800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Vietnamu s česky mluvícím průvodcem

Za památkami, historií a za přírodou Vietnamu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet pravidelnou linkou z Prahy do Vietnamu

2. den

Saigon
Po příletu do Saigonu přivítání místním průvodcem na letišti. Transfer do hotelu, ubytování volný čas k odpočinku.
Přenocování v Saigonu - hotel Duxton, Saigon.

3. den

Saigon (snídaně)
Ráno po snídani Vás vyzvedne průvodce v loby hotelu a vydáte se společně na celodenní prohlídku Saigonu. Během tohoto dne navštívíte všechna důležitá místa tohoto města, kterými jsou známá čtvrť Chinatown s chrámem Thien Hau Temple, tržiště Binh Tay Market, Válečné nebo Historické Muzeum ( záleží na Vás, které budete chtít navštívit ), původní Prezidentský Palác, Old Saigon Post Office, Dong Khoi Street, Continental Hotel, Opera House a City Hall. Po ukončení prolídky přenocování v Saigonu - hotel Duxton.
Saigon – na první pohled se může zdát, že je Ho či Minovo Město zalidněno milionem banditů ženského pohlaví, kteří jsou zahaleni do pestrých šátků a hemží se v okolí nějaké obrovské dopravní nehody. Pravdou je, že chování davů na ulicích jen odráží celkový organizovaný chaos města přitahujícího davy lidí ze všech koutů země, kteří přijíždějí, aby zde nalezli lepší osud. Neoficiálně se městu stále říká Saigon, třebaže úředně je Saigon pouze označením prvního distriktu. Město dýmá, kvasí, šumí a pění. Nitro této lidmi se hemžící, tři staletí staré metropole ukrývá nadčasové tradice a krásu starobylé kultury. V místních pagodách tak najdete modlící se mnichy a ucítíte vůni kadidla. Malíři a řezbáři vytvářejí svým uměním pravé mistrovské kousky, zatímco loutkoherci hrají v parku představení pro děti a v postranních uličkách akupunkturisté léčí své pacienty.

4. den

Saigon, delta Mekongu (snídaně, oběd)
Tento den po snídani Vás čeká s Vaším průvodcem celodenní projížďka po řece Mekong – tzv. řece devíti draků. Řeka Mekong se řadí mezi největší řeky světa a její delta je jednou ze světově největších. Mekong pramení vysoko na Tibetské náhorní plošině a na své cestě do Jihočínského moře teče skrz Čínu, Barmu, Thajsko, Laos, Kambodžu až do Vietnamu. Cestující po Mekongu se při projížďce na loďce mohou přidat do rušné tlačenice plujících tržišť nebo navštívit místní ovocné sady a rybí farmy. Cestou budete projíždět malebnou provincií Ben Tre, jižně od My Tho, která se skládá z několika větších ostrovů při ústí řeky Mekong. Oblast nenavštěvuje mnoho turistů, protože leží mimo hlavní tahy. Ben Tre je proslulé kokosovými cukrovinkami. Během Vašich zastávek budete moci pozorovat život místních obyvatel a po obědě dále pokračovat ve Vašem mekongské dobrodružství skrze malé vodní kanály. Po ukončení programu návrat do Saigonu a přenocování - hotel Duxton.

5. den

Saigon, Danang, Hoi An (snídaně, oběd)
Ráno po snídani transfer na letiště Tan Son Nhat ke krátkému přeletu do města Danang. Po příletu do Danangu přivítání místním průvodcem a transfer do historického přístavního městečka Hoi An. Poté se společně s průvodcem projdete starodávným centrem města a odpoledne na Vás pak čeká tří hodinová projížďka po řece Thu Bon River se zastávkami v místních vesničkách Thanh Ha a Kim Bong. Po skončení programu přenocování v Hoi An - hotel Boutique Hoi An.
Danang – čtvrté největší vietnamské město je hospodářským motorem celého středního Vietnamu, který se opět probírá z dlouhého spánku a v posledních několika letech prošel celkovou přestavbou. Díky novým silnicím, mostům a budovám u Danang konečně začíná vypadat jako správné velkoměsto, přestože vinou své polohy v blízkosti měst Hue a Hoi An se patrně nikdy nestane prvořadou turistickou destinací. Turisté tudy projíždějí pouze proto, aby navštívili muzeum čamského sochařství nebo aby tu přestoupili na návazný spoj. Většina z nich pobývá raději v Hoi Anu nebo na nedaleké Čínské pláži. Hoi An – tato živoucí muzejní expozice, která se rozkládá na břehu řeky, vyzařuje půvab a kultivovanost prakticky na každém rohu. Jde bezpochyby o nejpůvabnější přímořskou lokalitu v celém Vietnamu, kde rozhodně stojí za to se zdržet. Hoi An je městem zaměřeným převážně na pěší návštěvníky – do historického jádra mají auta vjezd zakázán a z každého místního hotelu se dá do centra bez námahy dojít pěšky.

