Vyberte zemi
13.05–12.07.2021

Základní informace o Bali

Jaké informace o Bali byste měli před vaší dovolenou vědět?

Ostrov Bali je spolu s několika menšími ostrovy jednou z provincií Indonésie, která se nachází mezi Jávou na západě a Lombokem na východě. Bali je nejzápadnějším ostrovem Malých Sund. Rozloha Bali je 5 633 km2. Náboženstvím na Bali je tzv. balijský hinduismus (vychází z hinduismu a tradiční místní víry). 

Na Bali se jezdí na dovolenou především pro nádherné místní pláže, tajuplné chrámy, zajímavou kulturu plnou tance, hudby, umění i řemesel a překrásnou přírodu s rozmanitou faunou a flórou, lesy, vodopády, sopečnými krátery a rýžovými políčky.

Jaké informace byste měli vědět o Bali?

Rýžové terasy Bali
    Rýžové terasy na Bali

Hlavní město

Hlavním městem Bali je Denpasar, který leží na jihu ostrova.

Měna

Na Bali se používá měna indonéská rupie (IDR, Rp).

Jazyk

Na Bali se mluví převážně balijštinou a indonéštinou. Domluvíte se však i anglicky.

Časový posun

Čas na Bali je oproti českému času posunut o +6 hodin v létě a +7 hodin v zimě.

Cestovní doklady

Pro vstup na území Indonésie, a tedy i na Bali, vízum není pro turistické pobyty do 30 dnů potřeba. Postačí vám cestovní pas, který bude platný ještě alespoň 6 měsíců po vstupu na Bali. Dále po vás může imigrační úředník požadovat zpáteční letenku nebo letenku do další destinace či lodní lístek a dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu.

Očkování

Očkování na Bali není povinně vyžadováno. Pouze pokud přilétáte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika), může být vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu a tetanu. Před cestou na Bali je taktéž vhodné konzultovat s odborníky na cestovní medicínu aktuální potřebu antimalarické chemoprofylaxe.

Co by vás mohlo o Bali dále zajímat