800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Irska a Skotska

  • Krásné země s osobitým kouzlem

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odlet z Prahy do Dublinu, transfer do hotelu. Nocleh.

2. den:

snídaně. Krátká procházka po irském hlavním městě Dublinu s návštěvou katedrály sv. Patrika. Odjezd do hrabství Tipperary se zastávkou u Rock of Cashel, nejkrásnější středověké památky v Irsku. Přejezd k národnímu parku Killarney. Nocleh (2 noci).

3. den:

snídaně. Celodenní výlet po mystickém poloostrově Dingle se zastávkou ve stejnojmenném rybářském městečku, které se chlubí delfínem Funghi. Při projížďce kolem rozeklaného pobřeží Atlantského oceánu lze obdivovat nádherné výhledy a písečné pláže. Prohlídka Gallarus oratoře, která je jednou z nejpůsobivějších raně křesťanských památek. Návrat na nocleh.

4. den:

snídaně. Přejezd přes řeku Shannon a zastávka u návštěvnického centra s procházkou podél Mohérských útesů, kde lze poslouchat bušení vln Atlantského oceánu. Cesta bude pokračovat podél pobřeží se zastávkou na ochutnávku irských sýrů na farmě Aillwee Cave. Dojezd do hotelu. Nocleh.

5. den:

snídaně. Dopoledne návštěva palírny Kilbeggan, kde Vás seznámí s historií a výrobou, a budete moci ochutnat zlatavě jantarovou irskou whiskey. Poté přejezd srdcem smaragdového ostrova, krajinou se čtyřiceti odstíny zelené, do Belfastu - hlavního města Severního Irska. Krátká prohlídka města spojeného s návštěvou jedinečné expozice v Titanic Belfast muzeu. Nocleh.

6. den:

snídaně. Trajekt do Skotska a průjezd podél pobřeží hrabství Ayrshire, oblastí písečných pláží. Zastávka v Alloway u domu, kde se narodil a žil slavný skotský básník Robert Burns. Prohlídka největšího skotského města Glasgow, jehož centrem je náměstí sv. Jiří. Nocleh (2 noci).

7. den:

snídaně. Prohlídka královského Stirlingu s hradem, kde byla korunována Marie Stuartovna. Přejezd k Falkirkskému kolu, což je originální rotační výtah, který propojuje západní a východní pobřeží Skotska. Návrat do Glasgow a prohlídka místní katedrály sv. Munga. Nocleh.

8. den:

snídaně. První zastávka bude v kouzelné vesničce Luss u největšího skotského jezera Loch Lomond. Přejezd přes jedno z nejkrásnějších údolí Skotska Glen Coe a vřesovištěm Rannoch Moor. Průjezd kolem Ben Nevisu - nejvyšší hora Velké Británie, do malebného Fort Augustus, kde jsou zdymadla a začíná pověstmi opředené jezero Loch Ness. Na závěr dne prohlídka impozantních ruin Urquhart Castle. Nocleh.

9. den:

po snídani průjezd Inverness, považovaného za hlavní město Skotské vysočiny. Další návštěva bude v Blair Castle - velkolepém sídle vévody z Atholu, které je jedním z nejnavštěvovanějších ve Skotsku, a to nejen proto, že má jedinou soukromou armádu v zemi. Městečko Pitlochry - zastávka v palírně s ochutnávkou pravé skotské whisky nebo procházka k přehradě s "žebříkem" pro lososy. Cestou do Edinburghu přejezd kolem slavného červeného železničního mostu Forth Bridge. Nocleh (2 noci).

10. den:

snídaně. Celodenní prohlídka Edinburghu - hlavního města Skotska, během které budete obdivovat elegantní domy na „Novém městě", uvidíte skotské korunovační klenoty na středověkém hradě a projdete se po Královské míli, kde se nachází několik důležitých staveb, např. katedrála St. Giles či Holyrood Palace. Nocleh.

11. den:

snídaně. Individuální volno dle letového řádu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Edinburgh

9°C Slabý déšť

Londýn

13°C Slabý déšť

Manchester

5°C Jasno

Podobné hotely v této lokalitě

×