800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVietnam aktivně

2 památky chráněné UNESCO (Hoi An, Hue), hlavní město Hanoj, cestu horami i pěší trekking, jízdu vlakem, lehké cyklistické výjižďky, koupání v moři, strhující metropoli Saigon, deltu Mekongu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den

Odlet z ČR/SR.

2. den - Hanoj

Přílet do Hanoje, transfer a ubytování v hotelu.

3. den - Hanoj (snídaně)

Prohlídka Hanoje začne Chrámem literatury, který je plný tichých nádvoří a elegantních bran. Pokračujete Pagodou jednoho pilíře, která stojí vedle Ho Chi Minhova komplexu s mauzoleem (zavřeno vždy v pondělí a pátek, říjen a listopad). Návštěva Etnologického muzea. Odpoledne jezero Hoan Kiem, chrám Ngoc Son, ležící v samém srdci Hanoje, a koloniální památky (katedrála, Opera). Poté procházka po Starém městě s magickými uličkami plnými života. Show tradičních vodních loutek. Odjezd na vlakové nádraží, noční jízda lůžkovým vozem do Lao Cai.

4. den - Lao Cai (snídaně)

Po příjezdu do Lao Cai odjezd do hotelu v malém horském městečku Sa Pa, kde vás čeká snídaně. Výlet do vesnice Ta Phin, kterou obývá tzv. lid Red Dzao známý pro své barevné oděvy a šátky. Poté projedete okolo hor Ham Rong a tzv. “Mračného pole”. Noc v Sa Pa.

5. den - Sa Pa / Lao Cai (snídaně)

Lehký trek do vesnice Black Hmong Cat Cat nádhernou horskou krajinou. Odjezd do Lao Cai na noční lůžkový vlak zpět do Hanoje.

6. den - Hanoj (snídaně)

Odjezd z Hanoje do vesnice Van Phuc, odkud pojedete na kole do Ho Chi Minhova Vlakového Muzea (4 km). Poté jízda vozem k pagodě Dau. Noc v Hanoji.

7. den - Hue (snídaně)

Přelet z Hanoje do Hue, bývalého královského sídelního města dynastie Nguyen. Prohlídka citadely, která byla v 19. století postavena jako věrná kopie Zakázaného města v Pekingu. Poté projedete okolo největší vietnamské vlajky, až se dostanete do královského areálu, které je tvořeno mnohými nádvořími, jezery s lekníny a tzv. Halou Mandarínů. Návštěva hrobky Tu Duce, mocnáře z 19. století. Noc v Hue.

8. den - Hue (snídaně)

Plavba po Perfémové řece, při které se zastavíte u pagody Thien Mu, jež je nejnavštěvovanější památkou z Hue, a hrobky vládce Minh Manga. Následuje cesta z Hue malebnými silnicemi s překrásnými výhledy na pobřeží přes Hai Van Pass do Hoi An. Ubytování v Hoi An.

9. den - Hoi An (snídaně)

Prohlédnete si rušné přístavní město Hoi An s nedotčenou architekturou pitoreskního starého města z 16. a 17. století. Návštěva chrámu Juan Cong z r. 1653, pagody Phuoc Kien z r. 1690, tzv. ”japonského mostu” z r. 1593 atd. Noc v Hoi An.

10. den - (snídaně)

Transfer na letiště v Danangu, let do Cam Ranh, cesta do Nha Trangu. Noc v Nha Trangu.

11. den - Nha Trang (snídaně, oběd)

Lodní šnorchlovací výlet na ostrovy v oblasti Nha Trangu, např. jeden k vyhlášené potapěčské lokalitě – ostrovu Ebony, na ostrově Mieu navštívíte proslulou rybí farmu, Hon Tan ostrov atd. Noc v Nha Trangu.

12.-13. den - Nha Trang (snídaně)

Volný program u moře bez průvodce. Noc v Nha Trangu.

14. den - Saigon (snídaně)

Let do Saigonu. Celodenní prohlídka Saigonu, ”Paříže východu”, a čínské čtvrti Cholon. V Saigonu navštívíte památky jako jsou prezidentský palác, katedrála Notre Dame, centrální budova pošty, radnice, tržiště Binh Tay nebo nejstarší saigonská pagoda Giac Lam z roku 1744 a v Cholon např. chrám Cha Tam. Noc v Saigonu.

15. den - Mekong (snídaně)

Transfer ze Saigonu do vesnice Tam Vu, odkud budete pokračovat malebnou cestou na kolech do My Tho. Plavba v deltě Mekongu, příležitost k návštěvě místních rodin, prozkoumání místních vodních kanálů obklopených svěžídžunglí.Návrat a nocleh v Saigonu.

16. den - Saigon (snídaně)

Transfer na letiště, odlet do ČR/SR.

17. den

Přílet do ČR/SR.

V ceně programu

veškeré transfery vč. přeletů, jízd vlakem a plaveb na lodích, anglicky mluvící průvodce, 12x ubytování se snídaní a 2x nocleh ve vlaku v lůžkovém voze, 1x oběd, vstupy, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax

Počasí

Danang

29°C Polojasno

Nha Trang

30°C Polojasno

Phan Thiet

28°C Převážně oblačno

×