a jedním z nejkrásnějších hradů Skotska
  • Okouzlující údolí Glencoe, jehož scenérie můžete znát z filmů Harry Potter a vězeň z Azkabanu nebo Highlander
  • Starobylé městečko na pobřeží St. Andrews s nejstarším golfovým hřištěm
  • Temné vody legendárního jezera Loch Ness
  • Souostroví Orkneje s jedinečnou atmosférou, nejstaršími neolitickými památkami v Evropě a množstvím ptačích rezervací a mnohé další

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Edinburghu. Let probíhá individuálně, v Praze na letišti je k dispozici pracovník cestovní kanceláře.

Po příletu do Edinburghu transfer autokarem na ubytování v areálu univerzity v malebném Stirlingu.

2. den

Ráno krátká návštěva památníku Williama Wallace, jeho legendární příběh vypráví film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli. Také nás čeká prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku, hradu Stirling.

Poté přejezd do Trossachs, malebné oblasti s řadou krásných jezer. Průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních scenérií Skotska. Vydáme se na nenáročnou turistickou vycházku do tzv. Ztraceného údolí, cesta potrvá přibližně hodinu. Nezapomeňte proto na vhodnou turistickou obuv a oděv.

Odpoledne přejezd do městečka Oban. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy. Cestou zpět do Stirlingu si prohlédnete jezera Loch Etive a Loch Awe.

3. den

Ráno nás čeká návštěva krásného pobřežního městečka St. Andrews, kde se nachází katedrála z 12. století, nejstarší golfové hřiště a starobylá univerzita, na které potkal princ William svou vyvolenou Kate.

Odpoledne přejezd do Edinburghu a prohlídka malebného města s nezaměnitelnou atmosférou. Večer fakultativní návštěva představení Milittary Tattoo. Pozdě večer návrat zpět do Stirlingu.

4. den

Časně ráno přejezd do městečka Fort William, odkud je dále možnost pokračovat vlakem Harryho Pottera přes proslulý Glenfinnanský viadukt do městečka Mallaig.

Odpoledne návštěva středověkého hradu Eilean Donan Castle a ubytování v hotelu.

5. den

Ráno po snídani se vydáme k legendárnímu jezeru Loch Ness. Čeká nás zřícenina Urquhart Castle a krátká zastávka v městečku Dornoch.

Naším cílem je Thurso, nejsevernější město britského kontinentu. Užijeme si procházku starým městem, výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu.

6. den

Snídaně a celodenní fakultativní výlet na souostroví Orkneye, rozeklané skalnaté pobřeží, s ptačími rezervacemi a megalitickými památkami.

Z přístavu John Groats odjezd trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Plavba trvá necelou hodinu. Vydáme se na okruh autobusem po ostrově.

Čeká nás Scapa Flow, proslulá námořní základna britského válečného loďstva za obou světových válek nebo Italská kaple, zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. Navštívíme také Kirkwall, hlavní město Orkneyí.

Dále na nás čekají jedinečné památky Skara Brae, dochované město z doby bronzové, Standing Stones Stenness, slavné “stojící kameny” a Ring of Brodgar, kamenný kruh pocházející z doby bronzové.

Večer nás čeká cestování trajektem zpět na kontinentální část Velké Británie a noční přejezd Skotskem.

7. den

Během dne odlet z Edinburghu zpět do Prahy.

Ubytování

Během tohoto zájezdu využíváme různých typů ubytování.

V oblasti Stirlingu je ubytování apartmánového typu v areálu stirlingské univerzity. Vždy několik, obvykle jednolůžkových, pokojů má k dispozici kuchyňku.

Po trase do severní části Skotska je ubytování ve standardních hotelech ve dvoulůžkových pokojích.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Edinburgh

7°C Skoro jasno

Londýn

15°C Polojasno

Manchester

12°C Jasno

×