Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Argentina

Argentina od severu až na jih s českým průvodcem

   Poloha a popis

   1. den

   ODLET
   Odlet z Prahy do argentinského Buenos Aires.

   2. den

   BUENOS AIRES
   Po příletu do Buenos Aires se ubytujeme v dobrém hotelu a odpoledne se vydáme na okružní prohlídku městem.

   Buenos Aires je hlavním městem státu Argentina. Jedná se zároveň o největší město a důležitý přístav. Město leží na jižním pobřeží řeky Río de la Plata (známější pod názvem River Plate) a na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky. Buenos Aires je město silně ovlivněno evropskou kulturou. Často je také nazýváno „Paříž jihu" či „Paříž Jižní Ameriky". Ve městě sídlí Teatro Colón, což je jedno z největších světových operních divadel. Ve městě se nachází také nespočet muzeí. Světově proslulé jsou také místní Zoologická a Botanická zahrada. Mezi další nejdůležitější místa města patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Dále zde stojí např. Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se v délce 1,5 km táhne třída Avenida de Mayo až k náměstí Plaza del Congreso. Na tomto náměstí se nachází budova Congreso de la Nación (Národní shromáždění) a pomník Dvou kongresů (Monumento a los dos Congresos). Velmi zajímavým místem je hřbitov Cementario de la Recoleta, který připomíná svými hroby miniaturu města. Spousta kulturních míst je postaveno ve čtvrti Palermo, stojí zde botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Nejznámějším symbolem metropole je obelisk nacházející se na ulici Avenida 9 de Julio.Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, Boca Juniors. Fotbal a Argentina patří k sobě a narazíte na něj téměř všude. Buenos Aires je 10 největší město na zeměkouli.

   3. den

   BUENOS AIRES - IGUAZU
   Dnes přeletí do tropického Iguazu na argentinské straně vodopádů, kde nás opět vyzvedne řidič a odveze do hotelu. Přenocování v hotelu.

   4. den

   IGUAZU
   Dnes se vydáme na celý den na výlet celodenní výlet k vodopádům. Nejdříve se vydáme na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat. Argentinská část národního parku nabízí naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. Odpoledne násčeká výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí trochu jiné pohledy - jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé na argentinské straně. V závěru nás dřevěné chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

   5. den

   IGUAZU - SALTA
   Po snídani se vydáme na letiště, odkud odletíme do města Salta, kde strávíme překrásné 3 noci. Odpoledne nás čeká krátký výlet a pak si při západu slunce a skleničky vína užijte atmosféru tohoto půvabného města.

   Province Salta a jeho stejnojmenné hlavní město se nachází na samotném severu Argentiny. Ze západu sousedí s Chile a s pouštím regionem Atacama, ze severu z Bolívíí, kudy prochází Andský pás hor. Zde vás čekají nádherné scenérie s horami, vysoce položenými pláněmi, hlubokými údolími a polopouštní krajinou. Samotné město Salta je nesmírně zajímavé s mnoha koloniálními památky jakými jsou např. vládní budova, museum José Uriburu, katedrála San Francisco a Nuestra Señora de la Candelaria, klášter San Bernardo či pomník Martína Miguela de Güemese.

   6. den

   SALTA / CAFAYATE
   Po snídani se vydáme na celodenní výlet do 180 km vzdáleného města Cafayate, údolí Calchaquí, známé nejen pro své skvělé vinice. Cesta vede kolem impozantních andských hřebenů, řek v hlubokých “quebradas” kaňonech, s úchvatnými mnohobarevnými vrstvami usazenin, často s prapodivnými geologickými formacemi s názvy jako Hrad – Los Castillos, Amfiteátr – El Anfiteatro, Ďáblův chřtán – Garganta del Diablo, , Obelisk – El Obelisco, Žába – El Sapo apod. Cafayate je proslulou vinařskou oblastí, nepřijdete tedy ano o možnost ochutnat místní lahodné víno. Po obědě se vydáme zpět do Salty opět přes Quebrada de las Conchas a údolí Lerma. V zapadajícím slunci bude mít krajina zcela jiný nádech a vyplatí se udělat pár nových fotografíí. Přenocování v hotelu.

   7. den

   SALTA / QUEBRADA DE HUMAHUACA
   Po snídani se vypravíme na celodenní výlet do Quebrada de Humahuaca. Humahuaca je údolí na řece Río Grande de Jujuy v argentinské provincii Jujuy, které bylo celých 10 000 let hlavní kulturní a obchodní cestou mezi náhorními oblastmi And a soutokem Rio Grande s Rio Leone v nížinách. Cestou navštívíte typická malá městečka s nezaměnitelnou architekturou, horu s názvem Seven Colors Hill, která se díky svým 7 barvám stala symbolem této části země, město Tilcara, kde se dozvíte o před inckém městě El Pucará. Nevynecháme ani archeologické muzeum, a v městečku Uquía si v kostele prohlédnete krásné malby, které vytvořili umělci až ze vzdáleného Cusca. Na cestě zpět se zastavíte u městečka Humahuaca, usazeného v dech beroucí polopouštní krajině s okolím posetými typickými kopci doslova hrajícími odstíny barev červené, rezavé, žluté, oranžové atd.

