800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZáhadná jihozápadní Anglie

Brighton • Portsmouth • Bournemouth • Torquay • Greenway house • Plymouth • Land´s End • Tintagel • Stonehenge

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Londýna. Odjezd do Brightonu, přímořského letoviska, kterému vévodí extravagantní královský pavilon připomínající indický Tádž Mahal. Nocleh.

2. den:

po snídani prohlídka historických doků v Portsmouth s jedinečnou možností prozkoumat vlajkovou loď admirála Nelsona Victory nebo vyjet rychlovýtahem na moderní vyhlídkovou věž Spinnaker. Přejezd do Ringwoodu a prohlídka minipivovaru s ochutnávkou. Na závěr dne krátká procházka po přímořském městě Bournemouth. Nocleh.

3. den:

po snídani odjezd k jižnímu pobřeží, kde při dobrém počasí lze absolvovat procházku po ohromujícím a dech beroucím Jurassic coast, např. skalní útvar Durdle Door. Návštěva městečka Lyme Redgis, kde lze na pláži sbírat fosílie. Lázeňské městečko Torquay vévodí anglické riviéře. Nocleh (2 noci).

4. den:

 snídaně. Zastávka v kouzelném městečku Dartmouth a odjezd lodí na návštěvu Greenway House – místo, kde své knihy plné záhadných vražd sepisovala Agatha Christie. Dalším zastavením bude Plymouth, odkud vyrážel na objevné výpravy James Cook a Francis Drake vyplul, aby porazil španělskou flotilu. Návrat na nocleh.

5. den:

 snídaně. Při pokračování v cestě na západ se nesmí minout St. Michael´s Mount, což je britská obdoba slavného francouzského Mont St. Michel. Odtud už je jenom skok na konec země Land’s End. Pak přejezd na hrad Tintagel, který je dle legendy místem narození krále Artuše. Nachází se v dramatickém prostředí a nabízí překrásný výhled na Atlantický oceán. Nocleh. 

6. den:

snídaně. Průjezd hrabstvím Somersetu - zemí jablečného moštu se zastávkou na jablečné farmě s ochutnávkou typického anglického cideru. Poslední zastávkou bude Stonehenge. Toto světové kulturní dědictví UNESCO vás zavede zpátky do prehistorických dob. Odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Edinburgh

7°C Jasno

Londýn

15°C Oblačno

Manchester

12°C Jasno

×