800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyArgentina od severu až na jih s českým průvodcem

  • Obsáhlý poznávací zájezd
  • Poznávejte všechny krásy Argentiny

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

ODLET
Odlet z Prahy do argentinského Buenos Aires.

2. den

BUENOS AIRES
Po příletu do Buenos Aires se ubytujeme v dobrém hotelu a odpoledne se vydáme na okružní prohlídku městem.

Buenos Aires je hlavním městem státu Argentina. Jedná se zároveň o největší město a důležitý přístav. Město leží na jižním pobřeží řeky Río de la Plata (známější pod názvem River Plate) a na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky. Buenos Aires je město silně ovlivněno evropskou kulturou. Často je také nazýváno „Paříž jihu" či „Paříž Jižní Ameriky". Ve městě sídlí Teatro Colón, což je jedno z největších světových operních divadel. Ve městě se nachází také nespočet muzeí. Světově proslulé jsou také místní Zoologická a Botanická zahrada. Mezi další nejdůležitější místa města patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Dále zde stojí např. Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se v délce 1,5 km táhne třída Avenida de Mayo až k náměstí Plaza del Congreso. Na tomto náměstí se nachází budova Congreso de la Nación (Národní shromáždění) a pomník Dvou kongresů (Monumento a los dos Congresos). Velmi zajímavým místem je hřbitov Cementario de la Recoleta, který připomíná svými hroby miniaturu města. Spousta kulturních míst je postaveno ve čtvrti Palermo, stojí zde botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Nejznámějším symbolem metropole je obelisk nacházející se na ulici Avenida 9 de Julio.Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, Boca Juniors. Fotbal a Argentina patří k sobě a narazíte na něj téměř všude. Buenos Aires je 10 největší město na zeměkouli.

3. den

BUENOS AIRES - IGUAZU
Dnes přeletí do tropického Iguazu na argentinské straně vodopádů, kde nás opět vyzvedne řidič a odveze do hotelu. Přenocování v hotelu.

4. den

IGUAZU
Dnes se vydáme na celý den na výlet celodenní výlet k vodopádům. Nejdříve se vydáme na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat. Argentinská část národního parku nabízí naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. Odpoledne násčeká výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí trochu jiné pohledy - jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé na argentinské straně. V závěru nás dřevěné chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

5. den

IGUAZU - SALTA
Po snídani se vydáme na letiště, odkud odletíme do města Salta, kde strávíme překrásné 3 noci. Odpoledne nás čeká krátký výlet a pak si při západu slunce a skleničky vína užijte atmosféru tohoto půvabného města.

Province Salta a jeho stejnojmenné hlavní město se nachází na samotném severu Argentiny. Ze západu sousedí s Chile a s pouštím regionem Atacama, ze severu z Bolívíí, kudy prochází Andský pás hor. Zde vás čekají nádherné scenérie s horami, vysoce položenými pláněmi, hlubokými údolími a polopouštní krajinou. Samotné město Salta je nesmírně zajímavé s mnoha koloniálními památky jakými jsou např. vládní budova, museum José Uriburu, katedrála San Francisco a Nuestra Señora de la Candelaria, klášter San Bernardo či pomník Martína Miguela de Güemese.

6. den

SALTA / CAFAYATE
Po snídani se vydáme na celodenní výlet do 180 km vzdáleného města Cafayate, údolí Calchaquí, známé nejen pro své skvělé vinice. Cesta vede kolem impozantních andských hřebenů, řek v hlubokých “quebradas” kaňonech, s úchvatnými mnohobarevnými vrstvami usazenin, často s prapodivnými geologickými formacemi s názvy jako Hrad – Los Castillos, Amfiteátr – El Anfiteatro, Ďáblův chřtán – Garganta del Diablo, , Obelisk – El Obelisco, Žába – El Sapo apod. Cafayate je proslulou vinařskou oblastí, nepřijdete tedy ano o možnost ochutnat místní lahodné víno. Po obědě se vydáme zpět do Salty opět přes Quebrada de las Conchas a údolí Lerma. V zapadajícím slunci bude mít krajina zcela jiný nádech a vyplatí se udělat pár nových fotografíí. Přenocování v hotelu.

7. den

SALTA / QUEBRADA DE HUMAHUACA
Po snídani se vypravíme na celodenní výlet do Quebrada de Humahuaca. Humahuaca je údolí na řece Río Grande de Jujuy v argentinské provincii Jujuy, které bylo celých 10 000 let hlavní kulturní a obchodní cestou mezi náhorními oblastmi And a soutokem Rio Grande s Rio Leone v nížinách. Cestou navštívíte typická malá městečka s nezaměnitelnou architekturou, horu s názvem Seven Colors Hill, která se díky svým 7 barvám stala symbolem této části země, město Tilcara, kde se dozvíte o před inckém městě El Pucará. Nevynecháme ani archeologické muzeum, a v městečku Uquía si v kostele prohlédnete krásné malby, které vytvořili umělci až ze vzdáleného Cusca. Na cestě zpět se zastavíte u městečka Humahuaca, usazeného v dech beroucí polopouštní krajině s okolím posetými typickými kopci doslova hrajícími odstíny barev červené, rezavé, žluté, oranžové atd.

