800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyV. Británie - Skotská vysočina a Stezka whisky autem

Putování po oblasti, která má drsnější, skalnatý charakter, rána a večery tu jsou mlhavé, venkovské domky se zmenšují a zabarvené doběla. Vše to doplňuje voda života – whisky, inspirace pro tanec, život a večery místních obyvatel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

dolet do Edinburgu, vyzvednutí auta na letišti, odjezd do oblasti Perthshire, ubytování.

2. den

PERTH-PITLOCHRY
– dopoledne prohlídka Perthu se vznešenými georgiánskými budovami na břehu řeky Tay a historickým palácem Scone,3 kmod města. Ten se proslavil tzv. Kamenem osudu, který sem přivezl první král sjednoceného Skotska v 9.st.a od té doby zde byli korunováni všichni skotští králové. Pokračování do Pitlochry, kde se nacházejí dvě výrobny whisky. Zastavení u jezera Faskally, kde je lososí přechod a je možno sledovat tah těchto ryb speciálními schůdky proti proudu. Jízda překrásnou cestou kolem Spittal of Glenshee, jednoho z nejvýše položených míst Skotska a lyžařského střediska, sjezd do Breamer, vesničce obklopené horami. Možnost prohlídky zámku Balmoral (otevřen květen-červenec), královniny rezidence. Dojezd do oblasti Aberdeen, ubytování na 2 noci.

3. den

ABERDEEN-ROYAL DEESIDE
– dopoledne prohlídka města Aberdeen, města postaveného ze světlé žuly, kterému dominuje kostel St.Nicholas. Lákadly města jsou přístav s rybím trhem a námořním muzeem, galerie, nedaleká pláž a Old Aberdeen, kde byla v 15.st.založena universita a kde se nachází vzácná opevněná katedrála St.Machar´s z 15.st. Následně průjezd krásným údolím Royal Deeside (Aberdeen-Linn of Dee). Prohlídka středověkého opevněného hradu Crathes z 16.století se zachovalými stropními malbami, kolem kterého se rozprostírá obrovská zahrada.

4. den

INVERNESS
– přejezd na sever, jízda Stezkou whisky, kde je možno navštívit jednu z mnoha palíren – Glenfiddich, McCallan, Grants, Cardhu a další. Každá je otevřena pro veřejnost s ukázkami své výroby a možnou ochutnávkou. Při dalším přejezdu možnost výběru z široké nabídky – hrady Brodie, Cawdor-proslavený díky Shakeasperovu Macbathovi, Ballindalloch. Návštěva Cullodenu, kde se r. 1746 odehrála slavná bitva. Možnost8 kmjízdy parním vlakem železnice Strathspey mezi Aviemore a Boat of Garden.

5. den

LOCH NESS-GLENCOE
– cesta na jih k slavnému37 kmdlouhému jezeru Loch Ness – třeba budete mít štěstí a podaří se vám slavnou obytelku Nessie vyfotit. Přejezd do Fort William, města na břehu jezera Loch Linnhe, kde začíná čarovné údolí Glen Nevis, které se táhne k nejvyšší hoře Skotska Ben Nevis. Místo mnoha slavným filmů, jako Statečné srdce, Rob Roy a Harry Potter. Přejezd do Glencoe, místa začátku mnoha turistických a horolezeckých cest. Pokračování do Trossachs, zastávka v hradě Stirling, dojezd do oblasti Edinburgu, ubytování na 2 noci.

6. den

EDINBURG
– celodenní prohlídka města, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě, ale také města s nejkrásnější polohou. Z lákadel ve městě se nabízí Hrad s jedinečnou románskou kaplí Sv. Markéty a královským palácem z 15.st., kde jsou uloženy skotské korunovační klenoty, centrální Královská míle, silnice z 16.stol, která spojovala hrad a palác Holyroodhouse, oficiální rezidenci královské rodiny. Město má i neopakovatelnou atmosféru svých restaurací, barů, pouličních koncertů, takže prchat z něho po prohlídce pamětihodností by byla velká škoda.

7. den

transfer na letiště, vracení auta, odlet.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj (ubytování B + B) 3 100 Kč
- ubytování v srpnu (ubytování B + B) 1 200 Kč

Počasí

Edinburgh

15°C Polojasno

Londýn

15°C Převážně oblačno

Manchester

12°C Oblačno

×