800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPortugalsko

8-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

Večer odlet z ČR do Portugalska. Transfer do hotelu, ubytování v hotelu.

2.den

Snídaně. Lisabon – dopoledne první část prohlídky metropole Portugalska s nejvýznamnější památkou klášterem Sv. Jeronýma v Belemu. Sintra – královské město, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Prohlédnout si můžete královský palác i maurský hrad. Cabo da Rocca – nejzápadnější výběžek Evropy. Večer příjezd do Fatimy – známého poutního místa. Nocleh.

3.den

Snídaně. Batalha – pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. Alcobaca – starobylé městečko s klášterem P. Marie. Tomar – historické město, kterému vévodí templářský hrad z 12. století. Přejezd na sever Portugalska. Nocleh.

4.den

Snidaně. Dopoledne prohlídka přístavního města Porto, známého svým vinařstvím (portské). Coimbra – univerzitní město, první hlavní město Portugalska. Stará katedrála, kostel sv. Kříže, univerzita s proslulou knihovnou. Nocleh.

5.den

Snídaně. Dopoledne příjezd do Lisabonu. Prohlídka historického centra, čtvrti Alfama aj. Nocleh.

6.den

Snídaně. Évora – historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Odpoledne přejezd na nejnavštěvovanější portugalské pobřeží – Algarve. Krátká zastávka na pobřeží u Carvoeira, procházka kolem útesů Praia Marinha. Nocleh.

7.den

Snídaně. Algarve – jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Návštěva Cabo de San Vincente – nejjihozápadnějšího výběžku Evropy s majestátním majákem. Možnost plavby lodičkami kolem rozeklaného skalnatého pobřeží u Lagosu. Nocleh.

8.den

Snídaně. Dopoledne odlet z Portugalska zpět do ČR.

Počasí

Albufeira

12°C Jasno

Algarve

12°C Jasno

Funchal

19°C Polojasno

Lisabon a okolí

10°C Jasno

Madeira

19°C Polojasno

Ponta do Sol

18°C Polojasno