800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyArgentina od severu až na jih s českým průvodcem

Jeden z nejoblíbenějších okruhů pro cestovatele začínající objevovat Argentinu. Tato ohromná země Vám může nabídnou k návštěvě neuvěřitelné množství míst. My jsme pro Vás připravili to nejlepší jak ze severu tak i jihu - tradiční Buenos Aires s vzrušujícím tangem, vodopády Iguazu mezi Argentinou a Brazílií, ledovce u hranic s Chile, a divokou a nespoutanou přírodu na samém jihu v Ohňové zemi.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Setkání na letišti s českým průvodcem a společný odlet do Buenos Aires.

2. den

BUENOS AIRES
Přílet do Buenos Aires. Transfer do hotelu.
Dopoledne prohlídka Buenos Aires. Navštívíme náměstí Plaza de Mayo, prezidentský palác Casa Rosada, prohlédneme si katedrálu, známé čtvrti San Telmo, La Boca Puerto Madero, Palermo a nevenecháme ani čtvrť Recoleta s hřbitovem kde je pochovaná Evita.
Večer návštívíme pravé jihoamerickéhé Tango v Tango Porteño s večeří (vč. nápojů). Přenocování.

Buenos Aires je hlavním městem státu Argentina.
Jedná se zároveň o největší město a důležitý přístav. Město leží na jižním pobřeží řeky Río de la Plata (známější pod názvem River Plate) a na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky. Buenos Aires je město silně ovlivněno evropskou kulturou. Často je také nazýváno „Paříž jihu" či „Paříž Jižní Ameriky". Ve městě sídlí Teatro Colón, což je jedno z největších světových operních divadel. Ve městě se nachází také nespočet muzeí. Světově proslulé jsou také místní Zoologická a Botanická zahrada. Mezi další nejdůležitější místa města patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Dále zde stojí např. Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se v délce 1,5 km táhne třída Avenida de Mayo až k náměstí Plaza del Congreso. Na tomto náměstí se nachází budova Congreso de la Nación (Národní shromáždění) a pomník Dvou kongresů (Monumento a los dos Congresos). Velmi zajímavým místem je hřbitov Cementario de la Recoleta, který připomíná svými hroby miniaturu města. Spousta kulturních míst je postaveno ve čtvrti Palermo, stojí zde botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Nejznámějším symbolem metropole je obelisk nacházející se na ulici Avenida 9 de Julio.Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, Boca Juniors. Fotbal a Argentina patří k sobě a narazíte na něj téměř všude. Buenos Aires je 10 největší město na zeměkouli.

3. den

BUENOS AIRES - USHUAIA
Po snídani nás čeká transfer na letiště a pak odlet přes celou Argentinu do Ushuaii. Po příletu transfer do hotelu. Ubytování a odpoledne se projdeme kolem přístavu a zajdeme se na skvělou večeři.

Ohňová země, neboli Tierra del Fuego, dostala své jméno podle pobřežních ohňů indiánů Yahganů, které v minulosti pozorovali fascinovaní mořeplavci.
Kraj obklopený bouřlivým jižním Atlantikem a Magellanovou úžinou skrývá scénické ledovce, bujné stálezelené lesy, čistá jezera, řeky a dramatické mořské pobřeží. Místní klima je velmi proměnné, proto teplé suché oblečení je důležité i v létě. Nejznámější město Ohňové země se jmenuje Ushuaia. Umístění tohoto města je jedno z nejvíce ohromujících na světě a skýtá velkolepé pohledy na ledovcové vrcholky rostoucí dramaticky z moře do výšek až 1.500 metrů. Nejjižnější město světa, obklopené jednou z nejfantastičtějších krajin, která kdy lemovala město.
Ushuaia se stala klíčovou námořní základnou, proběhla zde menší zlatá horečka a boom těžby dřeva, ovčí vlny a rybářství. Nyní zdejší ekonomiku formuje turismus – okolí nabízí úžasné procházky, rybaření, lyžování či exotický výlet lodí na Antarktidu.

