800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Vietnamu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Saigonu (Ho Chi Minhovo město), transfer z letiště do hotelu. Ubytování v hotelu.

3. den

Celodenní prohlídka Saigonu, “Paříže východu”, a sousedního čínského města Cholon. V Saigonu navštívíte památky, jako jsou prezidentský palác, katedrála Notre Dame, centrální budova pošty, radnice, tržiště Binh Tay nebo nejstarší saigonská pagoda Giac Lam z roku 1744 a v Cholon např. chrám Cha Tam.

4. den

Ráno odjezd do Phan Thein, cca 198 km od Saigonu, který je proslulý rybářskou komunitou. Návštěva obrovských písečných dun Mui Ne a rybářské vesnice. Po cestě prohlídka Po Klong Garai Cham, věží postavených ve 13. století. Ubytování v Nha Trang (2 noci).

5. den

Plavba lodí na různé ostrovy v oblasti. Ebony ostrov, položený nedaleko Bamboo ostrova, má nádherné korály, koupání a šnorchlování, na Mieu ostrově jsou proslulé rybí farmy, Hon Tan ostrov atd.

6. den

Transfer do Cam Ranh na letiště a odlet do Da Nang, města situovaného v záplavě horské zeleně a řek centrální části Vietnamu, ve kterém navštívíte např. muzeum Cham nebo si odpočinete na překrásných místních plážích. Přejezd do ”Mramorových hor" (geologický unikát - 5 kopcovitých krasových útvarů protkaných jeskyněmi a přírodními tunely). Odpoledne výlet do rušného přístavního města Hoi An s nedotčenou architekturou pitoreskního starého města z 16. a 17. století. Návštěva chrámu Juan Cong z r. 1653, pagody Phuoc Kien z r. 1690, tzv. “japonského mostu” z r. 1593 atd. Večer ubytování v Hoi An.

7. den

Dopoledne přejezd přes horské sedlo "Oceán mraků" Hai Van Pass v Truomg Son horách, příjezd do Hue (dříve Phu Xuan), hlavního město Vietnamu v letech 1558-1945 s prohlídkou impozantních mauzoleí císařů dynastie Nguyen a dalších krás imperiálního města (brána Ngo Mon, palác Thai Hoa postavený v r. 1803 a “přestěhovaný" v r. 1833 atd.). Návštěva císařské pevnosti se "Zakázaným purpurovým městem", vyhrazeným pouze k potřebám císaře. Ubytování v Hue (2 noci).

8. den

Projížďka lodí po "parfémové řece", na které Hue leží, návštěva vesnice Huong s pagodou Thien Mu a hrobkou císaře Minh Manga a dále pak hrobku císaře Tu Duca. Návštěva živého tržiště Dong Ba.

9. den

Ráno odlet z Hue do Hanoje, hlavního města Vietnamu. Odpoledne prohlídka starého města tzv. čtvrť 36 ulic. Návštěva představení loutek. Ubytování v hotelu v Hanoji.

10. den

Dopoledne půldenní okruh Hanojí, městem jezer, velkých bulvárů a parků s mnoha atraktivními budovami v původní koloniální francouzské architektuře. Prohlídka pagody “jednoho sloupu” postavené za vlády císaře Ly Thai Tonga v období 1028-1054, chrámu literatury z r. 1070, návštěva jezera Hoan Kiem s ostrůvkem a pagodou Tortoise, Ho Chi Minhova mauzolea a hanojské opery. Odjezd do překrásné a proslulé oblasti Halong Bay s nádhernými skalisky. Noc v Halong Bay.

11. den

Dopoledne nezapomenutelná plavba na tradiční dřevěné lodi v oblasti Halong Bay se smaragdově zelenou vodou a bílými vápencovitými skalisky s jeskyněmi. Odpoledne návrat do Hanoje a ubytování, volný program.

12. den

ndividuální program, transfer na letiště.

13. den

Návrat do Prahy.

Fakultativní příplatky

Cestovní pojištění: ČPP základní - svět + 46 Kč/den, ČPP základní+sdružené - svět + 104 Kč/den, ČPP základní+sdružené+Storno Plus - svět + 490 Kč + 104 Kč/den (Osoba), ECP basic 11-17 dní + 720 Kč (Dítě do 15 let, Dosp.os. od 26 let) + 510 Kč (Student 15-26 let), ECP optimal 11-17 dní + 1.820 Kč (Osoba), ECP standard 11-17 dní + 1.110 Kč (Osoba)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Danang

30°C Skoro jasno

Nha Trang

30°C Převážně oblačno

Phan Thiet

30°C Převážně oblačno

×