800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Anglií a Skotskem s návštěvou Orknejí

  • Drsná skotská krajina

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Londýna. Odjezd do do místa ubytování v okolí Coventry či Nottinghamu. Večeře, nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do Nottinghamu, jehož symbolem je lidový hrdina Robin Hood, kdysi domovem v proslulém lese Sherwood. Procházka zbytkem původního lesa k dubu Major Oak (stáří 1 150 let) a možnost návštěva výstavy o Robinu Hoodovi. Pokračujeme do Yorku v severní Anglii, jehož dějiny jsou bez nadsázky dějinami země. Zde navštívíme velkolepou gotickou katedrálu a poté odjedeme do místa ubytování v okolí Newcastle. Večeře, nocleh.
3. den: Dnes nás po snídani čeká návštěva Jedburghu, rázovitého městečka s typickou skotskou architekturou, s impozantními zříceninami Jedburgh Abbey. V krátkém volnu lze dojít i k domku, kde pobývala Marie Stuartovna. Pokračujeme do opatství Dryburgh Abbey, jehož romantické ruiny jsou místem posledního odpočinku Waltera Scotta. Následuje prohlídka Edinburghu, kde se zastavíme na hradě a projdeme městem po Královské míli, na níž se nachází katedrála St. Giles a na jejím konci skotská rezidence britské královny, palác Holyroode. Odjezd do místa ubytování v okolí Edinburghu, večeře, nocleh.
4. den: Po snídani odjedeme na prohlídku nádherného zámku Blair Athol s překrásným okolím, odkud budeme pokračovat do jedné z četných skotských palíren whisky, kde originální whisky můžeme nejen ochutnat, ale i zakoupit. Následuje zastávka v Inverness a poté jízda typickou skotskou krajinou s pastvinami a kamennými zídkami do Thursa. Při dobrých časových možnostech zastávka u hradu Dunrobin, který je po architektonické stránce jedním z nějzajímavějších hradů Skotska. Ubytování v okolí, večeře, nocleh.
5. den: Výjimečný den, kdy se po snídani vydáme k trajektu na Orkneje, skupinu 17 ostrovů a desítek skalisek v Severním moři. Podnebí je tu drsné, ale přesto to bylo místo obydlené už v prehistorii. Po 45 minutové plavbě si na ostrovech prohlédneme několik lokalit UNESCO, mj. neolitické sídliště Skara Brae, Ring of Brodgar - sluneční kruh vyskládaný ze vztyčených kamenů a ohromující menhiry u vesnice Stennes. Krátce zastavíme i v Kirkwalu, hlavním městě ostrovů s normanskou katedrálou, Stromnes - nejvýznamnější přístav s Italskou kaplí, postavenou válečnými zajatci za II.světové války. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh. V případě špatného počasí či změny plavebního řádu trajektů si Čedok vyhrazuje právo s ohledem na tyto skutečnosti program tohoto dne upravit.
6. den: Po snídani se vracíme podél romantického pobřeží k Inverness do Dumnadrochitu, kde krátce zastavíme. Dalším jezerem je dodnes tajemné Loch Ness. Prohlídka hradu Urquart s nejtypičtějším výhledem na jezero. Pokračujeme k pěti zdymadlům na Kaledonském průplavu, vždy plném motorových člunů i plachetnic. K zamyšlení je zastávka u pomníku britských Commandos pod nejvyšší horou Británie, Ben Nevis (1343 m n.m.). Kolem největšího skotského jezera Loch Lommond dojedeme do Glasgow, v jehož okolí je dnešní večeře a nocleh. 7. den: Po snídani krátká prohlídka Glasgow, historického města s katedrálou sv. Munga, nejkrásnější stavbou svého druhu ve Skotsku a náměstí sv. Jiří se sochami významných osobností skotských dějin. Dále projedeme přírodní rezervací Lake District s deseti nádhernými jezery ledovcového původu, s krátkou vycházkou u jezer Derwentwater a Bownes. Odjezd do místa ubytování v okolí Manchesteru, večeře, nocleh.
8. den: Dnes po snídani zamíříme do rodiště Williama Shakespeara, Stratfordu upon Avon. Procházka po půvabném městečku s hrázděnou architekturou, možnost návštěvy spisovatelova rodného domku (vstupné není v ceně zajezdu). Pokračujeme k prohlídce Oxfordu, významného univerzitního města s jeho typickou atmosférou a řadou malebných motivů, následuje individuální prohlídka. Doporučujeme návštěvu některé ze zdejších slavných kolejí, například v Christ Church Colledge je starobylá katedrála a slavná jídelna, která inspirovala tvůrce filmové verze Harryho Pottera. Odjezd do Londýna, kde je dnes ubytování, večeře a nocleh.
9. den: Po snídani individuální prohlídka Londýna, kde lze navštívit Tower s korunovačními klenoty, projít se po Tower Bridge, prohlédnout si bitevník Belfast, obdivovat moderní architekturu nábřeží či se vypravit do zrekonstruovaných doků. Určitě je třeba vidět Westminsterské opatství, královský palác, legendární Downing Street, Hyde park a pomník admirála Nelsona na Trafalgarském náměstí. Pohodovou prohlídku města alternativně umožní zakoupení jízdenky na vyhlídkový patrový autobus, jež zahrnuje i krátkou plavbu po Temži. Pro ty, kteří se do Londýna vracejí, může být cílem Britské muzeum. V dopoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Edinburgh

11°C Převážně oblačno

Londýn

16°C Mlžný opar

Manchester

12°C Oblačno

×