8. den

SALTA - EL CALAFATE
Po snídani přijede řidič odveze nás na letiště. Odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres. El Calafate, je velmi příjemné městečko s venkovským nádechem na břehu tyrkysového jezera Lago Argentino, v jehož laguně lze spatřit plameňáky. Centrem Calafate vede nákupní třída, kde je mnoho velmi milých restaurací, kde se dá dlouze posedávat, ať už u dobrého vína nebo kávy či skvělého jídla (určitě ochutnejte na ohni pečené jehněčí) a užívat si patagonskou atmosféru.

El Calafate je základnou pro nedalekou oblast ledovců, nejznámější z nich je Perito Moreno, 60 metrů vysoký a 15 kilometrů dlouhý modrý ledovec, který zároveň taje a narůstá – to vše doslova před Vaším zrakem. NP Los Glacieres je chráněné území v Patagonii na jihu Argentiny v provincii Santa Cruz. Patří k nejznámějším NP, které Argentina má. Na západě sousedí s chilským národním parkem Torres del Paine. V roce 1981 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Park byl založen v roce 1937 pro zachování a ochranu pevninských ledovců, lesů jižních And a patagonské stepi, jeho rozloha je 4490 km². Je druhý největší z NP Argentiny. Ledovce, které se nacházejí v parku, patří k největším na jižní polokouli (s výjimkou Antarktidy). V parku se nachází hlavních 47 ledovců, mimo nich zde bylo napočítáno okolo 200 méně významných ledových mas. Ledovce v Los Glaciares se nacházejí ve výšce již okolo 1500 metrů nad mořem. Nejvýznamnější ledovce jsou Upsala, Perito Moreno, Spegazzini.

9. den

EL CALAFATE
Dnes se vydáme na úchvatný výlet lodí k několika ledovcům. Po snídani se vydáme do přístavu Punta Bandera u jezera Lago Argentina, odkud vyplujeme lodí k severní části, kde proplujeme úzkou částí nazývající se Boca del Diablo. Odtud zaímříme k majestátnímu ledovci Upsala. Pohled z lodi na tento úchvatný ledovec je dechberoucí. Od ledovce Upsala nás čeká cesta k průlivu Spegazzini kde budete moci spatřit ledovec Seco a nakonec doplujeme k nejvyššímu ledovci v národním parku Los Glaciares - Spegazzini. Odtud nás pak čeká další neopakovatelný zážitek, tentokrát už ne lodí, ale autem se vypravíme na výlet k ledovci Perito Moreno – jednomu z největších ledovců světa, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Na místě nás pak čeká procházka po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno, ocitnete se takřka na dosah této majestátní ledové stěny. Ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera.

10. den

EL CALAFATE - BARILOCHE
Dnes Vás čeká dlet do severopatagonského Bariloche.„Švýcarsko“ Jižní Ameriky, městečko San Carlos de Bariloche vás nadchne svou atmosférou, milými a vstřícnými obyvateli, čistotou a stylem staveb, které nezapřou německé imigranty na počátku 20.století. Oblast Bariloche se nachází na východních svazích Patagonských And a podmaní si vás křišťálově čistými vodami svých jezer, z nichž největší je Lago Nahuel Huapi se svou rozlohou 550km2 a panensky krásnou přírodou. Tato oblast nabízí bohaté vyžití v letní sezóně (prosinec-únor), kdy se zde jezdí na kajacích po jezerech, mezi ostrůvky, plavání, rafting a mnoho dalších. Zimní sezóna (červen-září) není pozadu hlavně díky známému lyžařskému středisku Cerro Catedral, které leží nedaleko Bariloche.

11. den

BARILOCHE
Dnes nás čeká celodenní výlet k Cerro Tronador., nejvyšší hoře v jezerní oblasti Patagonie. Během dne budeme projíždět a procházet kolem mnoha jezer, říček i řek, divokých lesů a hlavně obdivovat nádherné výhledy na patagonské velikány obklopené ledovci a jezery.

12. den

BARILOCHE - BUENOS AIRES
Dopoledne nás čeké „Circuito Chico“ – malý okruh po přírodních atrakcích v okolí Bariloche a půvabného jezera Nahuel Huapi. Navštívíme lyžařské středisko Cerro Catedral. Možnost svézt se sedačkovou lanovkou na vrchol hřebenů, odkud je jedinečný výhled na celou jezerní oblast. Odpoledne nás čeká transfer na letiště a návrat do Buenos Aires. To ale není vše - poslední večer v Argentině ještě společně navštívíme představení Tango s výbornou večeří.

13. den

BUENOS AIRES - PRAHA
Dnes se rozloučíme s Argentinou, čeká nás odlet zpět domů.

Možnosti ubytování

Počasí

Bariloche

-2°C Jasno

Buenos Aires

15°C Oblačno

El Calafate

-1°C Polojasno

Ushuaia

3°C Skoro jasno

×