800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTrekking okolo Pu Luong & po stezkách Mai Chau

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Hanoi – Tan Duc – přírodní rezervace Pu Luong – trek v údolí Ton
V ranních hodinách odjedeme transferem z Hanoie do provincie Hoa Binh. Cesta nám zabere přibližně tři hodiny. Naše putování začneme na místním trhu v městečku Lung Van. Terén je zde rovinatý a tak nám cesta poběží pod nohama. Projdeme rýžové plantáže a vesnice místních obyvatel. Ve vesnici Ro se zastavíme na odpočinek a občerstvíme se obědem připraveným místními obyvateli z tamních surovin v tradičním domě na chůdách. Po obědě půjdeme po klidné cestě skrz údolí až do vesnice Ton, kde pro nás místní obyvatelé připraví ubytování v tradičním domě. Teplé oblečení se bude hodit, protože večery a noci jsou v džungli chladné.
Čas trekkingu: 5 hodin
Obtížnost: Střední
Strava: oběd & večeře
Ubytování: Místní dům

2. den

Vesnice Xom – Muoi –Hin
Dopolední cesta nás provede nenarušeným původním lesem až do srdce rezervace Luong. V širokých údolích si všimneme známek civilizace, konkrétně Thajských obyvatel, kteří zde pěstují rýži, zeleninu a žijí v několika idylických vesnicích. Po obědě se vyšplháme do vápencových kopců Ban Cao Hoong. Večer nás místní obyvatelé pozvou na tradiční hudební vystoupení, které proběhne v jejich vesnici.
Čas trekkingu: 5-8 hodin
Obtížnost: Střední / náročný
Strava: snídaně, oběd & večeře
Ubytování: Místní dům

3. den

Hin – Kho Muong
Jestliže chceme stihnout místní trh v Pho Doan, musíme zde být ve čtvrtek ráno. Proto brzo ráno vstaneme a vydáme se spolu s místními obyvateli do vesnice Pho Doan, kde probíhá klasický trh. Jakmile se nasytíme trhem, čeká nás tříhodinový trek do ukryté vesnice Kho Muong. Odtud se vydáme k jeskyni plné netopýrů a projdeme si její labyrint. Noc strávíme v Ekoturistickém domě ve vesnici Kho Muong.
Čas trekkingu: 6 hodin
Obtížnost: Střední / náročný
Strava: snídaně, oběd & večeře
Ubytování: Místní dům

4. den

Kho Muong – vesnice Hang
Dnešní část cesty strávíme z poloviny na pěšinách mezi domorodými vesnicemi a druhou polovinu na nezpevněné cestě z dob francouzské kolonizace. Čekají na nás mimo jiné dobré sestupy, zajímavé brody. Přestože se budeme pohybovat v opuštěné přírodě, některá z místních vesnic nám bude vždy nablízku. V jedné z nich budeme relaxovat při dnešním obědě, před dalším pokračováním naší cesty. Tou bude postup přes nádhernou vesnici Hang, zasazenou uprostřed Kartských hor. Tato vesnice je se svými vápencovými vrcholky jedna z nejhezčích ve Vietnamu, a proto neunikne ani naší pozornosti. Budeme se moci přidat k místním obyvatelům a projít si s nimi plantáže a rýžová pole, stejně jako relaxovat v některém ze tří ekoturistických domů.
Čas trekkingu: 5 hodin
Obtížnost: střední
Strava: snídaně, oběd & večeře
Ubytování: Místní dům

5. den

Reservace Pu Luong – Buoc – Xam Khoe – Hang Kia
Dopoledne zahájíme chůzí po široké cestě, která se záhy změní na úzkou pěšinu klikatící se mezi osadami a pěkně uspořádanými rýžovými políčky. Cesta zahrnuje mnoho přechodů balancujících mezi rýžovými políčky. Dále budeme stoupat do vesnice Hang Kia, kde se nám objeví úchvatné výhledy na kamenné hory tyčící se přes údolí Mai Chau. Ubytování na dnešní noc je připravené ve vesnici Hang Kia. Budeme zde hosti rodiny H´mong, která nás uloží ke spánku v tradičním domě, takzvaném Long House nacházející se nad údolím s výhledem na broskvové sady.
Čas trekkingu: 6-8 hodin
Obtížnost: střední / náročný
Strava: snídaně, oběd & večeře
Ubytování: Long House – pozn. Ubytování ve vesnici Hang Kia je nejjednodušší z celé cesty

6. den

Hang Kia – Mai Chau – Hanoi
Po snídani se vydáme po úbočí do údolí. Cesta je strmá a lemovaná hustou vegetací, přesto nás dovede do takzvaného sloního údolí. Zde je již cesta rovinatá a rychlost našeho posunu se tím značně zvýší. Budeme míjet ovocné sady, zeleninové záhony, vesnice, osady, školy a přátelské místní obyvatele. Náš trekking skončí ve vesnici Xa Linh. Odtud přejedeme do vesnice Mai Chau, kde budeme mít dostatek času na nákup suvenýrů a výrobků od místních lidí, případně se můžeme odpočinout v stylovém domě na chůdách.
Odpoledne přejedeme transferem do Hanoie, kde naše dobrodružství skončí.
Čas trekkingu: 4 hodin
Obtížnost: střední
Strava: snídaně, oběd

Počasí

Danang

27°C Převážně oblačno

Nha Trang

28°C Převážně oblačno

Phan Thiet

24°C Slabý déšť

×