4. den

USHUAIA
Po snídani se vydáme na výlet do NP Tierra del Fuego. Tento pobřežní národní park byl vyhlášen jako první v Argentině a leží přímo na pobřeží oceánu. Na území parku naleznete spoustu jezírek, lesů, divokých květin, říčky, ledovce a turistické stezky. Najdete tu různé druhy savců a ostatních zvířat jako jsou lišky, králíci, bobři, z ptáků tu najdete albatrose, racky, potápky a mnoho dalších. Z vyhlídky v parku se můžete potěšit a obdivovat překrásnému pohledu na Beagle Channel s tyčícími se vrcholky hor v pozadí.
Odpoledne nás čeká výlet lodí. Vydáme se kolem Ushuaii směrem k Beagle Channel, k ostrovu se lvouny, kde je budete moci pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Návrat kolem majáku Les Eclaireurs kde se potopila v roce 1930 loď Monte Cervantes.

5. den

USHUAIA - EL CALAFATE - EL CHALTEN
Odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres. Po příletu nás čeká transfer nádhernou patagonskou přírodou na sever do El Chalten k NP Cerro Torre, kde se nachází úžasný skalní masív Fitz Roy. Ubytování v hotelu.

Název Chaltén pochází z mapučského slova znamenajícího „kouřící hora“, protože se nad horou, pokud je vůbec vidět, vytváří oblaka. Hora má pověst „nedostupného vrcholu“. Přestože je její výška poměrně nevýznamná, mezi vrcholy Národního parku Los Glaciares je nejvyšší (3375 m n. m.)

6. den

EL CHALTEN - EL CALAFATE
Vetšinu dne strávíme výletem do NP, kde nás čeká fascinující krajina s masivními štity Fitz Roy.
Vydáme se pěšky po cestě od laguny Torre a po krátkém výšlapu se dáme podél divoké řeky Fitz Roy až k vyhlídce nad říčním kaňonem s vodopádem Margarita. Zde se naskýta opravdu dechberoucí pohhled na panorama údolí s řekou a štítem Mount Solo, pohořím Adela a horou Mt. Torre. Po asi hodinové túře dojdeme dále k bližšímu výhledu na Mt. Torre a ledovec. Po odpočinku se dáme na cca 2 hodinový trek skrze les se stromy lenga, kolem ledovcových morén zpět k laguně Torre, kde bývají k vidění různí zástupcí místních létavců, zejména Magellanští datlové a v laguně se často "koupají" mohutné kusy ledu z nedalekého ledovce. Kolem pak vedou mnohé cesty na různé vyhlídky, jako třeba Maestri a v okolí roste typická místní divoká flóra, krásná zejména během jarních měsíců..
Odpoledne se pak vrátíme do El Calafate. Ubytování v hotelu. Pak se projdeme po centrální části města, podíváme se na lagunu u jezera Lago Argentino a k večeři si dáme např. výtečné patagonské jehněčí.

7. den

EL CALAFATE
Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno – jeden z největších ledovců světa je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ledovec se nachází asi 80 kilometrů od městečka El Calafate v Národním Parku Los Glaciares. Na místě nás pak čeká procházka po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno. Tento ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera.
Nevynecháme ani cca hod. Nautical Safari s výletem k jezeru Rico s krásným výhledem na ledovec Perito Moreno.
Návrat do hotelu. Přenocování.

8. den

EL CALAFATE - IGUAZU
Snídaně. Odlet do Puerto de Igauzu. Transfer z letiště a ubytování.

9. den

IGUAZU
Ráno se vydáme na celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat.
Argentinská část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdeme k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky.
Odpoledne návrat zpět do hotelu. Přenocování.

10. den

IGUAZU
Dopoledne se vydáme na výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy na vodopády – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. Nakonec vás dřevené chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu. Délka trvání výletu – cca 5 hodin.
Odpoledne odlet do Buenos Aires a dále do Prahy.

11. den

PRAHA
Přílet

Počasí

Bariloche

22°C Jasno

Buenos Aires

30°C Jasno

El Calafate

11°C Polojasno

Ushuaia

12°C Polojasno