6. den

Hoi An, Hue (snídaně)
Ráno po snídani snídani odjezd z města Hoi An do města Hue. Vaše cesta povedene skrze město Danang před tím, než začně stoupat do kopců a následovně klesat ke krásné fotogenické rybářské vesnici Lang Co. Odpoledne navštívíte mauzoleum válečníků Tu Duc a Khai Dinh a císařské citadely, odkud vládla dynastie Nguyen v letech 1802 až 1945. Po ukončení programu návrat a přenocování v městečku Hue - hotel Saigon Morin.
Hue – z historického hlediska bývalo toto město srdcem celého Vietnamu a hlavním ohniskem politických intrik, kulturních změn, náboženského života i intelektuálních aktivit. Dnes jsou jeho hlavními atrakcemi působivé hrobky císařů z nguyenské dynastie, několik známých pagod a zbytky místní citadely.

7. den

Hue, Hanoj (snídaně)
Ráno po snídani Vás čeká výlet lodí po romanticky nazývané řece “Perfume River” k návštěvě nejznámějšího pobožného místa Hue, pagodě Thien Mu a mauzolea bývalého císaře Minh Mang, na poklidném místě mezi zahradami a bazénky. Po obědě transfer na letiště v Hue ke krátkému přeletu do Hanoje. Po příletu do Hanoje přivítání na letišti a tansfer do hotelu. Přenocování v Hanoji - hotel Sunway Hanoi.

8. den

Hanoj (snídaně)
Ráno po snídani se vydáte s Vaším průvodcem na celodenní prohlídku Hanoje, hlavního města Vietnamu. Hanoj je unikátní asijské město, ve kterém naleznete krásy francouzské koloniální architektury, klidné jezero a orientální chrámy. Prohlídka města zahrnuje návštěvu mauzolea a muzea císaře Chi Minha, prohlídku Pagody na jednom sloupu, prohlídku Historického muzea a Chrámu literatury, pagody Ngoc Son a jezera Navráceného meče. Po skončení programu návrat do hotelu a přenocování v Hanoji - hotel Sunway, Hanoi.
Hanoj – Vietnamská metropole je městem nadčasového půvabu a okouzlující starou dámou Asie, která se se stárnutím vyrovnává lépe než většina jejích vrstevníků. Po rozdělení Vietnamu, k němuž došlo v roce 1954 upadla Hanoj do zimního spánku, ze kterého se probrala až o čtyři desítky později, když se začaly projevovat první následky hospodářských reforem. Jde o město, které spolu se svými obyvateli již přežilo americké bomby i ruské plánovače, aby se na počátku devadesátých let vynořilo bez větších škrábanců coby vynikající ukázka francouzské koloniální metropole.

9. den

Hanoj, Halong (snídaně, oběd, večeře)
Ráno po snídani odjezd na krásný dvoudenní výlet na lodi do zátoky Halong Bay, nebo-li “Dračí zátoky”. Cesta povede podél delty řeky Red River, kde budete moc během jízdy pozorovat práci místních obyvatel na rýžových polích. Po příjezdu do města Halong nalodění na starobylou dřevěnou loď ( replika starodávného parníku z koloniální éry ), na které se vydáte do jednoho z nejkrásnějších míst Vietnamu - zátoky Halong, která sestává z 3000 malých ostrůvků. Během plavby budete míjet nejkrásnější scénická místa kterými jsou Yen Ngua, Con Coc Mountains. Přenocování na lodi - loď Victory Cruise.

10. den

Halong, Hanoi - odlet (snídaně)
Váš další den na lodi začne pozorováním východu slunce a plavba bude pokračovat skrze nádhernou přírodní scenérii až zpět do přístavu. Po příjezdu návrat do Hanoje a transfer na letiště k Vašemu odletu zpět domů (v případě zájmu možnost individálně prodloužit o pobyt u moře dle vaše výběru). Podle možnosti a času odletu cestou návštěva jedné z nejstarších pagod ve Vietnamu ‘But Thap’ nebo vesnice Bat Trang Pottery Village při cestě zpět do Hanoje.

11. den

Přílet do Prahy

Počasí

Danang

26°C Polojasno

Nha Trang

25°C Převážně oblačno

Phan Thiet

27°C Slabý déšť

×