800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu na Tahiti

od 46 191 Kč za
Rady na cestu na Tahiti

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Papeete

247 500

23:0 h

francouzština, tahitština

Euro (EUR)

3 887 km2

Doklady a víza

Pro cestu do Francouzské Polynésie potřebují občané ČR cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené. Pro zámořská území Francie platí bezvízový styk. Přihlašovací povinnost pro turisty ČR není.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče na Tahiti je na vysoké úrovni. K dispozici jsou lékárny i první pomoc. Za poskytnutí lékařského ošetření se většinou platí hotově, veškeré doklady pro pojišťovnu je potřeba si uschovat. Sjednání cestovního pojištění by mělo být nedílnou součástí dovolené na Tahiti.

Není stanoveno povinné očkování, doporučuje se očkování proti tetanu a hepatitidě typu A i B.

Kriminalita na Tahiti je nízká, přesto je dobré hlídat si své osobní věci. Kromě klasických policejních složek zde působí také Gendarmerie, která má na starosti dohled nad venkovskými oblastmi a dodržováním pravidel silničního provozu.

Zajímavosti

Papeete

Hlavní město Tahiti nabízí spoustu kulturních i historických památek. Velmi rušno je ve zdejším přístavu, ale také na tržišti nedaleko nábřeží. V centru stojí katolická katedrála Notre Dame z let 1869 - 1875. Nedaleko je k vidění Misionářská čtvrť s botanickou zahradou, Muzeum perel, protestantský kostel Paofai, čínský kostel a synagoga. Přibližně 15 km od Papeete, ve vesnici Punaauia, stojí Lagunárium a Muzeum Tahiti a jeho ostrovů, které vlastní jednu z nejlepších sbírek v celém Tichomoří.

Marae

Posvátná místa určená ke konání obřadů, rituálů a náboženských a společenských akcí se stavěla z čedičových kvádrů s dlážděním z korálových desek do tvaru obdélníku. Některá mohla dosahovat i délky více než 50 metrů. Ty nejzachovalejší se nachází na místech jako Moorea, Huahine, Raiatea, Maupiti, Markézy.

Bora Bora

Nejznámější a podle mnohých nejkrásnější ostrov Francouzské Polynésie. Ostrov Bora Bora leží 240 km od Tahiti, v nádherné laguně, obklopený korálovým útesem. Pyšná silueta hornatého srdce ostrova je tvořena 3 vrcholy, nejvyšší ze všech, hora Otemanu se vypíná do výšky 727 metrů. Příroda obdařila tento ostrov lagunami s průsvitnou vodou nesmírnou krásou. Bora Bora je perlou Polynésie, která nabízí ideální možnosti ke šnorchlování se žraloky, rejnoky a murenami, stejně jako skvělé podmínky pro hloubkové potápění.

Îles Australes (Tubuai)

Řetěz několika ostrovů se táhne v délce 1 300 km. Kromě pěti obydlených ostrovů, zahrnuje i dva neobydlené. Jsou většinou zalesněné, kopcovité, s vápencovými jeskyněmi na pobřeží. Největší z nich je Tubuai, podle něhož se někdy celé souostroví nazývá. Je administrativním centrem oblasti. Rurutu nabízí pěkné pláže, trekking ve vnitrozemí, romantické jeskyně na pobřeží. Od července do října je možné v okolních vodách pozorovat velryby.

Tahiti - vybrané hotely

HOTEL LE MERIDIEN BORA BORA

HOTEL LE MERIDIEN BORA BORA

Tahiti, Bora Bora

Cena od: 131 790 Kč

Pro skupinu:

HOTEL BORA BORA PEARL BEACH RESORT

HOTEL BORA BORA PEARL BEACH RESORT

Tahiti, Bora Bora

Cena od: 105 390 Kč

Pro skupinu:

HOTEL HILTON MOOREA LAGOON RESORT

HOTEL HILTON MOOREA LAGOON RESORT

Tahiti, Moorea

Cena od: 96 820 Kč

Pro skupinu:

HOTEL THE ST REGIS BORA BORA

HOTEL THE ST REGIS BORA BORA

Tahiti, Bora Bora

Cena od: 153 790 Kč

Pro skupinu:

HOTEL INTERCONTINENTAL MOOREA

HOTEL INTERCONTINENTAL MOOREA

Tahiti, Moorea

Cena od: 89 900 Kč

Pro skupinu:

×