800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVietnam a Kambodža

  • 16 denní poznávací zájezd
  • Plno zážítků

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Povinné příplatky

vízum do Vietnamu (3 000 Kč - vyřizuje CK, nebo možno vyřídit individuálně po příletu na místě za poplatek cca 45 USD) • vízum do Kambodži (cca 30 USD).

1. den:

odlet z Prahy.

2. den:

přílet do Hanoje, transfer do hotelu a ubytování.

3. den:

snídaně, celodenní prohlídka Hanoje – Temple of Literature, památník Ho Či Minh, Ho Či Minh Mausoleum, Ho Či Minh’s Stilt House, Museum of ethnology, Hoan Kiem Lake v srdci Hanoje, Tortoise Pagoda, Opera House, St Joseph’s cathedral, Old Squarter – stará čtvrť s úzkými uličkami a obchůdky, kterou můžete projet v rámci prohlídky na kolech. Večer představení tradičních vietnamských vodních loutek. Nocleh v Hanoji.

4. den:

snídaně, přejezd do známé zátoky Ha Long Bay, cestou můžete pozorovat pěstování rýže a každodenní vietnamský život, nalodění na loď. Plavba lodí, návštěva jeskyně Sung Sot Cave, jejíž stěny jsou pokryty krápníky. Odpoledne plavba na kajaku okolo rybářské vesnice. Občerstvení ovocem. Ve večerních hodinách zakotvení v blízkosti Luon Cave, večeře na lodi. Nocleh na lodi.

5. den:

snídaně, ráno budete moci pozorovat východ slunce z paluby. Koupání u ostrova Ti Top, návrat zpět do přístavu. Cestou na lodi ukázka kuchařského umění vietnamské kuchyně. Oběd na lodi a návrat do Hanoje. Odpoledne přelet do Hue, transfer do hotelu a ubytování.

6. den:

snídaně, výlet do Thien Mu Pagody. Místní lodí plavba po řece Perfume, po cestě navštívíte jednu z nejznámějších památek - věž Thien Mu Pagoda, hrobky Tu Duc a Khai Dinh, které jsou útočištěm pro meditaci, čtení a divadelní představení. Poté návštěva Imperial Tomb Khai Dinh, poslední hrobky dynastie Nguyen. Nocleh v Hue.

7. den:

snídaně, přejezd do Danangu, po cestě zastávka u Co Beach a průsmyku Hai Van Pass, návštěva muzea Cham. Odpoledne volno v Hoi An.

8. den:

snídaně, prohlídka historické části Hoi An, ojediněle zachovalého města, které bylo prohlášeno kulturním bohatstvím UNESCO. Návštěva přístavu, kde kotví pestře pomalované lodě, kaplí, pagod a muzea. V odpoledních hodinách plavba po Bon River. Po cestě uvidíte nedotčenou přírodu a navštívíte Pottery Village a Woodcarving Village. Nocleh v Hoi An.

9. den:

snídaně, transfer na letiště a přelet do Ho Chi Minh City/Saigonu. Po příletu transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města. Návštěva historického centra, Reunifaction palace (bývalý palác prezidenta jižního Vietnamu), Emperor of Jade Pagoda, katedrála Notre Dame a Central Post Office – historická budova pošty. Prohlídku zakončíme návštěvou místního tržiště. Nocleh v Saigonu.

10. den:

snídaně, odjezd ze Saigonu na jih do My Tho – vstupní brány do delty řeky Mekong. Nalodění na loď a prohlídka přírodních scenérií a vegetace v okolí řeky. Návštěva trhu s ovocem, pozorování života místních lidí. Odpoledne návrat na nocleh do Ho Chi Minh City.

11. den:

snídaně, výlet k tunelům Cu Chi Tunnels, které byly významné během vietnamské války. Žádné jiné místo z vietnamské války není tolik posvátné jako právě tyto tunely, kde rolničtí partyzáni vedli válku z 200 km dlouhých, ručně vykopaných tunelů a komor. Odpoledne návrat na ubytování.

12. den:

snídaně. Transfer na letiště a odlet do Siam Reap. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne návštěva a prohlídka Angkor Wat, Angkor Thom, Ta Prohm, Srah Srand, Banteay Kdei Temple. Návrat do hotelu na nocleh.

13. den:

snídaně. Pokračování prohlídky rozsáhlého komplexu Angkor Thom s jeho jižní bránou, dále chrám Bayon a tzv. sloní terasy. Odpoledne Angkor Wat. Večeře v tradiční restauraci s tanečním vystoupením. Nocleh.

14. den:

snídaně, prohlídka městečka Siam Reap, kde naleznete také řadu památek a staveb (Bantey Samre, Neak Pean, Ta Som, Preah Khan). Nocleh.

15. den:

snídaně, odjezd lodí po jezeře Tonle Sap, největším jezeru v Kambodži. Během plavby budete míjet místní plovoucí vesničky se školami, restauracemi i nemocnicemi. Odpoledne návrat do Siam Reap a odlet s přestupem do Evropy.

16. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Danang

29°C Polojasno

Nha Trang

28°C Polojasno

Phan Thiet

27°C Slabý déšť

×