   8. den

   SALTA - EL CALAFATE
   Po snídani přijede řidič odveze nás na letiště. Odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres. El Calafate, je velmi příjemné městečko s venkovským nádechem na břehu tyrkysového jezera Lago Argentino, v jehož laguně lze spatřit plameňáky. Centrem Calafate vede nákupní třída, kde je mnoho velmi milých restaurací, kde se dá dlouze posedávat, ať už u dobrého vína nebo kávy či skvělého jídla (určitě ochutnejte na ohni pečené jehněčí) a užívat si patagonskou atmosféru.

   El Calafate je základnou pro nedalekou oblast ledovců, nejznámější z nich je Perito Moreno, 60 metrů vysoký a 15 kilometrů dlouhý modrý ledovec, který zároveň taje a narůstá – to vše doslova před Vaším zrakem. NP Los Glacieres je chráněné území v Patagonii na jihu Argentiny v provincii Santa Cruz. Patří k nejznámějším NP, které Argentina má. Na západě sousedí s chilským národním parkem Torres del Paine. V roce 1981 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Park byl založen v roce 1937 pro zachování a ochranu pevninských ledovců, lesů jižních And a patagonské stepi, jeho rozloha je 4490 km². Je druhý největší z NP Argentiny. Ledovce, které se nacházejí v parku, patří k největším na jižní polokouli (s výjimkou Antarktidy). V parku se nachází hlavních 47 ledovců, mimo nich zde bylo napočítáno okolo 200 méně významných ledových mas. Ledovce v Los Glaciares se nacházejí ve výšce již okolo 1500 metrů nad mořem. Nejvýznamnější ledovce jsou Upsala, Perito Moreno, Spegazzini.

   9. den

   EL CALAFATE
   Dnes se vydáme na úchvatný výlet lodí k několika ledovcům. Po snídani se vydáme do přístavu Punta Bandera u jezera Lago Argentina, odkud vyplujeme lodí k severní části, kde proplujeme úzkou částí nazývající se Boca del Diablo. Odtud zaímříme k majestátnímu ledovci Upsala. Pohled z lodi na tento úchvatný ledovec je dechberoucí. Od ledovce Upsala nás čeká cesta k průlivu Spegazzini kde budete moci spatřit ledovec Seco a nakonec doplujeme k nejvyššímu ledovci v národním parku Los Glaciares - Spegazzini. Odtud nás pak čeká další neopakovatelný zážitek, tentokrát už ne lodí, ale autem se vypravíme na výlet k ledovci Perito Moreno – jednomu z největších ledovců světa, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Na místě nás pak čeká procházka po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno, ocitnete se takřka na dosah této majestátní ledové stěny. Ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera.

   10. den

   EL CALAFATE - BARILOCHE
   Dnes Vás čeká dlet do severopatagonského Bariloche.„Švýcarsko“ Jižní Ameriky, městečko San Carlos de Bariloche vás nadchne svou atmosférou, milými a vstřícnými obyvateli, čistotou a stylem staveb, které nezapřou německé imigranty na počátku 20.století. Oblast Bariloche se nachází na východních svazích Patagonských And a podmaní si vás křišťálově čistými vodami svých jezer, z nichž největší je Lago Nahuel Huapi se svou rozlohou 550km2 a panensky krásnou přírodou. Tato oblast nabízí bohaté vyžití v letní sezóně (prosinec-únor), kdy se zde jezdí na kajacích po jezerech, mezi ostrůvky, plavání, rafting a mnoho dalších. Zimní sezóna (červen-září) není pozadu hlavně díky známému lyžařskému středisku Cerro Catedral, které leží nedaleko Bariloche.

   11. den

   BARILOCHE
   Dnes nás čeká celodenní výlet k Cerro Tronador., nejvyšší hoře v jezerní oblasti Patagonie. Během dne budeme projíždět a procházet kolem mnoha jezer, říček i řek, divokých lesů a hlavně obdivovat nádherné výhledy na patagonské velikány obklopené ledovci a jezery.

   Cena nezahrnuje

   • Základní pojištění léčebných výloh.
   • Přípojištění
   • Spropitné
   • Pobytová taxa v Bariloche cca. 380 Kč/os a den