800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa skvosty severní Evropy – Finsko, Norsko, Švédsko

Okruh, který vás zavede daleko od civilizace, ale blízko k přírodě. Díky přeletům se pohodlně dostanete až na nejsevernější výběžek Evropy s nádhernými výhledy na Severní ledový oceán.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet přes Helsinky do Ivala, ubytování.

2. den

NORDKAPP - Přejezd laponskou krajinou kolem jednoho z největších finských jezer Lakselv a dál do Kafjordu a tunelem na ostrov Mageroya do Honningsvagu. Ubytování a v pozdních večerních hodinách odjezd na Nordkapp. Fakultativní návštěva architektonicky zajímavě řešené Nordkappské haly, jejíž součástí je muzeum a restaurace s výhledem na Severní ledový oceán. Po půlnoci návrat do hotelu.

3. den

ALTA – Přejezd do Alty, prohlídka skalních kreseb starých přes 6500 let, zapsaných do seznamu UNESCO. Dál přejezd nedotknutou norskou přírodou do Kvaenangsfjelletu.

4. den

STORSLET – LYNGENFJORD – SORTLAND – přejezd přes Storslet kolem Lyngefjordu přes Skibotn a Nordkjosbotn, zastávka u vodopádů Malselvfossen a přes Brejvik a zastávku v rybářském městečku Lodingen to Sortlandu.

5. den

LOFOTY - ranním trajektem do Fiskebolu na souostroví Lofoty, patřícím k přírodním skvostům Norska. Dál prohlídka typické rybářské vesničky Henningsvaeru, která má statut UNESCO, projížďka po lofotskýich ostrovech s návštěvou dalších zajímavých vesniček, jako jsou Nusfjord, Hamnoy a zastávka na nejzazším konci Lofot v A. Navečer plavba lodí z Moskenes do Bodo, ubytování.

6. den

NARVIK - Přejezd přes Fauske do Bognes, lodí přes Tysfjord, dále kolem Ofotfjordu do Narviku a krátká prohlídka města, které se významně zapsalo do dějin 2.sv.v. Dále přejezd do Švédska, cesta pokračuje kolem Národního parku Abisko do Kiruny, ubytování.

7. den

NAPAPIIRI – ROVANIEMI - přejezd zajímavou laponskou krajinou přes Vittangi, Pajalu, Pello do Finska, Zastávka v Napapiiri v pověstné vesničce Santa Clause na polárním kruhu. Blízké město Rovaniemi,které je považováno za centrum Laponska, leží na soutoku dvou divokých řek Kemijoki a Ounasjoki a do jeho urbanistiky se významně zapsal prominentní finský architekt Alvar Aalto. Prohlídka, ubytování.

8. den

Odlet přes Helsinky do Prahy.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 7 700 Kč
- 7x večeře 7 800 Kč

Počasí

Finsko

10°C Převážně oblačno

×