Vyberte zemi
17.06–16.08.2021

Rady na cestu na Isla Margaritu

Doklady a víza

Občané CŘ při cestě na ostrov Isla Margarita potřebují cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu. Vstupní vízum pro držitele platných cestovních pasů není vyžadováno, pokud se jedná o turistický pobyt, který nepřekročí 90 dnů.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Česká republika nemá s Venezuelou dohodu o bezplatném poskytování zdravotní péče, před cestou je nutné sjednat si kvalitní cestovní pojištění. Úroveň zdejších zdravotnických služeb je průměrná, doporučuje se využít péči soukromých zařízení.

Speciální očkování není vyžadování, doporučuje se očkování proti žloutence A a B, břišnímu tyfu, žluté zimnici a tetanu.

Bezpečnost na ostrově Isla Margarita je poměrně dobrá, vysoká kriminalita panuje v Caracasu ve Venezuele, a to převážně v okrajových čtvrtích. Nedoporučují se osamělé procházky po plážích v nočních hodinách, nošení větší hotovosti a šperků.

Osobní věci nikdy nenechávejte bez dozoru. V případě přepadení se nebraňte, útočníci v některých případech neváhají použít násilí.

Tvrdě je postihován převoz nebo přechovávání jakéhokoli druhu drogy neexistuje žádná výjimka nebo tolerance, tresty jsou opravdu vysoké.

Ve Venezuele není povoleno cestovat pouze s kopií dokladu. Turisté musí mít neustále s sebou platný pas. Fotokopie nejsou místní policií ani jinými úřady akceptovány.

Zajímavosti

Národní park Laguna de la Restiga

Park na východě Isla Margarity se skládá ze tří různých ekosystémů – pobřežní laguny, pláže a pouštní oblasti. Žijí zde např. 4 ohrožené druhy mořských želv nebo andulka Aratinga acuticaudata neoxena. Roku 1996 byl tento park zahrnut na seznamu chráněných mokřadů RAMSAR.

Největší pevnost ostrova

Největší pevnost ostrova Castillo de San Carlos de Borromeo poskytuje nádherný výhled na přístav. Tvrz byla budovaná v letech 1664 – 1684, následně zničená Holanďany a ve 20. století prošla kompletní rekonstrukcí. Dnes se jedná o nejzachovalejší pevnost na Isla Margaritě. Nachází se v rybářském městečku Pampatar. Kdysi byla sídlem vlády, díky čemuž byl poblíž tvrze postaven vládní palác.

Nejlepší místa pro potápění

Isla Margarita je vyhlášené místo pro potápění a ostrov má mnoho potápěčských lokalit. Dvě nejpopulárnější jsou Los Frailes a Isla Cubagua. Los Frailes je skupina malých skalnatých ostrůvků, které jsou asi 12 kilometrů severovýchodně od pobřeží a jsou hodnoceny jako absolutně nejlepší místa pro potápění na celém ostrově. Pod vodní hladinou objevíte menší plošiny, kaňony či jeskyně a spoustu ryb všech druhů. Isla Cubagua nabízí potápění k vraku potopeného trajektu, který má na palubě ještě neporušené vozy.