Vietnam

Klasický Vietnam

   Přidat k oblíbeným

   Poloha a popis

   1. den

   Odlet z Evropy s přestupem/přestupy do Hanoie.

   2. den

   Přílet do Hanoie. Přivítání partnerskou CK a transfer na hotel. Odpoledne cca pd 15hod procházkou starou čtvrtí. Během procházky si budete moci vychutnat typické Egg Coffee v nejznámější kavárně Café Giang, založené v roce 1946.
   Ubytování v hotelu May De Ville City Centre nebo podobném.

   3. den

   CELODENNÍ HANOI
   Po snídani cca v 08:30hod začíná celodenní poznávací program po Hanoii. Během prohlídky navštívíte mausoleum Ho Chi Minh, prezidentský palác nebo pagodu postavenou v jezírku a stojící na jednom sloupu. Dále uvidíte chrám literatury - 1. vietnamskou univerzitu. Dále prohlídka pokračuje k jezeru Hoan Kiem a chrámu Ngoc Son. Nakonec navštívíte divadlo Water Puppet.
   Návrat na hotel

   4. den

   HANOI / HALONG BAY S PŘENOCOVÁNÍM NA VODĚ
   Po snídani cca 08:30hod Vás čeká cca 3hod dlouhá jízda do zálivu Halong Bay, který je zapsán na seznamu UNESCO. Cestou uvidíte mnoho místních obyvatel na svých farmových políčcích. Nalodění na loď a plavba po zálivu. Během dne je v ceně programu oběd a následně večeře na lodi.

   5. den

   HALONG BAY / HANOI - PŘELET DO DANANGU/ HOI AN
   Doporučujeme si brzy ráno přivstat a nenechat si tak ujít nádherný východ slunce v zátoce. Po snídani odjezd směrem k přístavu Tuan Chau, kde na Vás bude čekat auto k odjezdu zpět do Hanoi a následnému přeletu do Danangu. Přílet do Danangu a transfer na hotel Hoi An Riverside Resort nebo podobný.

   6. den

   PŮLDENNÍ HOI AN / HUE
   Po snídani půldenní prohlídka města Hoi An, jehož architektura byla ovlivněna Čínou, Japonskem, Portugalskem, Francií či Británií. V Hoi An bylo také poprvé místním představeno katolictví. Město je nyní zaspáno na seznamu UNESCO. Z nejznámějších památek tak uvidíte tradiční domy, muzeum, hala čínského schromáždění a japonský most. Následně návrat na hotel. Odpoledne opustíte Hoi An a přejezd do Hue.
   Ubytování v hotelu Emm Hue Hotel nebo podobném.

   7. den

   PULDENNÍ HUE / PŘELET DO SAIGONU
   Snídaně na hotelu. Město Hue se nachází na břehu řeky Perfume a bylo hlavním městem Vietnam v letech 1802-1945. Město je významným budhistickým centrem a je známé mnoho krvavými bitvami za dob vietnamské války. Prohlídka města začíná v hrobce 4. císaře dynastie Nguyen - tzv. hrobky Tu Duc. Následně prohlídka nejstarší a nejkrásnější pagody Thien Mu a následná plavba dračí lodí po řece Perfume. Následná návštěva citadely dynastie Nguyen vč. královského paláce a zapomenutého města. Tato část města byla v roce 1993 zapsána na seznam UNESCO.
   Následný transfer na letiště a přelet do Saigonu. Transfer na hotel Avanti nebo podobný v Saigonu.

   8. den

   CELODENNÍ DELTA ŘEKY MEKONG
   Snídaně na hotelu. Cca v 08:00hod odjezd k řece Mekong. Tato oblast je nejznámější oblastí v pěstování rýže a tropického ovoce. Nalodění na loď. Pozdě odpoledne návrat na hotel.

   9. den

   PŮLDENNÍ SAIGON
   Snídaně na hotelu. Saigon je největším městem Vietnamu a nejdůležitějším ekonomickým centrem Vietnamu. Prohlídka centrální poštovní kanceláře, katedrály Notre Dame, růžového kostelu Tan Dinh (pouze z venku) a nakonec trhu Tan Dinh. Transfer na letiště k odletu zpět do Evropy.

   10. den

   Přílet zpět do Evropy.

   Poznámka

   Na žádost lze pobyt prodloužit u moře.

   Cena zahrnuje

   leteckou dopravu dle plánu letu, ubytování na 7 nocí dle programu se stravou dle pogramu, služby AJ mluvícího průvodce, veškeré transfery dle programu, místní přelety Hanoi-Danang a Hue-Saigon, vstupné do objektů dle programu, služby part. CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku, letištní taxy

   Cena nezahrnuje

   cestovní pojištění, vízum, spropitné, osobní výdaje

   Vybavení hotelu

   • Pro milovníky okružních cest
   • GT03-ET02