800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Vietnamem

Nha Trang | Hanoj | Ha Long | Hue | Saigon | tunely Cu Chi- delta Mekongu | Can Tho | Dalat

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy do Hanoje.

2.den:
Přílet do Hanoje, hlavního města Vietnamu. Transfer do hotelu, večer  návštěva tradičního vodního loutkového divadla. Nocleh v Hanoji.

3.den:
Snídaně, Hanoj, okruh městem se zastávkou u Ho Chi Minhova mauzolea, pagody Jednoho pilíře, Chrámu literatury, první vietnamské univerzity založené již v roce 1070. Odpoledne prohlídka jedné z nejstarších pagod ve Vietnamu, pagody  Tran Quoc, chrámu Quan Thanh a muzea Vietnamské historie. V podvečer  projížďka na rikšách úzkými uličkami starého města okolo jezera Navráceného meče s Želví svatyní. Nocleh v Hanoji.

4.den:
Snídaně, cesta vietnamským venkovem deltou Rudé řeky do Ha Long.  Vyhlídková plavba tradiční džunkou mezi tisíci ostrůvky po Dračí zátoce s úchvatnými scenériemi vápencových homolí a  tajuplných jeskyní. Oběd, pokračování na jeden z nesčetných ostrůvků, možnost koupání, večeře z darů moře servírovaná na lodi. Nocleh na lodi. 

5.den:
Snídaně na lodi, plavba mezi bizardními vápencovými útvary zpět do Ha Long, transfer do Hanoje, odlet do Hue, císařského města za panování dynastie Nguyen. Transfer do hotelu, nocleh.

6.den:
Snídaně, celodenní prohlídka města Hue. Dopoledne prohlídka pagody Thien Mu (pagoda Nebeské paní) a hrobky Ming Mang. Odpoledne návštěva Císařského paláce a královských hrobek dynastie Nguyen, krátká zastávka na proslulém trhu Dong Ba. Nocleh v Hue.

7.den:
Snídaně, transfer na letiště a odlet na jih do  Saigonu, návštěva proslulých Cu Chi tunelů vybudovaných za vietnamsko-americké války. Prohlídka důmyslného systému podzemních chodeb  a úkrytů sloužících jako útočiště vietnamských bojovníků. Nocleh v Saigonu.

8.den:
Snídaně, dopoledne prohlídka Saigonu zahrnující bývalý prezidentský palác, procházku Parkem sjednocení k budově historické pošty, čínskou čtvrť Cholon, pagodu Thein Hau  a návštěvu muzea tradiční vietnamské medicíny. Odpoledne volno s možností individuálního poznání města. Nocleh v Saigonu.

9.den:
Snídaně,  časně ráno odjezd do delty Mekongu, kde spatříme překrásné přírodní scenérie a seznámíme se s typickým  životem zdejších obyvatel.  Během plavby po hlavním toku Mekongu i jeho bočních ramenech  obklopených úchvatnou tropickou přírodou návštěva známého plovoucího tržiště Cai Be. Oběd, odpoledne plavba po řece Mekong a přilehlých kanálech do města Vinh Long. Odjezd autobusem do Can Tho, večeře a nocleh. 

10.den:
Snídaně, prohlídka  Can Tho, města v srdci delty Mekongu na soutoku tří řek, obývané kmérským etnikem. Časně ráno návštěva plovoucího tržiště Cai Rang – na malé loďce  poplujeme kanály zdejšího tržiště, kde je nabízena čerstvá zelenina, ovoce a další místní produkty. Odjezd z Can Tho zpět do Saigonu, po cestě oběd. Nocleh.

11.den:
Snídaně, odjezd na náhorní plošinu Lang Biang do Dalatu, horského města vybudovaného na počátku 20.století francouzskými kolonizátory. Město si zachovalo evropský charakter připomínající horská střediska ve francouzských Alpách. Cestou zastávka v některé z tradičních vesniček  spojená s obědem. Večeře a nocleh v Dalatu.

12.den:
Snídaně, prohlídka Dalatu a nejbližšího okolí zahrnující návštěvu kláštera Truc Lam, největšího centra meditace Zen ve Vietnamu, vodopády Prenn, Bao Dai - bývalé letní sídlo posledního vietnamského císaře vystavěné ve stylu art deco a prohlídku centrálního tržiště. Fakultativně vyjížďka vlakem s parní lokomotivou na vyhlídku Truc Tam s panoramatickým výhledem na město (cca 15,- USD). Oběd. Odpoledne odjezd krajinou horských vrcholků na pobřeží Jihočínského moře do letoviska Nha Trang, nocleh v hotelu The Light *** nebo podobném.

13. - 15.den:
Snídaně, individuální volno s možností koupání v moři.

16.den:
Snídaně, transfer na letiště a odlet přes Saigon zpět do Evropy.

17.den:
Přílet do Prahy. 

Naše tipy pro správnou volbu

komplexní poznání Vietnamu | kultura, příroda, koupání

Počasí

Danang

31°C Polojasno

Nha Trang

31°C Převážně oblačno

Phan Thiet

31°C Převážně oblačno

×