800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajemná jihozápadní Anglie, země krále Artuše

7-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd přes Německo, Belgii a Francii.

2. den

V dopoledních hodinách Eurotunelem do Británie. Odpoledne návštěva Winchesteru – procházka městem, bývalý královský palác s kulatým stolem krále Artuše, event. návštěva katedrály. Přejezd na ubytování, nocleh v hotelu.

3. den

Snídaně. Dopoledne vás čeká Stonehenge – nejznámější megalitický monument v Evropě. Přejezd do Glastonbury – města, které je opředeno mnoha pověstmi a je zde údajně pohřben král Artuš. Prohlídka areálu opatství a nejstaršího kláštera postaveného na území Velké Británie. Následuje zastávka ve starobylém městečku Wells s nádhenou gotickou katedrálou. Program tohoto dne zakončíte v přístavním městě Plymouth, odkud vyplula loď Mayflower s osadníky do Ameriky a odkud vyrážel na objevné výpravy James Cook. Ubytování v hotelu, nocleh.

4. den

Snídaně. Přejezd na Land‘s End, nejjihozápadnější místo ostrova Velké Británie, procházka po útesech. Zastávka v malebném St. Ives, bývalém rybářském městečku, které je dnes oblíbené především mezi malíři, ale i surfaři. Uvidíte i nejoriginálnější britské divadlo Minack Theatre – divadlo pod širým nebem, zbudované na žulové skále čnějící nad mořem, nelze opomenout ani nádherné okolní pláže. Na závěr dne přejezd ke klášteru St. Michael‘s Mount, který leží na ostrově a „suchou nohou“ je přístupný pouze za odlivu. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd na Tintagel Castle – hrad spojovaný s artušovskými legendami, postavený na vysokém útesu nad mořem, odkud se Vám nabídne skvělá podívaná na členité pobřeží a kamenité útesy řítící se do mořských vln. Odpoledne průjezd Dartmoorským národním parkem – vřesoviště, kde podle legendy žije pes Baskervilský, zastávka u nejstaršího kamenného mostu v jihozápadní Anglii Clapper Bridge. Přejezd na ubytování, nocleh v hotelu.

6. den

Snídaně. Dopoledne Eurotunel do Francie, předpokládaný návrat do ČR kolem půlnoci.

Počasí

Edinburgh

15°C Polojasno

Londýn

15°C Převážně oblačno

Manchester

12°C Oblačno

×